Když děti testují, proč musí mít roušky? Známí rodiče se podivují nad pravidly ve školách

Bez negativního testu vaše dítě do školy nesmí. Tak zní nové nařízení, které je platné od pondělí. Ovšem i po absolvování antigenního testu musí mít školáci povinně roušku, což se nelíbí některým rodičům a ptají se: Proč? Mezi nimi i známé tváře. Co si myslí o nových nařízeních ve školách?

Po dlouhých měsících se část žáků prvního stupně vrátila do školních lavic. Čeká je takzvaná rotační výuka. Tedy týden ve škole, týden doma distančně. Podmínkou je ale testování. Děti budou testovány pomocí antigenních testů, a to dvakrát týdně. V pondělí a pak buď ve středu, nebo ve čtvrtek. Povinnost nošení roušek ale stále trvá. A právě to se nelíbí některým rodičům. Co si o nových opatřeních myslí?

Eva Decastelo: Když už je otestují, proč musí mít roušky?

Herečka a moderátorka Eva Decastelo je maminkou dvou školáků. Jedenáctiletého Michaela a čerstvě desetileté Zuzanky. S testováním dětí Eva problém nemá: „Pokud neivazivní testování dětí pomůže jejich návratu do škol, tak klidně ať se testujou. Jsem moc ráda, že se nebudou testovat tím hluboko do nosu, protože to bych je tam na rovinu nepustila, protože ani mě to není příjemné a do toho bych děti nenutila,“ přiznává. Problém vidí jinde: „Nechápu, že když už je otestují, proč musí mít celou dobu roušky. To mi hodně vadí. A proč někdo nezařídil atestované testy ze slin? Ty by byly pro děti daleko vhodnější,“ myslí si hvězda seriálu Slunečná Eva Decastelo. Za návrat dětí do školních lavic je ale vděčná.

Linda Finková: Menší děti mohly mít testy ze slin

Herečka a zpěvačka Linda Finková má s bývalým mužem Richardem Genzerem dvacetiletou dceru Viktorii a syna Matyáše, kterému brzy bude třináct let. V testováním školáků problém nevidí, spíš apeluje na rodiče, aby děti nestrašili: „Já myslím, že hodně záleží na rodičích, když dětem vysvětlí, že to nic není, tak ty děti to pochopí,“ prozradila v Showtimu. I ona by volila jiný druh testů: „Je pravda, že ty menší děti by mohly mít ty plivací testy, když už existují. Ale určitě nám nestrkají do nosu tři géčko a neskládají nám tam nějakýho robota,“ naráží na různé konspirační teorie Finková a vzkazuje: „Takže ať už jdou děti do školy a prosím rodiče ať už to nezdržujou takový ti, co nechtějí testovat, a co si myslí, že to je trápení.“

Roman Vojtek: Ve fabrikách se testuje jednou týdně, ale děti musí dvakrát? Proč?

Herec a zpěvák Roman Vojtek má doma desetiletou školačku Editu a čerstvě šestiletého předškoláka Benedikta. I on se vyjádřil k návratu dětí do školních lavic, podle něj už bylo na čase: „Já jsem moc rád, že se děti vrací do školy a podle mě se měly vrátit už dřív,“ sdělil Vojtek v reportáži. I jemu nedávají smysl některá pravidla: „Chápu tu obezřetnost. Ale ve fabrikách se myslím testuje jednou týdně a naše děti budou testované dvakrát týdně. A myslím, že těma nejhoršíma testama ve vesmíru,“ myslí si otec dvou dětí a upozorňuje na nelogičnost nařízení: „Když už se teda dvakrát týdně testují, proč pak musí sedět v rouškách v lavicích? To považuji za úplnou blbost,“ vysvětlil Vojtek.

Svůj názor na věc má i Romanova desetiletá dcera Edita. I ta se v pondělí po dlouhé době konečně vrátila do školy: „Testování bude asi trošku nepříjemný, ale do školy se těším, že se něco naučím. Chci něco umět,“ svěřila se školačka v pořadu ShowTime.

Proti testování dětí se už dříve ostře ohradila například Ilona Csáková. Zda její synové nastoupili do rotační výuky, je otázkou. Zpěvačka se k této věci nevyjádřila.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.