Celebrity

30. ledna 2022 06:03

David Laštovka

Karel Gott před smrtí odmítl hlavní roli, kterou mu psali na tělo. Byla snad prokletá!

Stáří není pro sraby - upoutávka

Stáří není pro sraby. Film, který se chystal několik let měl svést dohromady dva výrazné umělce: Jiřího Krampola a Karla Gotta. Nakonec ale bylo všechno jinak. Scénář napsal Tomáš Magnusek společně s Petrem Markovem, který je podepsán například i pod komediální trilogií Slunce, seno či Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Vypadá to, že role, kterou měl Mistr ztvárnit, byla snad prokletá. 

Pro oba to měla být velká psychická vzpruha. Když se film připravoval, Karel Gott měl za sebou náročnou sérii chemoterapií, které vedly k překonání rakoviny mízních uzlin, Jiří Krampol měl zase velká trápení s manželkou Hanou, která přestala jíst a skončila v zuboženém stavu v nemocnici.

„Těším se na to strašně moc. Člověk díky tomu přijde na úplně jiné myšlenky, jinak bych se z toho asi zbláznil. Scénář je hotový už spoustu let, ale až teď se na natáčení podařilo sehnat peníze. Přišlo to v pravý čas. Karel je přesně o rok a tři dny mladší než já, známe se léta, může to být dobrá sranda. Je to napsaný na mě a na něj. Budeme jako dva bonviváni, kteří vzpomínají na to, co vyváděli zamlada za ptákoviny, co spolu všechno zažili. Karel měl jen jednu podmínku, aby nehrál sám sebe,“ prozradil nám tehdy Jiří Krampol.

Zatímco on natáčením doslova žil, Karel Gott se odmlčel. Následně jeho mluvčí vydala prohlášení, ve kterém trochu překvapivě hercova slova popřela. O tomto filmu prý zpěvák s nikým nejednal, žádnou účast nepřislíbil, a tudíž v něm hrát nebude. „Že by o tom Karel nevěděl, je blbost. Důvod, proč musel odmítnout byl ten, že se u něj bohužel znovu objevily zdravotní problémy. Mám ho moc rád a mrzí mě, že to nakonec nedopadlo,“ okomentoval to Jiří Krampol.

Herce, kteří roli převzali po Gottovi postihla tragédie

Gottovu roli nakonec převzal Josef Laufer, ale ani ten ji nakonec neztvárnil. Po operaci srdce se neprobudil z narkózy a už téměř dva roky leží v nemocnici v kómatu. Tvůrci do ní nakonec obsadili Ladislava Freje, který ji přijal ochotně a s chutí. Během natáčení ho však postihla velká rodinná tragédie. V pouhých šestapadesáti letech po boji s rakovinou slinivky zemřela jeho dlouholetá životní partnerka, o čtrnáct let mladší Gabriela, kterou si měl brát za manželku. Vypadá to, že tato role byla snad prokletá.

Ve filmu Stáří není pro sraby se objevil i dvojnásobný mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi. Tady jeho pozdrav a pozvánka ke sledování filmu:

Ve filmu Stáří není pro sraby, který TV Prima vysílá v neděli 30.1. ve 20:15 v dalších rolích uvidíme například Rudolfa Hrušínského, Evu Buršovou, Petra Nárožného, Martina Dejdara, Pavlu Tomicovou, Luďka Sobotu, Tomáše Matonohu, Veroniku Žilkovou, Josefa Dvořáka, Oldřicha Vlacha, Jana Přeučila, Ladislava Ondřeje, či Jaroslavu Obermaierovou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.