zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Libuše Šafránková byla na svou rodinu hrdá. Její malí vnuci vyhrávají ceny

Libuše Šafránková a vnukové
Autor: profimedia/ Teki Shine Libuše Šafránková a vnukové
Petra Kloidová , Vydáno: 10.06.2021
Česko zasáhla smutná zpráva o smrti Libuše Šafránkové. Laskavá představitelka Popelky byla matkou, ale také babičkou. Její malí vnuci, Josef a Antonín, natáčejí vlastní animované a hrané filmy, za které sklízejí ceny. Kromě toho jsou neuvěřitelně podobní dědečkovi Josefovi Abrhámovi. O podpoře a profesionálních radách babičky se nedávno rozpovídali v pořadu Honzy Dědka.

reklama

Libuše Šafránková, představitelka slavných filmových rolí, zemřela v 68 letech. Smutnou zprávu Prima CNN News potvrdil syn Josef Abrhám. Šafránková v minulosti bojovala s rakovinou plic, dlouhodobě na tom nebyla zdravotně dobře.

Láska na první pohled a Josef Abrhám

Když se mladičká hvězda Popelky přistěhovala do Prahy a nastoupila jako herečka do Činoherního klubu, potkala tam svou jedinou životní lásku. Pro Libuši Šafránkovou to byla láska na první pohled, pro Josefa Abrháma velké sympatie, dohromady se ale dali až po roce. V roce 1976 si řekli ano a nedlouho poté se jim narodil syn Josef. Ani Josef se od povolání rodičů příliš nevzdálil, je to režisér, scenárista a producent. Jeho dva synové a vnuci Šafránkové a Abrháma jdou sebevědomě v šlépějích otce a už teď sbírají ceny.

CELÝ PŘÍBĚH LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÉ A JOSEFA ABRHÁMA SI PŘEČTĚTE TADY

Libuše Šafránková s Josefem Abrhámem
Autor: profimedia Libuše Šafránková s Josefem Abrhámem

Vnuci Libuše Šafránkové točí a sbírají ceny

Čtrnáctiletý Josef a dvanáctiletý Antonín se nedávno objevili v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, kde prozradili, jak a kdy se k točení vlastních filmů dostali. „Začali jsme točit, když mi bylo deset a bratrovi osm let,“ říká starší z bratrů Abrhámových, Josef. „První film už si nepamatuju, ten jsme natočili už dávno,“ doplňuje Josef s tím, že úkoly mají v rodině jasně rozdané.

Josef a Antonín Abrhámovi.
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Josef a Antonín Abrhámovi.

 „Společně to píšeme, já to režíruju, Tonda prezentuje a rodiče financují.“ Jejich první „vážnější“ filmový počin se jmenuje Přežívání v divočině podle Jima Křováka a sklidili za něj cenu v kategorii hraného filmu vytvořeného dětmi ve věku 11–15 let v soutěži Pražský filmový kufr.  

První kritika od babičky Libušky Šafránkové

Sourozenci Abrhámovi se už ale museli vyrovnat i s drobnou kritikou. Nemají lehkou pozici, z oboru jsou jejich rodiče, kteří jsou animátoři, i prarodiče, herci Libuška Šafránková a Josef Abrhám. „Babička říkala, že Tonda šišlá, že si šlape na jazyk a že by měl přidat. Nekritizovala, byla to profesionální rada. Dědečkovi se náš film líbil, připadalo mu to komické,“ prozradil Josef, který ale současně uznává, že jeho mladší bratr je lepším hercem nežli on. „Jestli nějaký talent mám, tak jsem ho možná zdědil po prarodičích,“ myslí si mladší Antonín.

Herečka Libuše Šafránková.

Zemřela Libuše Šafránková. Barunka i Popelka. S Abrhámem byli pořád spolu

reklama

Související témata: Josef Abrhám , Antonín Abrhám , Děti slavných , filmové ceny , Libuše Šafránková , rodina , vnuci , syn

reklama

Přečtěte si také

reklama