Marek Ztracený o těžkém ránu po Slavících: Dostával jsem agresivní zprávy

Show Jana Krause - Marek Ztracený skládá na čističce

Závěr loňského roku byl pro zpěváka Marka Ztraceného velice úspěšný. Stal se držitelem zlatého slavíka v kategorii zpěvák roku, ale i absolutním vítězem ankety Český slavík 2021. Dobrý pocit z výhry mu však vydržel jen do rána.

Rodák ze Šumavy Marek Ztracený zažil na obnoveném předávání hudebních cen Český slavík velký úspěch. Jeho píseň Moje milá se stala v téže soutěži nejoblíbenější písní. „Utekla mi jen dámská kategorie,“ smál se populární muzikant a ke svému triumfu v soutěži, kde sesbíral všechna možná ocenění, dodal: „Ne, to zlehčuju a přeháním, ale fanoušci mi udělali krásný večer. Měl jsem opravdu velikou radost.“

Marek Ztracený o drsném vystřízlivění po Slavících

Náhlý vzestup popularity po vítězství s sebou ale přinesl i vlnu negativního hodnocení jeho tvorby. Zpěvák čelil kritice kvůli jedné ze svých starších písní. Vytýkali mu, že v textu v podstatě popisuje znásilnění. Na osudné ráno po Slavících proto vzpomíná s hořkostí.

„Ráno jsem otevřel Instagram a čekal jsem nějaké gratulace, a tam bylo: ‚Jak sis užil znásilnění, hajzle,‘“ vrátil se ke vzpomínce na ráno po vyhlášení vítězství. „Byly tam jen komentáře tohoto typu, bylo to hrozně agresivní. A já jsem vůbec nevěděl, která bije. Pak se začali ozývat novináři, a přestože mám v tom svém širším týmu někoho, kdo mi s těmito věcmi pomáhá, nemohl jsem se na něj obrátit, protože se den předtím hrozně opil. Tak jsem byl na to sám.“

Ztracený se však na rozdíl od ostatních mužů na veřejnosti ke svému textu postavil čelem a s kritiky vedl dialog. „Uznávám, že ten text na papíře nevypadá bůhvíjak, ale ta písnička tak vůbec nebyla myšlena, a navíc mi na ní ani nijak nezáleželo, a tak jsem ji stáhnul.“ Zpěvák však dodává, že taková lekce jeho tvorbu nijak neovlivní. „Ne, že bych se z toho nepoučil, ale řekl jsem si, že nad tím nemůžu přemýšlet, když budu skládat písničky, protože jsem si jistý, že by se našlo třeba dalších pět, které by mohly být nepřijatelné,“ prozradil moderátorovi Janu Krausovi.

Zajímavé je, že mu veřejně nikdo z kolegů podporu nevyjádřil, pouze soukromě. „Trochu mi to toho slavíka zkazilo… na druhou stranu ten text jsem složil sám a – upřímně – dneska už bych ho asi takhle nesložil,“ uzavřel toto téma zpěvák původem z Železné Rudy, kde dodnes žije se svojí rodinou.

Otřes mozku hned po druhé písni na koncertě

Toto však nebyl jediný nepříjemný pád, který loni Ztracený zažil. Na podzim na koncertě v Pardubicích si nevšiml, že už je na okraji pódia a spadl mezi lidi. Zpěvák utrpěl otřes mozku a pár dní strávil v nemocnici. „První, na koho jsem si vzpomněl, jste byl vy,“ řekl směrem ke svému hostiteli v pořadu Show Jana Krause. Kraus se totiž v roce 2009 zapsal do televizní historie, když během prvních minut živého přenosu Miss Slovensko spadl z pódia.

I Ztracenému se pád do lidí stal už při druhé písni, ale protože nechtěl zklamat publikum, koncert dokončil. Kapela se ho totiž ani neptala. „Kapela hrála dál, furt, tři minuty v kuse, já jsem čekal, jestli třeba přijdou a zeptají se, jestli jsem v pohodě. Ale ne, furt jenom hráli a já jsem to pak tedy taky dohrál. Adrenalin člověka nakopne, že v zásadě nic necítí,“ svěřil se. Kromě Marka Ztraceného uvidíte v Show Jana Krause ve středu ve 21:35 na FTV Prima také modelku Anetu Vignerovou a záchranáře Marka Dvořáka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.