zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Lucie Vondráčková si zoufá kvůli dětem: Distanční výuka jí kazí plány

Lucie Vondráčková se syny Adamem (5) a Matyášem (9). Foto z roku 2018.
Autor: profimedia Lucie Vondráčková se syny Adamem (5) a Matyášem (9). Foto z roku 2018.
David Laštovka , Vydáno: 10.04.2021
Lucie Vondráčková momentálně mluví za všechny rodiče. Na distanční výuce se snaží najít cokoliv pozitivního, ale nedaří se jí to. Už od pondělí se ale zpěvačce a herečce uleví, její dva synové mohou alespoň částečně zpět do školy. Jejich režim byl kvůli výuce u počítače naprosto šílený.

reklama

Po návratu z Kanady do rodných Čech a rozvodu s hokejistou Tomášem Plekancem se zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková těšila na nové výzvy. Plánovala, jak opět naplno rozjede svou uměleckou kariéru, kterou do té doby zanedbávala a nebude vědět, kam dřív skočit. Nečekaná pandemie koronaviru a s ní spojené zákazy ji ale udělali čáru přes rozpočet. „Bláhově jsem si myslela, že najedu na ten normální herecký systém. V divadle jsem měla začít zkoušet tři nové hry, ale nic z toho se nekoná. Člověk nikam nemůže. Je to kotrmelec zpátky, ne dopředu,“ povzdechla si Lucie.

DĚTI JSOU APATICKÉ, NIC JE NEBAVÍ. VOLAJÍ NÁM ZOUFALÍ RODIČE I UČITELÉ, ŘÍKAJÍ RODIČE

Lucie Vondráčková je maminkou dvou synů
Autor: profimedia Lucie Vondráčková je maminkou dvou synů

Distanční výuka je katastrofa

Místo toho teď celé dny tráví se svými syny, pětiletým Adamem a devítiletým Matyášem u distanční výuky, kterou považuje za katastrofální. „I když v životě někdy přijdou špatné věci, vždycky se na nich snažím najít něco pozitivního. Přemýšlím o nich, říkám si, proč vlastně přišly, co měly naznačit, v čem mě třeba mohou posunout dál, ale na „distančce“ prostě nic dobrého nevidím. Jasně, je fajn trávit s dětmi více času, ale vzhledem k tomu, že se mají vzdělávat, být s ostatními vrstevníky, být v tomhle věku takovými houbami, které nasávají vědomosti, tak mi tento způsob výuky přijde dost destruktivní. Pořád to v sobě zpracovávám,“ prozradila znechuceně Lucie. 

Ze všeho nejhorší pro ni je, svým synům, kteří se učí na Česko – Britské škole, ráno zapnout počítač. „Beru jako zlo, když děti sedí u počítače místo toho, aby byly aktivní, sportovaly, chodily do lesa, přírody... My to máme ještě komplikované v tom, že každý z kluků má vyučovací hodiny jindy. Vychází to tak nešťastně, že když má jeden pauzu, ten druhý musí být zrovna připojen online, takže ani jednoho nemůžu vzít ven. Jsem jako hadr na holi, lítám od jednoho k druhému,“ přiznala Vondráčková s tím, že Adamovi i Matyášovi se po klasické školní výuce už také stýská. „Je to pro ně dlouhé, chtějí být s kamarády. Nevím, jak to lze ještě dlouho vydržet,“ pokrčila rameny.

Lucie je zoufalá z distanční výuky
Autor: profimedia Lucie je zoufalá z distanční výuky

Jedinou možností je podle ní opakovat celý ročník

Distanční výuka bude mít podle ní na všechny děti a studenty tvrdý dopad. „Jediná možnost jak ten roční výpadek dohnat je podle mě opakovat celý ročník. A to nemluvě o sportování, o které dnešní mládež přichází. Ve věku od pěti do sedmnácti let si svaly vytvářejí svou paměť, formují se, to jim bude chybět. Nedovedu si představit ani obory, kde žáci pro svoje budoucí povolání nutně potřebují praxi, kterou teď nemohou absolvovat. To je třeba případ i konzervatoristů. Když jsem tam chodila já, většina předmětů se prostě nedala naučit přes počítač,“ poznamenala Lucie.

I přes tyto nepříjemnosti, které dnešní doba s sebou přináší si ale snaží uchovávat pozitivní mysl a správnou energii. „Nemám auto, tak chodím všude pěšky, čímž si krásně vyčistím hlavu. A zjistila jsem, že mi hrozně chybí tanec, takže si doma nasadím na uši sluchátka, pustím si motivující písničky a trsám do vyčerpání. (smích) Ze všeho nejvíce si teď přeju, abychom nemuseli nosit roušky, děti mohly být se svými kamarády zpátky ve škole a všichni jsme mohli začít žít zase normální život,“ vyslovila své přání Lucie Vondráčková. 

Známé osobnosti se vyjádřili k distanční výuce. Co je podle nich pro děti nejhorší?

Zavřené školy? Fatální chyba, tvrdí osobnosti. Pizingerová by nechala děti opakovat ročník

reklama

Související témata: Lucie Vondráčková , děti , distanční výuka , Tomáš Plekanec

reklama

Přečtěte si také

reklama