Celebrity

21. června 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Milostné pletky hereček s režiséry: Přebornicí je Tereza Kostková. Kdo další?

Říká se, že mít za manžela režiséra, je pro herečky to největší terno, jaké může být. Podle většiny z nich jde ale pouze o mýtus a realita je úplně jiná. Pojďme se podívat na románky, které započaly na place, ať už v divadle, nebo za kamerou. Kdo koho sbalil a jak dlouho jim láska vydržela?

Tereza Kostková – Jakub Nvota

Vypadá to, že na režiséry má prostě slabost. Jejím prvním manželem byl Petr Kracík, s nímž má syna Antonína, podruhé se vdala za Jakuba Nvotu. Oba pánové jsou divadelní režiséři. Sympatická herečka ovšem s úsměvem tvrdí, že je to pouze náhoda. „Nepotkáváme nikoho jiného než kolegy herce, které už známe, nebo kolegy režiséry, které už známe,“ pokrčila rameny. Zároveň odmítá, že by ji z toho plynuly nějaké výhody. „Tak to možná bývalo, když byly pevné soubory, ve kterých byl nějaký režisér, a mohlo možná hrát roli, kdo koho obsadí, ale už spoustu let je to jinak. Většinou šéf toho divadla obsazuje režiséra i herce,“ vysvětlila Tereza. Pomyslná jiskra mezi ní a Nvotou přeskočila v Divadle v Rytířské, kde režíroval jednu z her, v níž hrála. Zhruba po roce se tajně vzali. „Jsem šťastná, že lidé kolem mě dokázali udržet toto tajemství. S věkem jsem přišla na to, že si chci střežit soukromí. Ctím tradice a přijala jsem manželovo jméno,“ zdůvodňovala, proč s vdavky dělala takové tajnosti.

Veronika a Biser Arichtevovi

Herečka se s o deset let starším režisérem seznámila při natáčení seriálu Vyprávěj. „Po tom večeru, kdy jsme se poznali trochu líp, jsme natáčeli a já byla strašně nervózní. Takže, když se točila scéna, ve které jsem měla nést tác s hrníčky, klepaly se mi ruce a ty hrnky začaly o sebe úplně neuvěřitelně kvrdlat. Tím jsem to propálila, a tak celý štáb hned věděl, co se děje,“ zavzpomínala s úsměvem Veronika v pořadu Show Jana Krause. Po ročním vztahu se vzali a loni na podzim se jim narodil syn, kterému dali jméno Luka Christo.

Společným projektům se kvůli pomluvám raději vyhýbají. „Natočili jsme ještě seriál První republika a od té doby nic. Už delší dobu nehraju v ničem, co můj manžel natáčí. Hlavně na začátku našeho vztahu jsme hodně čelili obviňování z protekce,“ prohlásila herečka.

Dana Batulková – Ondřej Zajíc

Představitelka Lídy Vackové ze seriálu Slunečná po rozvodu s Davidem Prachařem, který ji opustil kvůli mladší kolegyni Lindě Rybové, našla štěstí v náručí o dvanáct let mladšího Ondřeje Zajíce, divadelního režiséra a bývalého ředitele Městských divadel pražských. Právě tam se spolu seznámili. Už jsou spolu více než patnáct let a láska mezi nimi jenom kvete. „Je výhoda, že máme blízkou profesi. Ne že bychom doma řešili divadlo, ale máme stejný okruh kamarádů, a když je potřeba, víme, o čem mluvíme,“ uvedla k jejich vztahu Dana.

Petra Martincová – Jaroslav Soukup

Komediální série Byl jednou jeden polda, kde si zahrála policistku Boženku se pro ni stala osudovou. Nejenže ji tato role proslavila, ale během natáčení našla životní lásku. O dvacet let staršího režiséra Jaroslava Soukupa, který měl za sebou již úspěšné filmy jako Discopříběh, Láska z pasáže, Pěsti ve tmě nebo Kamarád do deště. „Všichni si myslí, že jsem ho sbalila já, že prostě já byla ta zlatokopka, která slavného režiséra uhnala, opak je ale pravdou. Na dotočné prvního dílu „Poldy“ za mnou přišel a začal se mi dvořit. Byl to pro mě šok, protože měl pověst zásadového muže, který si s herečkami nikdy nic nezačíná. A že těch krásných modelek v jeho filmech hrálo. Navíc během natáčení se mi dvořili úplně jiní kolegové. (smích) Ten večer mě pak odvezl domů ve vší početnosti. Trvalo několik měsíců, než náš vztah propukl naplno,“ přiblížila Petra, která v té době žila spíše v USA než v ČR a měla známost s jedním Američanem. Moc jim to ale neklapalo. Režisér Soukup se zrovna rozváděl. „Kdybych ho nepoznala, asi bych v Americe zůstala natrvalo,“ dodala.

Jejich vztah vyvolal mezi kolegy doslova poprask. „Když jsme pak točili další díl komedie Byl jednou jeden polda, někteří lidé ze štábu a někteří herci se ke mně najednou začali chovat úplně jinak. Vyloženě hnusně. Zvláště pak jeden herecký kolega, který tam měl jednu z hlavních rolí, mi to dával pořádně sežrat. Chodila jsem na natáčení vystresovaná. Manžel samozřejmě věděl, že pokud by se postavil na moji stranu, mohlo to ohrozit celé natáčení. Tehdy mě to mrzelo, že se mě nezastal, ale dnes vím, že udělal tu nejrozumnější věc. Je to obrovský profesionál,“ vyzdvihla Petra. I proto si myslí, že mít za muže režiséra je pro herečku spíše kontraproduktivní. „Je to velká nevýhoda. Vím to z vlastní zkušenosti. V odborných kruzích jsem najednou byla ta žena od toho Soukupa. Málokterý režisér si vás pak obsadí. Nedovedete si představit, co jsem občas zažívala na castinzích. Jak mi to někteří dávali najevo, jak to bylo ponižující,“ svěřila se Petra Martincová.

Alena Mihulová – Karel Kachyňa

Přestože je od sebe dělilo jednačtyřicet let, zamilovali se do sebe během natáčení filmu Sestřičky, kde tehdy sedmnáctiletá Alena hrála začínající zdravotní sestru. „Ze začátku jsem si ho vůbec nevšímala, stál jen za kamerou a od konkurzu se o mě staral pomocný režisér. Ne nadarmo se Karlovi říkávalo Železný dědek, trochu jsem se ho i bála. Byl to režisér psycholog, který uplatňoval metodu cukru a biče. No a na mě už pak měl jenom metodu cukr, když zjistil, že na bič reaguji tak, že se rozbrečím. Začali jsme si víc povídat, poznávat se a najednou jsem v tom byla až po uši,“ prozradila herečka. A stejně tak i Kachyňa. „Říkával mi, že mám srdce na dlani, že jsem ta moravská holka krev a mlíko, co na srdci, to na jazyku,“ zavzpomínala s úsměvem.

I přes velký věkový rozdíl založili rodinu a vzali se. Dcera Karolína se narodila, když věhlasnému režisérovi bylo sedmdesát. O devět let později Kachyňa po vážné nemoci umírá. Alena mu byla do poslední chvíle velkou oporou.

Aňa Geislerová – Zdeněk Janáček

První vážný vztah prožila s režisérem Filipem Renčem, který ji obsadil do filmu Requiem pro panenku. Za muže si vzala až divadelního režiséra Zdeňka Janáčka, s nímž má tři děti: Bruna Fidelia, Stellu a Maxe. Seznámili si při práci a svatbu měli skromnou a tajnou. „Vzali jsme se tajně, za přítomnosti dvou neznámých svědků, které jsme vytáhli z hospody. Vybrali jsme ty, co u sebe měli občanku. Pak jsme je vzali na oběd a potom šli do kina. Dohodli jsme se, že ještě další rok o tom nikomu neřekneme. Byla to věc, kterou jsme udělali jen pro sebe. Naše tajemství. Když jsme to pak oznámili, rodina byla lehce naštvaná,“ popsala herečka. Manželství však prošlo krizí, když si Aňa prožila zhruba roční románek s bohatým podnikatelem Martinem Shenarem. Nakonec se ale umoudřila a vrátila zpátky ke svému muži.

Simona Chytrová – Vít Olmer

Nenarazili na sebe na natáčení, jak by se mohlo zdát, ale v Moskvě v roce 1987. Olmer se tam účastnil filmového festivalu a Simona tam byla z kolegy z divadla Semafor. Spojilo je to, že oba momentálně ve svých vztazích neprožívali zrovna idylické období. Režisér se rozváděl, herečka měla za sebou nepovedenou známost. „Náš začátek byl velmi temperamentní a hezký. Jednou večer mě Vítek táhnul do hotelového pokoje takovýma dlouhými chodbama a... Bylo to šílený, ale krásný,“ přiblížila Simona. Během krátké doby zjistili, že si jsou souzení. Dvacetiletý rozdíl v jejich vztahu nikdy nehrál žádnou roli. Po čtyřech letech se vzali a narodil se jim syn Vít. Na všech projektech pracují společně, což prý řada lidí v branži nemůže vydýchat. Kvůli tomu ji prý ostatní režiséři přestali obsazovat. „Velmi mě mrzí, že Simona nemůže svého talentu a krásy víc využít i v jiných filmech, než v těch mých,“ povzdechl si Olmer.

Martina Hudečková – Juraj Herz

Jiskra mezi nimi přeskočila během natáčení filmu Habermannův mlýn. Režisér byl po rozchodu s herečkou Terezou Pokornou sám, což těžce nesl. Vyhlédl si o třicet let mladší Martinu Hudečkovou a tvrdě šel za svým. „Přišel ke mně a řekl mi: ‚Miláčku, já nemám tolik času. Musím vědět, co chci, a rychle. Políbil mě a pozval na rande,‘ prozradila herečka. Že byl Herz o třicet let starší jí nevadilo. Pozvání ráda přijala. „On celý život tíhl k baculatějším holkám, tak jsem ho zaujala. Zadek, který jsem celý život maskovala pod sukněmi, najednou hrál pro mě,“ dodala s úsměvem. City mu opětovala, imponoval jí svou moudrostí, nadhledem a zkušeností. Byla mu oporou až do jeho smrti.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.