zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Matky míří do kin! Čekání na premiéru filmu spustilo mezi herečkami babyboom

Zuzana Ostrá , Vydáno: 15.06.2021
Jak být matkou a nezbláznit se z toho? To ukáže nová česká komedie Matky, která vstoupí do českých a slovenských kin již 24. června. Příběhy kamarádek v podání čtveřice Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková se s ohledem na nucené uzavření kin dostávají na plátna téměř po roce od natáčení. Několik hereček tak stihlo přivést na svět dalšího potomka i v reálném životě.

reklama

Jsou nejlepší kamarádky, jsou sebevědomé, chytré, umějí žít, probírají spolu chlapy, vztahy a sex. K tomu jsou ale také MATKY – pár dětí již vychovávají nebo je právě porodily, případně jsou těhotné. To je v kostce čtveřice hlavních hrdinek nové české komedie režiséra Vojtěcha Moravce, natočené podle scénáře Vandy Zapletalíkové Hutařové a Sandry Novákové.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

MATKY (2020) - HD trailer

Matky ve filmu jsou...

Sára (Hana Vagnerová) má hezký zadek, a tak ho začala fotit a žít ve světě sociálních sítí. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije tak trochu ve zlaté kleci, její manžel workoholik (Jiří Langmajer) moc doma není, a tak není divu, že ji okouzlí mladý zpěvák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchodu s Kamilem (Václav Neužil) bez peněz, prostě upracovaná a uhoněná matka dvou dětí. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvělého kluka (Štěpán Benoni), nesnesitelné rodiče, je těhotná a je jí špatně úplně ze všeho. Ale hlavně mají jedna druhou.

Nakolik se do scénáře promítly vlastní příběhy a pohled na mateřství jeho autorek? „Nechtěly jsme moralizovat, prosazovat vlastní názory a postoje k mateřství. Spíš jsme se snažily o nadhled. Přály jsme si, aby se ve filmu co nejvíc lidí poznalo nebo se ztotožnilo s nějakou situací. Ať už je pozitivní, vyděšená, vtipná, hořká, bláznivá, trapná, nedůstojná, frustrovaná, unavená, žárlivá, vášnivá, nebo zamilovaná. Aby se diváci smáli a byli dojatí zároveň. A já věřím, že se nám to povedlo," uvádí dvojnásobná maminka Sandra Nováková, která ve filmu ztvárnila také jednu z hlavních postav – Zuzanu. 

Herečky matky

Připomeňme, že snímek Matky byl natočen již loni v létě za přísných covidových opatření. Původní premiéru tak mohl mít mnohem dříve, kdyby ovšem nenastal další lockdown. V době natáčení na herečky doma čekali čtyři vlastní potomci. Než se však přes covidové období snímek dostal do kin, situace se v rodinách některých hereček dost změnila.

Jakub Prachař a Hana Vágnerová.
Autor: FTV Prima/ Bontonfilm Jakub Prachař a Hana Vágnerová.

Petra Hřebíčková s Gabrielou Marcinkovou přivedly do premiéry na svět další dva přírůstky. Slovenská herečka porodila na konci března svého druhého syna Jakuba, po dvou synech očekává v nejbližších týdnech v jednačtyřiceti letech další miminko také herečka Petra Hřebíčková (přečtěte si, jak reagovala na první příznaky třetího těhotenství). Poměrně čerstvou maminkou je i zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová, která k filmu nazpívala na hudbu Ondřeje Brzobohatého ústřední song s názvem Matky.

To představitelka Sáry, Hana Vágnerová, děti nemá. Už několikrát se nechala slyšet, že se nebrání ani myšlence na osvojení. „Mám kolem sebe spoustu kamarádek, které mají děti. Ale Sára je celkem překvapená z toho, co všechno nového se kolem ní děje, tím pádem ta neznalost byla vlastně dobrá a hrála nám do karet. Navíc jsme měli obrovskou výhodu, že jsme měli na natáčení neskutečně hodné děti. To asi potvrdí všichni, kteří se natáčení z účastnili. Byly opravdu zlaté,“ popisuje výhody a případné nevýhody herečky, která má hrát matku a tyto zkušenosti ze života nemá.

Dámské obsazení filmu ještě doplňují herečky Alena Mihulová, Zuzana Mauréry, Anna Polívková nebo Elizaveta Maximová.

Čtěte také: Které známe tváře se přidaly k čerstvým matkám českého showbyznysu?

Představitelé mužských hrdinů zůstávají v rozšiřování počtů potomků pozadu. V hlavních mužských rolích se ve filmu objeví Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Václav Neužil a Vladimír Polívka, ve vedlejších pak například Viktor Preiss, Ondřej Pavelka, Jan Dolanský či Filip Rajmont.    

Vdanou Hedviku (Petra Hřebíčková) kouzla zpěvák David (Vladimír Polívka).
Autor: FTV Prima/ Bontonfilm Vdanou Hedviku (Petra Hřebíčková) kouzla zpěvák David (Vladimír Polívka).

Komedii Matky produkuje společnost Up&Up production Moniky a Jana Schwarczových, distributorem je společnost Bontonfilm. „Držíme palce nejen Matkám, ale i všem ostatním filmům, které se rozhodly vstoupit do kin po tak dlouhé pauze právě v tomto období. Věříme, že návštěva kina všem chybí stejně jako nám, že filmy znovu přilákají své diváky, a že se všichni před plátny zase potkáme,“ svěřila se producentka snímku Monika Schwarcz. „A mé osobní přání je, aby Matky dělaly radost a dopřály hodinu a půl odpočinku a zábavy každé mamince, která si se svými dětmi poslední rok užila se vším všudy. Jste hrdinky,“ dodala.

Komedie Matky 1
Komedie Matky 1

 

reklama

Související témata: nová česká komedie , matky , filmová premiéra , Vojtěch Moravec , Sandra Nováková , Jakub Prachař , Baby boom

reklama

Přečtěte si také

reklama