Celebrity

13. března 2021 06:00

Petra Kloidová

Mirek Šimůnek vzpomíná na moderátorské trapasy. Co prozradil o Ivaně Gottové?

Miroslav Šimůnek, představitel trenéra biatlonu Radima v seriálu Sestřičky Modrý kód je nejen hercem, ale i velmi zdatným moderátorem. V minulosti například několik let na televizi Prima ve dvojici s Ivanou Gottovou provázel pořadem VIP zprávy.

Na společné působení s vdovou po zesnulém zpěvákovi má jenom ty krásné vzpomínky. „Byla to skvělá kolegyně. Vnímavá, nápaditá, tolerantní. Klapalo nám to i po osobní stránce a stali jsme se přáteli. Jak nás jako moderátorský tandem vnímal její Karel, nevím. Každý interpret má zázemí a rádce v příslušnících svých rodin, tak tomu bezpochyby bylo i u Ivany, ale nikdy jsem se s ní o tom nebavil. Neptám se na příliš osobní věci druhých. V případě, že mi je chtějí sdělit sami, rád si je vyslechnu,“ prozradil.

Trapasy při živém vysílání a šance na hollywoodskou kariéru

Vzhledem k tomu, že se pořad vysílal živě o trapasy nebyla nouze. „Za dobu svého moderování bylo přeřeků neúrekom (smích). Stává se to i těm nejzkušenějším. Jednou jsem třeba paní Lívii Klausovou přejmenoval na Olívii. Ale přešla to s noblesou. Usmála se a řekla: „To nic, pane Šimůnků, stalo se mi to už potřetí.“ Byla milá a vstřícná, velmi mile mě potěšila,“ zavzpomínal na jeden z nich herec, který měl nakročeno stát se hollywodskou filmovou hvězdou.

„Vyhrál jsem dva celoevropské castingy na hlavní role. Jednu z nich jsem natočil, ta se týkala britského dvoudílného filmu a druhý nakonec nevyšel. Absolvoval jsem konkurz v Londýně a najednou mi rozzvonil telefon s telefonáty přímo z Hollywoodu. Agent, právník, produkce. Podmínka byla zúčastnit se finálového kola závěrečných zkoušek v Los Angeles ve slavných studiích Twenieth Century Fox. Letěl jsem tam, ale nevyšlo to. Vzhledem k mému tehdejšímu evropskému akcentu se rozhodli pro amerického herce. I tak jsem ale za tu zkušenost rád,“ poznamenal Šimůnek.

Závislost na prášcích

Přestože jeho vizáž působí skoro až dokonale, nic moc pro to nedělá. „Nenavštěvuji manikúru, pedikúru nebo cokoliv podobného. Chodím jen do posilovny a k holiči. Před časem jsem ale byl na osvěžení obličeje a mohu to všem vřele doporučit,“ uvedl herec. V poslední době se o něm mluvilo v souvislosti s jeho závislostí na lécích. V době, kdy mu tělo vypovědělo službu bral až třicet prášků denně.

Odvykačka v brněnské léčebně, kterou podstoupil, dopadla úspěšně. „Potkal jsem tam lidi, které doma nic nečekalo, neměli rodinu, zázemí, nic... Tak se tam drželi, co nejdéle to šlo. Já to měl nastavené úplně jinak. Měl jsem ohromnou motivaci vrátit se co nejdříve do normálního života. Podařilo se mi to,“ prohlásil herec ze seriálu Modrý kód. V moravské metropoli žije dál a na natáčení seriálu Sestřičky Modrý kód jezdí do Prahy na otočku. Nechce zatím pokoušet svody a lákadla, které velkoměsto nabízí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.