Celebrity

10. června 2021 06:00

David Laštovka

Sedmdesátnice Marcela Holanová šokuje: Exmanžel Karel Šíp je se mnou pořád!

V životě zpěvačky Marcely Holanové s nezaměnitelným hlasem hrají osudovou roli Karlové. Prvním manželem byl bavič a textař Karel Šíp, s nímž má syna Karla. Dvorním hudebním skladatelem a zároveň blízkým přítelem byl Karel Svoboda. Pevné pouto ji pojilo také s Karlem Gottem, se kterým nazpívala megahit Čau lásko. Zatímco na Svobodu a Gotta, kteří už nejsou mezi námi, má jenom krásné vzpomínky, se Šípem se rozvedla ve zlém a dlouho mu nedokázala odpustit, že ji

Během manželství pro ni Karel Šíp napsal spousty textů. Ještě dnes, když je zpívá, běhá jí z toho mráz po zádech. „Ta slova jsou tak ze života, tak skutečná, že si někdy říkám: ‚Panebože, jako kdyby věděl, jak to mezi námi nakonec dopadne.‘“ Dovedl to do naprosté dokonalosti, přesně podle těch textů, co mi psal, tak úplně stejně ode mě odešel,“ svěřila se s trpkým úsměvem Marcela Holanová.

„V tomhle ohledu je tedy se mnou pořád. Bohužel jenom v písničkách. Nevídáme se. Já už to neřeším. Nemám s ním žádný problém. Pokud bych ho někde potkala, klidně s ním zajdu na kafe. Ale on je strašně zaťatej, tak ať si je, s tím nic nenadělám,“ naznačila, že dodnes jsou jejich vztahy na bodu mrazu.

Karel Šíp se zamiloval do divačky

Přestože spolu měli syna a spokojený vztah, Šíp ji nečekaně opustil po pětadvacetiletém soužití, když se zakoukal do o třicet let mladší divačky svých pořadů Ivy. Následoval bouřlivý rozvod a dělení majetku, které se vleklo dlouhých deset let. Zpěvačka po něm požadovala osm milionů korun, nakonec jí byl přiznán jeden milion korun a k tomu chalupa. „Nežádala jsem ani čtvrtinu, na co bych měla skutečně nárok. Jenže jeho právník mu poradil, ať si vyčistí účty, takže mu na nich zbyla jen směšná částka. A tu chalupu, kterou mi velkoryse ponechal, jsem ovšem pořídila ze svých prostředků. Ale já si nestěžuji, jsem ráda, že už je to všechno za mnou. Vždyť mě to úplně vyřídilo na zdraví. Rozváděli jsme se, když mi umírala maminka. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mi kvůli silné arytmii museli operovat srdce,“ přiblížila Holanová.

Začít znovu po rozvodu

Šíp se znovu oženil a s mladší manželkou založil novou rodinu, když se jim narodil syn Jan. Ona byla dlouhou dobu sama. „Uvědomila jsem si, že když se vám taková věc stane ve věku jako mně, tak se vám všechno zhroutí. Přijdete o sebevědomí, sny, prostě všechno. Začít znovu je strašně těžké. Naštěstí jsem dokázala žít dál a postavit se na vlastní nohy,“ popsala zpěvačka. Byť se rozešli ve zlém, kariéru svého exmanžela nadále sleduje. „Není to tak, že bych zaškrtávala v programu, kdy a kde zrovna v televizi běží nějaký jeho pořad, ale když na to narazím, podívám se. Spíše mě ale bavily ty jeho starší pořady, když třeba ještě dělával s Jardou Uhlířem,“ uvedla Marcela.

Jejich syn Karel po svých rodičích hudební nadání nezdědil a věnuje se úplně jinému oboru. Vystudoval práva, ale u profese nezůstal a začal pracovat jako finanční poradce. „Když byl malý, celá rodina ho nutila, aby hrál na piano, přitom já jsem věděla, že talent nemá a snažila se to všem rozmluvit. Nedali si říct a on chudinka malej musel hrát. Zaplaťpánbůh teď dělá to, co ho baví,“ prohlásila Holanová.

Nový přítel Marcely Holanové

V lásce se na ni štěstí přece jen usmálo, když se na jedné sportovní V.I.P. akci poznala s o čtrnáct let mladším tenisovým trenérem Bohumilem. Znovu se zamilovala a od té doby září štěstím. „Partner se o mě vzorně stará a pomáhá. Jsem šťastná, že ho mám,“ prozradila.

Významnou roli v jejím životě představoval zesnulý hudební skladatel Karel Svoboda. „Dodnes se mi po něm stýská, měla jsem ho strašně ráda. Zapaluji za něj svíčku a vzpomínám na něj. Myslím si, že sebevraždu nespáchal. Znala jsem ho. Pokud by se chtěl zabít, udělal by to s abnormální noblesou, byl by oblečen ve smokingu, seděl by u klavíru. Tak jak to měl udělat, to mi k němu vůbec nesedí,“ míní zpěvačka.

Právě on jí napsal největší hit Čau lásko, který původně měla zpívat sama. Když byla píseň hotová, ve studiu se zrovna zastavil Karel Gott a jakmile ji uslyšel, nadchla ho natolik, že okamžitě navrhl, aby ji spolu nazpívali jako duet. A tak se upravila slova a song byl na světě. „To je tak být ve správný čas, na správném místě,“ usmála se zpěvačka.

Příběh za hitem Čau lásko s Karlem Gottem

Na obrazovkách ji poprvé společně zazpívali v roce 1986 v televizní revue, která se vysílala živě. Režisér Jiří Adamec si usmyslel, že se bude celá odehrávat na ledě. „A protože Karel Gott zdatný bruslař opravdu nebyl a já jsem zase byla celkem dobrá bruslařka, řekla jsem si, že mu budu velkou oporou. Abych neponechala nic náhodě, několik týdnů předtím jsem chodila pravidelně trénovat na pražskou Štvanici, abych se v bruslení ještě více zdokonalila. Jednou jsem si tam pozvala i svého tehdejšího muže Karla Šípa, abych se mu pochlubila nacvičeným výskokem. On na mě: „Marcelo, ještě jednou a trošku víš, vždyť to umíš.“ Tak já skočila znovu, spadla na rameno a zlomila si ho v krčku. Bolest jako blázen, sádra až k pasu,“ prozradila Holanová.

Televizní premiéra hitu Čau lásko se tak ocitla v ohrožení. „Karel Gott i já jsme z toho byli nešťastní. Nakonec jsem se rozhodla, že tu písničku na tom ledě za každou cenu dáme. Abych mu v tom sádrovém krunýři nedělala ostudu, poprosila jsem pana doktora, aby mi ji na chvíli sundal a nadopoval injekcemi proti bolesti, které mě samozřejmě trochu oblbly. Byly to nervy, ale dobře to dopadlo. Oba jsme to ustáli a zvládli,“ zavzpomínala s úsměvem.

MARCELA HOLANOVÁ: PROŽILA SI PEKLO

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.