Celebrity

8. června 2021 06:10

David Laštovka

Marie Retková slaví 65: Před smrtí ji zachránila nevlastní dcera

Bývalá televizní hlasatelka Marie Retková, která slaví půlkulatiny, si vytrpěla své. V pětačtyřiceti letech onemocněla rakovinou děložního čípku a situace dokonce byla natolik vážná, že už se loučila se životem.

„Myslela jsem si, že už je se vším konec. Úplně se vším,“ zavzpomínala Marie. Nemoc udeřila nečekaně, bez varování. Přitom pár týdnů předtím byla na pravidelné gynekologické prohlídce, která žádný problém neodhalila. „Byl mi proveden i cytologický stěr, jenže můj nádor rostl dozadu, takže ho nebylo možné zachytit,“ vysvětlila v pořadu 13. komnata.

Dcera, dětská lékařka, jí zachránila život

Choroba ji přepadla v době, kdy zrovna pobývala na chalupě. Zažila chvíle hrůzy a pocity bezmocnosti. „Starší dcera Ajka, dětská lékařka (nevlastní dcera – pozn. red), mi zachránila život. Já bych seděla na toaletě, crčela by ze mě krev tak dlouho, až bych zkolabovala a vykrvácela. Ona odhadla, že je to na okamžitý převoz. V jednu v noci mi podala věci, vzbudila své půlroční miminko a větší tříleté dítě, posadila je do auta a odvezla mě do nemocnice. Když druhý den přijel manžel s druhou dcerou na chalupu, uviděli v koupelně tu krvavou spoušť a nechápali. Okamžitě jeli za mnou. Následovalo sdělení diagnózy, operace a léčba,“ popsala Retková svůj boj proti rakovině děložního čípku.

Díky své bojovnosti, odhodlání a chuti žít nad nemocí dokázala zvítězit. Obrovskou oporu měla v rodině. V dětech i o dvanáct let starším manželovi, chirurgovi Petrovi. Poznali se v době, kdy byl vdovec a vychovával desetiletou dceru Adélu. Jeho žena zahynula při tragické autonehodě. „Bylo mi třiadvacet a neměla potuchy, co dítě obnáší, jaká je to zodpovědnost. Brala jsem ji jako mladší kámošku a na ní bylo znát, jak vedle sebe potřebuje ženskou. Když se na to dívám zpětně, možná jsem to brala jako výzvu, že bych se uměla o rodinu postarat,“ přiblížila Marie.

Do manžela se zamilovala, přestože byla zadaná

S manželem se jim poté narodila dcera Magdaléna, která přišla na svět přímo na Silvestra. „Původně jsem měla rodit o čtrnáct dní dříve. Tenkrát ještě nebyl ultrazvuk, tak se termín postupně posouval a já chtěla jít slavit. Každý den jsem chodila na kontrolu a paní doktorka na Silvestra rozhodla, že už bych měla v nemocnici zůstat. Odpoledne to přišlo a před dvanáctou hodinou jsem porodila Majdu,“ zavzpomínala Retková, která se díky vyvdané, nevlastní dceři Alici stala babičkou už ve svých devětatřiceti letech. „Babičkovství jsem brala doopravdy, ale byla jsem v té době ukrutně pracovně vytížená, tak Ajce hodně pomáhala dcera Majda. Fungovala jsem především o prázdninách a víkendech, kdy měla Ajka, lékařka, službu,“ vylíčila.

Její manželství patří mezi ukázkové. S Petrem jsou spolu už jednačtyřicet let. „Seznámil nás můj bratr, který s ním pracoval v nemocnici. Strašně jsem se do něj zamilovala, i když jsem v té době měla chlapce,“ svěřila se Marie. Přesto jisté pochybnosti v hlavě měla. Nikoliv z toho, že už má dceru, ale z toho, že je dělí dvanáct let. Uklidnil ji až odborník na vztahy, vyhlášený psychiatr a sexuolog Miroslav Plzák, který jejich věkový rozdíl označil za naprosto ideální. A jak se zdá, nemýlil se!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.