Zpěvák Michal Hrůza: Hrozila mu smrt! Po napadení byl třináct dní v umělém spánku

Stačilo málo a už tu nemusel být. Hudebník Michal Hrůza se před sedmi lety přichomýtl ke rvačce, která se mu málem stala osudnou. Jak se na celou událost dívá s odstupem času? A s jakými tresty vyvázli útočníci?

17. července 2014. Na toto datum Michal Hrůza do smrti nezapomene. Po koncertu v Ostravě se s kolegy z kapely vydali do vyhlášené Stodolní ulice posedět na pár piv. V průběhu noci se postupně všichni odebrali na hotelový pokoj, jen Michal zůstal sedět dál. Z baru odcházel až po třetí hodině ráno. Cestou narazil na dva mladíky ve věku osmnáct a devatenáct let, kteří se dostali do potyčky kvůli přítelkyni jednoho z nich.

Snažil se je uklidnit a ukončit jejich spor. Jeho smysl pro spravedlnost zřejmě vycházel ze zkušenosti z mládí, kdy byl vystaven šikaně. Hádku se mu ale vyřešit nepodařilo. Naopak. Od jednoho schytal facku. Hrůza zareagoval tak, že z kapsy vytáhl mobil a chtěl zavolat policii. Než stačil vytočit číslo, dostal od druhého z nich ránu pěstí do tváře. Temenem hlavy dopadl na dlažbu a utrpěl vážný úraz hlavy provázený krvácením do mozku, po němž zůstal třináct dní v bezvědomí.

Ihned po převozu do nemocnice byl operován a nebylo jisté, zda vůbec přežije. Nakonec se stal malý zázrak a všechno dobře dopadlo. Návrat do života ale nebyl jednoduchý, zpátky na pódia se zpěvák vrátil téměř až po roce. Lékaři mu naordinovali klid. Nesměl se rozčilovat, stresovat nebo dokonce vzpomínat na hrůzné okamžiky, které na Stodolní prožil. Třikrát týdně trénoval mozek a podstupoval muzikoterapii.

Musel se také znovu naučit texty všech vlastních písní, které kvůli poranění mozku zapomněl. „Když jsem se probral, poslední, co jsem si pamatoval byl koncert. Bezprostředně po probuzení jsem si nepamatoval ani to, že se mi v dubnu narodila druhá dcera. Znovu jsem tedy objevil, že se mi ta holčička narodila. Byl jsem nepopsaný papír. Jako malé dítě. Měl jsem několikaměsíční výpadek paměti,“ popsal zpěvák v prvním rozhovoru po uzdravení pro časopis Reflex.

Útočníci už jsou na svobodě

Na událost, která pro něj mohla skončit tragicky se odstupem let snaží najít i pozitiva. „Cítím, že ta nešťastná událost přinesla i klady. Rozhodně jsem se změnil já v tom smyslu, že se rozšířilo mé emoční vnímání okolí. Mnohem intenzivněji, než dřív rozeznávám, jak se cítí ostatní - je to takový frontální útok empatie na mou osobu. Za normálních okolností máme tendenci vidět jenom své problémy a trochu je zveličovat. A mně teď přijde neuvěřitelné, když vidím, kolik lidí se úspěšně rve se životem, ačkoli jim osud dává, co proto,“ uvedl Michal Hrůza, který na Ostravu nezanevřel a stále tam jezdí rád. „Lidé mi tam velice pomohli. Ať už šlo o doktora, který mě operoval, o sestřičky, které se o mě staraly, lidi na ulici, kteří mi pomohli a zavolali sanitku,“ svěřil se zpěvák.

Mladíci byli zadrženi a hrozilo jim 5 až 12 let za mřížemi. Nakonec jeden z nich vyvázl s podmínkou a druhý dostal nejprve tři roky, poté mu byl trest zmírněn na dva a půl roku. Zhruba po třetině trestu byl za dobré chování propuštěn na svobodu. A co na to Michal? Přes svou manažerku vzkázal, že je to pro něj uzavřená kapitola a nechce se k tomu už více vyjadřovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.