Do Karla Rodena vstoupí indián. Těšte se na novou komedii

Už příští rok v březnu se mohou diváci těšit na nový film s oblíbeným hercem Karlem Rodenem v hlavní roli. Komedie Indián bude vyprávět o úspěšném finančníkovi, do kterého během zpátečního letu z Ameriky vstoupí duch indiánského náčelníka. Podívejte se na video z natáčení.

Před několika dny padla poslední klapka česko-slovensko-polské komedie Indián. Dlouho připravovaný projekt režiséra Tomáše Svobody a producenta Patrizia Gente se natáčel v průběhu července v Praze a okolí. Na plátně se objeví v březnu příštího roku a těšit se můžete na herecká esa, jako jsou Karel Roden nebo Daniel Olbrychski.

Příběh Indián vypráví o workoholickém byznysmenovi Ondřejovi (Karel Roden), jehož hlavním hnacím motorem jsou peníze a ve tvrdém světě obchodu plného lží a přetvářky je jako ryba ve vodě. Vše se ale změní ve chvíli, kdy během návratu do Čech přelétá letadlo nad hřbitovem, kde se právě koná pohřeb indiánského náčelníka. Jeho duch nedopatřením narazí do letadla a vtělí se zrovna do Ondřeje. Od té doby k němu začne promlouvat a snaží se ho přimět ke změně způsobu života a přerovnání hodnot. Nekompromisní obchodník se ale nechce jen tak nechat.

Po boku Karla Rodena se objeví Martin Myšička nebo Vica Kerekes

Kromě Karla Rodena coby zatvrzelého finančníka Ondřeje a Daniela Olbrychskiho v roli indiánského náčelníka se ve filmu objeví například Martin Myšička, Marta Trzebiatowska, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek nebo Vica Kerekes v jedné z hlavních ženských rolí. „Moje postava ředitelky firmy je hodně negativní. Partnerem mi na place byl Martin Myšička, u kterého se mi moc líbí, jak nad postavou přemýšlí. Máme to stejně. Na place se soustředíme jenom na film. A točit s Karlem Rodenem byl můj sen,“ svěřila se herečka.

Komičnost situací bude vycházet právě z neustálého vysvětlování moudrých životních pravd náčelníka a jeho snaze přesvědčit o nich Ondřeje. „Nakonec mu ale změní život ve všech oblastech, ve vztahu k rodině, dětem, manželce, k zaměstnání, profesi, ale i k bohu, k nějakým transcendentním věcem a hlavně ve vztahu k planetě. Myslím si, že když se tihle bohatí lidé začnou chovat ekologicky, bude to mít mnohem větší smysl, než když o to bude usilovat každý jeden z nás,“ sdělil režisér snímku Tomáš Svoboda.

Komedie, která vás přinutí se zamyslet

„Chtěl jsem oslovit scenáristu a režiséra, který píše komedie, a dostal jsem doporučení na Tomáše,“ popsal začátky spolupráce se Svobodou autor námětu a spoluscenárista Patrizio Gente. „Udělat běžnou komedii na vymyšlené vtipy, to umí každý. Ale já chtěl komedii jinou, kvalitní, s humorem, který vychází ze situace přirozeně. Komedii, která vás přinutí se i zamyslet. A právě indiáni mají zásady, pravidla a hodnoty už po staletí,“ přiblížil, kde hledal inspiraci Gente. „Herce jsme vybírali s Tomášem na základě charakteru postav, kdo by se k nim hodil. Karel Roden nám dokonale zapadl do dvojrole a bezpochyby to byla ta nejlepší volba. Role se zhostil bravurně. Pro herce to byla také určitě velká výzva si takovou roli zahrát.“

Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar a titulní skladbu Indián, která bude i součástí připravovaného alba, nazpívala kapela Horkýže Slíže. Je jisté, že se máme v březnu na co těšit.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 6. 2024

Berani, dnes vám v hlavě může bzučet. Najednou se vám bude zdát, že se na vás upírá pozornost. Jste na jevišti a vaše mozkové schopnosti jsou testovány. Zvládnete tuto výzvu? Ať už jste připraveni, nebo ne, je to tady. Nezapomeňte na důležitost individuality. Nebuďte další replikou šitou na míru. Buďte sami sebou a myslete za sebe.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.