zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Do Karla Rodena vstoupí indián. Těšte se na novou komedii

Žaneta Dernerová , Vydáno: 10.08.2021
Už příští rok v březnu se mohou diváci těšit na nový film s oblíbeným hercem Karlem Rodenem v hlavní roli. Komedie Indián bude vyprávět o úspěšném finančníkovi, do kterého během zpátečního letu z Ameriky vstoupí duch indiánského náčelníka. Podívejte se na video z natáčení.

reklama

Před několika dny padla poslední klapka česko-slovensko-polské komedie Indián. Dlouho připravovaný projekt režiséra Tomáše Svobody a producenta Patrizia Gente se natáčel v průběhu července v Praze a okolí. Na plátně se objeví v březnu příštího roku a těšit se můžete na herecká esa, jako jsou Karel Roden nebo Daniel Olbrychski.

Karel Roden ve filmu Indián.
Autor: Bioscop Karel Roden ve filmu Indián.

Příběh Indián vypráví o workoholickém byznysmenovi Ondřejovi (Karel Roden), jehož hlavním hnacím motorem jsou peníze a ve tvrdém světě obchodu plného lží a přetvářky je jako ryba ve vodě. Vše se ale změní ve chvíli, kdy během návratu do Čech přelétá letadlo nad hřbitovem, kde se právě koná pohřeb indiánského náčelníka. Jeho duch nedopatřením narazí do letadla a vtělí se zrovna do Ondřeje. Od té doby k němu začne promlouvat a snaží se ho přimět ke změně způsobu života a přerovnání hodnot. Nekompromisní obchodník se ale nechce jen tak nechat.

Po boku Karla Rodena se objeví Martin Myšička nebo Vica Kerekes 

Kromě Karla Rodena coby zatvrzelého finančníka Ondřeje a Daniela Olbrychskiho v roli indiánského náčelníka se ve filmu objeví například Martin Myšička, Marta Trzebiatowska, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek nebo Vica Kerekes v jedné z hlavních ženských rolí. „Moje postava ředitelky firmy je hodně negativní. Partnerem mi na place byl Martin Myšička, u kterého se mi moc líbí, jak nad postavou přemýšlí. Máme to stejně. Na place se soustředíme jenom na film. A točit s Karlem Rodenem byl můj sen,“ svěřila se herečka.

Roli ve filmu Indián má také Vica Kerekes.
Autor: Bioscop Roli ve filmu Indián má také Vica Kerekes.

Komičnost situací bude vycházet právě z neustálého vysvětlování moudrých životních pravd náčelníka a jeho snaze přesvědčit o nich Ondřeje. „Nakonec mu ale změní život ve všech oblastech, ve vztahu k rodině, dětem, manželce, k zaměstnání, profesi, ale i k bohu, k nějakým transcendentním věcem a hlavně ve vztahu k planetě. Myslím si, že když se tihle bohatí lidé začnou chovat ekologicky, bude to mít mnohem větší smysl, než když o to bude usilovat každý jeden z nás,“ sdělil režisér snímku Tomáš Svoboda.

Komedie, která vás přinutí se zamyslet

„Chtěl jsem oslovit scenáristu a režiséra, který píše komedie, a dostal jsem doporučení na Tomáše,“ popsal začátky spolupráce se Svobodou autor námětu a spoluscenárista Patrizio Gente. „Udělat běžnou komedii na vymyšlené vtipy, to umí každý. Ale já chtěl komedii jinou, kvalitní, s humorem, který vychází ze situace přirozeně. Komedii, která vás přinutí se i zamyslet. A právě indiáni mají zásady, pravidla a hodnoty už po staletí,“ přiblížil, kde hledal inspiraci Gente. „Herce jsme vybírali s Tomášem na základě charakteru postav, kdo by se k nim hodil. Karel Roden nám dokonale zapadl do dvojrole a bezpochyby to byla ta nejlepší volba. Role se zhostil bravurně. Pro herce to byla také určitě velká výzva si takovou roli zahrát.“

 

Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar a titulní skladbu Indián, která bude i součástí připravovaného alba, nazpívala kapela Horkýže Slíže. Je jisté, že se máme v březnu na co těšit.

Herečka Ivana Chýlková.

Ivana Chýlková: Na co ji sbalil Jan Kraus? A jak reagoval Karel Roden?

reklama

Související témata: Karel Roden , Martin Myšička , Vica Kerekes , Daniel Olbrychski , komedie Indián , Tomáš Svoboda

reklama

Přečtěte si také

reklama