Celebrity

10. června 2021 06:10

Gabriela Kolinová

Libuše Šafránková: Jaký vztah měla se svou sestrou Miroslavou?

V českém showbyznysu působí řada sourozenců, mezi nimiž panuje obrovská nenávist a rivalita. Jen namátkou František a Jan Nedvědovi, Jiří a Lukáš Langmajerovi, Helena a Jiří Vondráčkovi, Jana a Hana Brejchovy, Petr a Slávek Jandovi, Jan a Rudolf Hrušínští. Jak to měla zesnulá herečka Libuše Šafránková se svou o pět let mladší sestrou Miroslavou, kterou nejvíce proslavila role princezny Arabely ve slavném seriálu?

Měly toho hodně společného. Nejenže si byly vzhledově velmi podobné, líbil se jim stejný typ mužů, ale obě se odmalička toužily stát herečkami. A jejich sen se jim brzy vyplnil. Libuše se před kamerou poprvé objevila v sedmnácti letech v roli Barunky v televizní adaptaci Babičky od Boženy Němcové, Miroslava zazářila v patnácti letech v muzikálové komedii Přijela k nám pouť.

Zatímco Libuše se stala jednou z nejpopulárnějších českých hereček, Miroslava slibně rozjíždějící se kariéru překvapivě a nečekaně ukončila. Šuškalo se o tom, že neunesla, že žije ve stínu své daleko známější starší sestry, ovšem nebyla to pravda. Přestože věhlas a popularitu Libuše nikdy nepřekonala, nikdy jí nezáviděla. Celý život při ní stála a byla jí velkou oporou.

Miroslava žila několik let v Německu, tři roky v Mexiku, ale nakonec se natrvalo usadila v Čechách. Aby si byla se sestrou nablízku, pořídila si dům ve stejné lokalitě, kde Šafránková bydlela se svým manželem Josefem Abrhámem. Dělilo je od sebe jen pár ulic. Když Libuše po rakovině plic byla doma v rekonvalescenci, s neskutečnou láskou a obětavostí se o ni starala. Dokonce jí i vyvařovala a nosila silné polévkové vývary, aby se co nejdříve postavila na nohy. „Mám bezvadnou, úžasnou sestru,“ libovala si Libuše.

Sestra Miroslava: Smrtí Libušky odešel i kus mě samotné

Že jejich sourozenecký vztah je záviděníhodný, se ukázalo i v době, kdy se zesnulé herečce dostalo pocty nejvyšší a prezident republiky se ji chystal ocenit státním vyznamenáním za zásluhy o stát v oblasti umění. Kvůli zdravotním problémům se slavnostního ceremoniálu nemohla zúčastnit, a tak za sebe vyslala Miroslavu. I to je důkazem toho, jak se měly rády, jak moc si důvěřovaly a jedna druhé si vážily. „Na svou sestru jsem pyšná. Dokázala toho strašně moc,“ svěřila se Miroslava, která se místo herectví začala věnovat podnikání. Založila tiskové a mediální agentury.

Smrt milované sestry ji zdrtila a stále se z ní nemůže vzpamatovat. Nechala se slyšet, že když Libuška zemřela, odešel i kus jí samotné. Šafránková nemoc do poslední chvíle tajila. Co řekla před smrtí?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.