zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Michal Hrůza má po brutálním útoku trvalé následky. Z nejhoršího se dostal i díky zvláštní věci

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Anna Lacinniková , Vydáno: 11.10.2021
Zpěvák Michal Hrůza se před sedmi lety připletl v ostravské Stodolní ulici do potyčky. Utrpěl těžké poranění mozku a dva týdny strávil v umělém spánku. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a lékaři podle něj tehdy nevěřili tomu, že se z toho může dostat, aniž by neměl trvalé následky. „Byl jsem pro ně malý zázrak,“ přiznal v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Hrůza. Jak je na tom sedm let od neštěstí? A díky jaké zvláštnosti se dostal z nejhoršího ven?

reklama

„Přibral jsem dvacet kilo a blbě slyším na pravé ucho. S tím jsem se ale ve studiu už naučil pracovat. To jsou jen maličkosti,“ přiznal hudebník, kterého proslavila kapela Ready Kirken či píseň, kterou napsal pro Anetu Langerovou, Voda živá.

Více než sluch Hrůzu trápí problémy s krátkodobou pamětí. V tom mu během koncertů pomáhá čtečka. „Když hrajeme písničky, které jsem napsal před deseti lety, tak je to v pohodě. Ale když hrajeme skladby z posledního alba, tak mám po ruce čtečku. Není to tak, že bych text četl jako básničku. Ale občas, když mi nějaké slovo vypadne, tak mám možnost se chytit dál,“ vysvětlil muzikant.

Michal Hrůza na fotce z roku 2019.
Autor: profimedia Michal Hrůza na fotce z roku 2019.

V červenci 2014 se hudebník v Ostravě připletl do rvačky, během které utrpěl vážné zranění hlavy, které bylo doprovázeno krvácením do mozku. Hrůza tehdy podstoupil operaci a dva týdny byl v umělém spánku. Co se ten večer přesně odehrálo, si dodnes pořádně nevybavuje. „Dostal jsem se do situace, ze které jsem se hrabal 14 dní, kdy jsem vůbec nevěděl o světě. Opravdu mi to z té hlavy vypadlo,“ řekl.

Z nejhoršího se Hrůza dostal díky zvláštní věci. Pochopil ji až časem

Ani lékaři podle něj tehdy nevěřili tomu, že se z toho může dostat bez trvalých následků. Ostatně mu to potvrdila také žena, která se o něj v té době v nemocnici starala. „Po třech letech od incidentu jsme hráli s kapelou v Brně a přišla za mnou holka, která se o mě měla starat v ostravské nemocnici. Říkala mi, že se tehdy stal opravdu zázrak. Že i lékaři nevěřili tomu, že se z toho mohu dostat a nemít brutální následky. Že jsem pro ně malý zázrak,“ vzpomínal Hrůza. Na jeviště se muzikant opět postavil až po osmi měsících od napadení. Docházel na rehabilitace a na jeho zdravotní stav dohlíželi lékaři.

K jeho uzdravení mu prý dopomohli lidé, kteří mu vždy ve stanovený čas posílali do nemocnice pozitivní energii a to každý den. „V době hospitalizace jsem zaznamenal takovou zvláštní věc, kterou jsem však pochopil až několik měsíců poté. Že se vytvořila krásná skupina lidí, kteří se rozhodli, že mi budou posílat pozitivní energii. Bylo to vždycky v 19. hodin večer a já jsem se vždy v tu chvíli cítil šťastný. Dnes už opravdu věřím tomu, že když na někoho opravdu myslíme, tak tu vibraci posíláme někam do vesmíru,“ uvedl Hrůza.

Michal Hrůza slaví 50. narozeniny.

Zpěvák Michal Hrůza: Hrozila mu smrt! Po napadení byl třináct dní v umělém spánku

reklama

Související témata: Michal Hrůza , Povídej , český zpěvák

reklama

Přečtěte si také

reklama