Celebrity

27. května 2021 12:10

Gabriela Kolinová

Lukášková ke kauze Feri: Zažila jsem sexuální útok. Holky si nevzpomněly teď, myslí na to pořád

Kauza údajného sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit exposlanec TOP 09 Dominik Feri, rozproudila diskuze na sociálních sítích. Zatímco jedni se Feriho zastávají a vytahují obvyklé argumenty, aby zpochybnili výpovědi žen, druzí se rozhodli obětí veřejně zastat. Třeba spisovatelka Markéta Lukášková dokonce přiznala, že v minulosti také zažila sexuální obtěžování. Podle ní si na to ženy nevzpomněly jen tak najednou, myslí na to často celou dobu.

Spisovatelka Lukášková se rozhodla na kauzu Dominka Feriho reagovat poté, co si přečetla článek o jeho údajném sexuálním obtěžování studentek: „Je v něm ne jedna, ne dvě, ale třeba deset ověřených výpovědí, potvrzení od lidí z právnický fakulty a studentských zástupců. Holky vesměs mladý, chtěly se seznámit s cool politikem a netušily, že to skončí nějakým nátlakem a obtěžováním,“ napsala na sociální síti.

ČTĚTE TAKÉ: Feri se na mě vrhnul a měl se mnou sex i přes můj nesouhlas, líčí dívka údajné znásilnění

Všichni řeší, co měla udělat oběť, nikdo neřeší útočníka

Lukáškovou nejvíc rozhořčily absurdní argumenty typu: „Nevěřím tomu,“ „Je to předvolební kampaň,“ nebo „Proč neodešly, nenahlásily to, neudělaly to a to.“ Podle spisovatelky a influencerky je scénář vždy stejný: „Zas a znova se tu všichni budou točit na tom, co v chování měla zlepšit oběť, a nikdo nebude řešit, že jinak se má chovat predátor,“ rozhořčila se. I proto se rozhodla, že zveřejní svůj zážitek se sexuálním obtěžováním.

..ještě pár poznámek, co zapadnou, když je napíšu pod status. 1) „Děje se to před volbama, divný!” - takže půl roku...

Posted by Markéta Lukášková on Thursday, May 27, 2021

Když jí bylo dvacet, byla s kamarádkou na koncertě zahraniční kapely. Kluci je pozvali do baru, nalili jim drink, do kterého jim zřejmě něco přimíchali: „Jeden z nich mě opilou zatáhnul na záchod, zamknul nás tam a násilím mi držel hlavu u svýho rozkroku a nutil k věcem, který asi nemusim vysvětlovat. Ten pocit beznaděje a totální nekontroly nad tím, co se mnou bude, ten bych nepřála nikomu. Až poté, co jsem se zoufalstvím rozbrečela a začala do něj mlátit a bušit na dveře, to uslyšel barman a vysvobodil nás,“ popsala na Facebooku Lukášková. Tam popsala i další zážitek se sexuálním obtěžováním. Ani jednu událost nehlásila: „Protože nakonec se mi doopravdy nic nestalo. Naštěstí,“ dodala.

A dost už. Přečetla jsem si článek o tom, co prováděl Dominik Feri, je v něm ne jedna, ne dvě, ale třeba deset...

Posted by Markéta Lukášková on Tuesday, May 25, 2021

Lukášková přiznala, že vůbec netušila, co všechno může považovat za znásilnění. Ta hranice je opravdu velmi tenká. Co je obtěžování a co násilí? „Pokud vám někdo strčí ruku pod sukni mezi nohy, z pohledu trestního práva je to už pokus o znásilnění. A je jedno, jestli to myslel z legrace. Jde totiž o absolutní narušení fyzické integrity,“ řekla Deníku N advokátka Lucie Hrdá, která zastupuje oběti sexuálního násilí.

Případ Dominik Feri: Proč dívky nešly na policii hned?

V případu Dominika Feriho uvedlo svou výpověď několik žen. A zase se vynořila otázka, proč nešly na policii hned? Je to jednoduché: Dotyčné si možná řekly, že by jim nikdo nevěřil, nemají důkazy a možná se také nechtěly svěřovat policistům, co se jim přihodilo. Ovšem i to, že svůj příběh převyprávěly novinářům, se dá považovat za svědectví. Teď je otázka, jak s ním naloží policie a soud.

A proč si vzpomněly tak najednou? Na to hezky odpovídá právě Markéta Lukášková: „Nevzpomněly, věřte mi, že na to myslí často celou dobu. Novináři se v tom začali rýpat a jen se teď podařilo někomu oběti kontaktovat a rozmluvit. Je to řetězová reakce, já bych nic svýho taky nesvěřovala uřvaným davu, kdyby to neudělal někdo přede mnou,“ vysvětlila.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.