Královna řekla poslední sbohem své lásce. Philipovi napsala osobní vzkaz

Královna Alžběta II. má za sebou jeden z nejtěžších dnů svého života. S velkou statečností a odvahou se loučila se svojí celoživotní láskou, princem Philipem. S tím strávila neuvěřitelných sedmdesát čtyři let. Na rakev mu položila věnec z bílých květin s velmi osobním vzkazem. Jako silná a statečná žena držela během smutečního ceremoniálu emoce pod kontrolou. Přesto se neubránila slzám.

Dnešní den byl pro královna Alžbětu II. mimořádně emočně náročný. Musela říct poslední sbohem princi Philipovi, který byl nejen milujícím manželem, ale i starostlivým otcem, obětavým dědou a pradědou. Alžběta o něm kdysi řekla, že je jediným mužem, který ji umí rozesmát. Není divu, že se neubránila dojetí a slzám.

Na poslední rozloučení s milovaným mužem oblékla černé šaty a černý kabát. Ten ozdobila stříbrnou broží s perlou - šperkem, který je pro královnu nostalgický. Alžběta ho nosila především v dobách své rané vlády a také během formálních zásnub s Philipem. Navíc je po její babičce. Oděv doplnila třířadým perlovým náhrdelníkem a náušnicemi, kombinací šperků, která je pro královnu typická.

Osobní vzkaz a poslední chvilka o samotě s Philipem

Na rakev Philipa nechala dát věnec z bílých květin, ke kterému přiložila i osobní vzkaz. Co na něm bylo napsáno, ví ale pouze ona sama. Pro veřejnost to zůstane navždy tajemstvím. Před samotným pohřbem měla královna Alžběta chvilku, aby se s manželem rozloučila o samotě.

Philipova choť jela vedle smutečního průvodu ve svém Bentley a se slzami v očích sledovala rakev svého zesnulého muže. Do kaple svatého Jiřího vešla pomalým krokem a vypadala velmi zdrceně. Své emoce však dokázala udržet pod kontrolou. Během smutečního proslovu klopila zrak a do tváře jí nebylo vidět kvůli roušce a velkému černému klobouku.

Všechny dámy oblékly jednoduché černé róby. Kate Midllenton měla na krku perlový náhrdelník a náušnice patřící královně. Stejný šperk si Kate v minulosti zapůjčila i na oslavu 70. vyročí svatby prince Philipa a Alžběty. Během návštěvy Holandska v roce 1982 se objevil také na krku princezny Diany.

Stěhování z Buckinghamského paláce na Windsor

Náročné dny ale pro královnu nekončí. Alžběta se nechala slyšet, že chce být svému zesnulému manželovi co nejblíže, proto se přestěhuje z Buckinghamského paláce na hrad Windsor. Svěřila se také, že si přeje být pohřbena do rodinné hrobky na Windsoru v kapli sv. Jiří. Zde je pohřben Philip, Alžběty rodiče i sestra Margharet.

Královnu teď ještě čeká pár dní smutek. Skončit by měl 22. dubna, tedy den po Alžbětiných 95. narozeninách. Očekává se, že během této doby bude pobývat v komnatách hradu Winsor a nebude přijímat žádné návštěvy.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.