Marie Doležalová jako matka na plný úvazek: Za nedokonalosti se nestydí, manžel ji neznal

Marie Doležalová na první pohled pořád působí jako holčička, letos však slaví své 35. narozeniny. Je herečkou, autorkou a také úspěšnou bloggerkou. Její blog s názvem Kafe a cigárko, ve kterém se s potřebnou dávkou humoru pouští do odhalování hereckého podsvětí, získal prestižní cenu Magnesia Litera. V osobním životě ji zaměstnává především role matky. Jak se k výchově svých dvou dětí staví?

Sympatická zrzka s extrémně mladistvým vzhledem se proslavila především svými rolemi ve filmech a seriálech. Kromě hereckého talentu se však Marie Doležalová může pochlubit také tím autorským. Po knize Jeden kopeček šmoulový, ve které se vrací zpět do 90. let a vzpomíná na své dospívání, vydala ještě Dopisy Ježíškovi. Známé osobnosti si v ní představují, že znovu věří na Ježíška, a mají mu napsat upřímný dopis. Výtěžek z prodeje putuje na charitativní účely, konkrétně na nadaci pomáhající dětem. Knižního vydání se dočkal také její blog Kafe a cigárko.

Ve svých zápiscích i v reálném životě se snaží být co nejupřímnější a dát lidem pocit, že ve svých peripetiích nejsou sami. „Čím víc jsem toho na sebe řekla, tím ke mně byli lidé shovívavější. A tak už jsem se té autorské upřímnosti nepustila a snažím se o ni i v osobním životě. V upřímnosti je velká síla a přiznat nedokonalost i pochyby může vyvolat i to, že lidé okolo vás jsou ochotni podat pomocnou ruku. A vlastně si oddychnou, že nejsou sami, kdo něco řeší. Mám ráda ten efekt, kdy člověk spadne z piedestalu a najednou je lidskej,“ řekla herečka v rozhovoru pro iDNES.

S partnerem se seznámili v taneční soutěži

K osudovému setkání došlo v roce 2015, kdy se seznámila se svým přítelem, tanečníkem a choreografem Markem Zelinkou. Dohromady je svedlo účinkování v televizní taneční soutěži, kde spolu tvořili taneční pár. Dvojice se nechala slyšet, že první dojem vůbec nebyl ideální. Marek prý Marii zpočátku připadal divný a také ji trochu urazilo, že ji jako herečku neznal. „Zeptala jsem se ho, jestli byl tři roky ve vězení, že mě nezná,“ vzpomínala herečka v Show Jana Krause.

Postupem času si však k sobě našli cestu a začali si rozumět. Stala se z nich neporazitelná dvojice, a to jak na parketu, tak i v životě. Soutěž nakonec vyhráli a po několika letech randění se z nich stali pyšní rodiče. V srpnu 2018 se jim narodila dcerka Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

Role (ne)dokonalé matky

Doležalová bere mateřství už od samého počátku vážně a chce se mu věnovat naplno. Práci tedy na nějaký čas odsunula na druhou kolej. „Chci si počkat na moment, kdy budu mít pocit, že pro svůj další vývoj musím něco udělat, abych nezakrněla. Přijde mi škoda neužít si tuhle důležitou fázi života, která mi může mnoho dát. Podle kolegyň je mateřství studnice emocí a zkušeností, bylo by nefér se o to kvůli povolání ochudit,“ svěřila se v rozhovoru pro web prozeny.cz.

Na sociálních sítích se však nebojí ukázat ani strastiplné chvilky vyčerpané, ale milující matky, ze kterých si umí udělat legraci. Svým fanouškům zprostředkovává jak jinak než realné chvilky, pocity a dojmy. „Vůbec se nestydím svou nedokonalost ukázat. Děti mě pořád nutí říkat si: Nevadí, jedem dál! Jedeme dál! Třeba i přes rozšlapané špagety na zemi,“ svěřuje se.

Aktuálně chystá krutě upřímné články na téma špatné matky. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu, stát se mluvčí špatných matek. Ne proto, že jsme špatné matky, ale kvůli noční můře z toho hesla. Bojíme se, že o nás někdo prohlásí, že jsme špatné,“ prozradila v říjnu roku 2021 v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.