Celebrity

9. června 2021 13:15

Petra Kloidová

Lucie Bílá není závislá jen na zpívání: Musela jsem se naučit uživit hlavou a rukama

Zpěvačka Lucie Bílá se ujistila, že pokud by pro ni hudba už nebyla cestou, uživí se jinak. Mnohonásobná držitelka Zlatých slavíků a jiných hudebních ocenění se na pódium bude vracet víc než po roce. Bílá si během roku pandemie neodpočinula, naopak. Zabrat musela dvakrát tolik, protože má zodpovědnost nejen za sebe.

Lucie Bílá za čtrnáct dní absolvuje svoje první vystoupení po více jak roce. „Mně buší srdce, jako kdyby mi zase bylo těch osm a zpívala jsem tu první písničku před publikem,“ přiznává s tím, že i přes pozvolné uvolňování proticovidových opatření dosud neměla tu čest zpívat před diváky nebo se s nimi potkat.

Pandemie a zodpovědnost za ostatní

Lucie Bílá už funguje jako značka. Kolem sebe má tým lidí, kteří pro ni pracují. Ačkoliv by si někdo mohl myslet, že slavice měla roční prázdniny, v době koronaviru se překvapivě musela otáčet dvakrát tolik. „Mám zodpovědnost nejen za sebe, ale i za celý svůj tým. Musela jsem přijít na to, jak je uživit, a to hlavou a rukama,“ vysvětluje a dodává, že se ujistila v tom, že neumí „pouze“ zpívat. „Tohle období mi neskutečně pomohlo, protože jsem si zkusila žít trochu jinak, našla jsem si nové cesty a ubezpečilo mě to v tom, že kdybych se už na to jeviště nedostala, tak se neztratím, a to mě uklidnilo.“

Podnikání jako seberozvoj

Podnikání je něco, v čem se zpěvačka našla a hodlá se v něm zlepšovat. „Jestli bych se chtěla v něčem zdokonalit, tak je to v podnikání, protože mě neskutečně baví. Mám kulturní dům, mám hospodu, mám internetový a kamenný obchod se šperky a k tomu mám divadlo. Já se považuji za komedianta a ten musí umět lidi pobavit, ale také prodat lístky,“ zamýšlí se.

V Otvovicích, kde žije, se rozhodla zachránit místní kulturní dům, a tak její podnikání začalo, zcela bez záměru. „Ty věci ke mně přišly nějakou přirozenou cestou. Kupříkladu kulturák jsem pořídila jen proto, že ho chtěli zrušit a udělat tam nějaké sklady a kanceláře. Nikdy jsem nechtěla mít hospodu, ale stalo se mi to, protože v tom kulturáku je hospoda,“ vyjmenovává.

S tím nekončí: „A další polyfunkční dům, který teď připravuji a kde bude kadeřnictví a různé další služby lidem, jsem pořídila jen proto, že u té hospody je zahrádka, ze které šel takový hluk, že si místní, co tam bydleli, neustále stěžovali. Tak jsem řekla, že je vysvobodím a že ten dům koupím,“ vysvětluje Lucie Bílá.

Otvovice jako domov

Lucie Bílá v Otvovicích vyrůstala a její kořeny zkrátka patří k okolí Kladna. „Když jsem před nějakými dvaceti lety hledala místo, kde zakotvím, protože jsem bydlela na různých místech, lidi si představovali, že Bílá by měla bydlet na Ořechovce nebo na Vinohradech. Ne! Já patřím do těch Otvovic, mám dům, ze kterého koukám na školu, do které jsem chodila do první třídy, na ten kulturáček, kde jsem dostala občanku v patnácti, vidím tam tu kapličku a tetelí se mi srdce. Najít místo, kde víte, že je vám nejlíp a kde máte zapuštěné kořeny, a víte, že už nemusíte jiný místo hledat, protože už jste ho našel, je paráda.“

Lucii Bílou uvidíte v pořadu Show Jana Krause na Primě ve 21:35.

LUCIE BÍLÁ VYVEDLA Z MÍRY CELOU CNN!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.