Celebrity

13. srpna 2021 06:00

Petra Kloidová

Eva Krpálková prožívá i odvrácenou tvář slávy s Lukášem Krpálkem: Bojím se o děti

Se slávou a úspěchem se pojí i velké nevýhody. O tom ví své i olympionik Lukáš Krpálek, který má doma dvě malé děti. Jeho manželka Eva dává velký pozor na to, aby jejich ratolesti zůstaly skromné, ačkoliv doma mají sportovní legendu. K jejich výchově přistupuje bez růžových brýlí a velice pragmaticky.

Judista Lukáš Krpálek přivezl z tokijských olympijských her zlato, a potvrdil tak začínající kult nejúspěšnějšího českého sportovce. Sám přiznává, že tlak na výsledek byl markantní. A vítězný souboj byl pro něj tím nejkoncentrovanějším osobním výkonem vůbec.

Disciplína pro děti a nohy na zemi

Cílevědomě vystupuje i jeho manželka Eva, která se stará o pětiletého syna Antonína a tříletou Marianu. Sama Eva má coby basketbalistka sportovní duši. A jako dcera Iva Kaderky, prezidenta tenisového svazu, moc dobře ví, jaké je to vyrůstat s legendou za zády. Disciplínu a nohy na zemi si přeje i u svých ratolestí.

Manželka Lukáše Krpálka prozradila, že dává velký pozor na to, aby děti sláva jejich otce nijak negativně nepoznamenala. „Jediné, čeho bych se mohla bát, jsou naše děti. Aby stále zůstaly skromné. V momentě, kdy slyší, že Krpálek je nejlepší, tak si automaticky vsugerují, že jsou něco speciálního, výjimečného i ony, protože jsou taky Krpálkovy. Pak je pro mě jako pro mámu strašně náročné, ale i citlivé jim jejich sebevědomí trošku srážet dolů, aby nám z nich nevyrostly namyšlené děti,“ prozradila CNN Prima NEWS Eva Krpálková.

Judo pro nejmenšího? Nadšení nejsme

Pětiletý synek Antonín si už dva roky přeje být judistou, stejně jako slavný táta. Ani jeden z rodičů se do jeho tréninku juda rozhodně nehrne, ale v touze mu nebrání. Eva Krpálková tvrdí, že malý Toník bude mít jako judista náročnou budoucnost kvůli tatínkovi. „Nebyla jsem úplně pro, protože s jeho jménem to pro něj bude velmi obtížné. Už od malých kluků se na něj bude každý hecovat, aby porazil Krpálka, přitom je to kluk jako každý jiný,“ vysvětlila s tím, že synovo přání s manželem respektuje.

Pro malého Toníka je přetahování a praní s tátou přirozená věc, podle Evy je to v něm. Lukáš Krpálek tedy v době pandemie koupil žíněnku a v obývacím pokoji ukazuje synovi základní chvaty. Trénovat by ho ale do budoucna nechtěl. „Chci, aby mě vnímal jako tátu, ne jako trenéra,“ říká. Malý Toník byl na judu ve sportovním klubu zatím jen párkrát, tak uvidíme, zda se bude moci Česká republika těšit na další legendu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.