Celebrity

14. června 2021 10:05

Petra Kloidová

Tereza Kostková slaví 45: Druhé dítě na cestě? Jsem mateřský typ, přiznává

Věčně usměvavá herečka Tereza Kostková, která je v branži díky své pohodové, nekonfliktní povaze velmi oblíbená, na muže neměla příliš štěstí. První velkou lásku prožila s divadelním režisérem Petrem Kracíkem, který byl o osmnáct let starší.

Když Kracík řediteloval v Divadle pod Palmovkou, Terezu, tehdy začínající herečku, která v té době působila v Chebu si vyhlédl a nabídl jí angažmá. Začala u něj nejen hrát, ale zároveň pracovat jako tajemnice souboru. Brzy mezi nimi přeskočila jiskra a začali spolu chodit. Kracík byl přitom už dvakrát rozvedený a měl pět dětí s několika ženami. Navíc v té době žil s herečkou Veronikou Gajerovou. Když ji kvůli Kostkové opustil, těžce to nesla a sokyni v lásce poslala drsný vzkaz: „Opustí i tebe, Terezo. Vzpomeneš si na mě,“ předpověděla. Její proroctví se za pár let skutečně vyplnilo.

Tereza Kostková si režiséra vzala v roce 2006, svatba, která se konala v kostele sv. Antonína v Praze, měla jednu zvláštnost. Snoubenci si nevyměnili prstýnky. „Shodli jsme se na tom, že peníze, které bychom vyhodili za věci pro nás dva zbytečné, věnujeme spíše na něco potřebného,“ vysvětlovala tehdy herečka s tím, že finančním příspěvkem raději podpoří kostel, kde se brali a rovněž Nadační fond Kapka naděje.

Pokud by těhotenství přišlo, šla by do toho

O rok později se jim narodil syn Antonín a Terezčino štěstí bylo dokonáno. Stala se z ní milující oddaná maminka. Mateřství ji natolik pohltilo, že toužila pořídit Toníčkovi ještě alespoň jednoho sourozence. Doma ale tvrdě narazila, manžel si vzhledem ke svému věku a počtu dětí, už další nepřál. „Petr není moc zastáncem pozdních otcovství. Už když se Tonda narodil říkal, že je mu padesát a že by ho prostě rád dovedl do dospělosti. Prostě věci jsou tak, jak mají být, a myslím, že každý sám vycítí, co je pro něj to pravé. Je třeba to respektovat,“ uvedla dcera Petra Kostky a Carmen Mayerové.

Během manželství s Kracíkem řešili několik krizí. Některé se podařilo zažehnat, tu poslední už ovšem nikoliv. Po devíti letech se rozvedli. Tereza sice v oficiálních prohlášeních ujišťovala, že za rozchodem nestojí nikdo třetí, pravda byla ovšem taková, že krátce na to paparazzi načapali Kracíka s neznámou dlouhovlasou blondýnkou. O příčině, proč šli od sebe, tedy můžeme jen spekulovat.

Druhá láska přišla nečekaně

Přestože na pohlednou a nezadanou herečku poté stály zástupy mužů, dva roky odolávala. Láska ji přepadla nečekaně. A opět v divadle, kde se zamilovala do slovenského režiséra Jakuba Nvoty. Za půl roku byla svatba, která se odehrála v přísném utajení. „Že je to opět režisér, je náhoda. Nepotkáváme nikoho jiného než kolegy herce, které už známe, nebo kolegy režiséry, které už známe,“ pokrčila rameny sympatická herečka, která následně pro rodinu začala budovat nové místo k žití. Byt s krásnou terasou v pražských Vysočanech, kde bydlela se synem Toníkem, vyměnila za dům v pražských Kyjích, kam se následně všichni společně přestěhovali.

Po boku nového muže, který má z prvního manželství rovněž syna ve stejném věku jako je její Toník, doslova rozkvetla. K dokonalému štěstí chybí snad už jen jediné – se současným manželem společný potomek. „Jsem mateřský typ. Kdyby to přišlo, asi bych do toho šla. Ale po čtyřicítce je těhotenství rozhodně hodno zvážení,“ prohlásila Tereza. Ač slaví už pětačtyřicáté narozeniny, věk nemusí být překážkou. Příkladem jí může být Vendula Pizingerová, která porodila zdravé miminko v osmačtyřiceti, nebo zpěvačka Bára Basiková, jež syna Teodora přivedla na svět v šestačtyřiceti. Jak se říká, nikdy není pozdě.

TEREZA KOSTKOVÁ O STÁRNUTÍ: MÁM VRÁSKY A MÁM JE RÁDA. DIVADLO UBÍRÁ DESET LET


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.