Celebrity

22. března 2021 06:00

Petra Kloidová

Tereza Kostková: Před hereckou slávou jsem točila piva a dělala tajemnici

Charismatická herečka a moderátorka Tereza Kostková patří mezi nejobsazovanější televizní herečky. V mládí to přitom se slávou nevypadalo moc optimisticky. Tereza se musela hodně ohánět, aby si mohla dovolit hrát divadlo.

Tereza Kostková se nedávno podruhé vdala a podruhé za režiséra. Ona sama to komentuje s úsměvem říká, že je to náhoda. „Nepotkáváme nikoho jiného než kolegy herce, které už známe, nebo kolegy režiséry, které také známe, a je pravda, že já jsem Jakuba ještě neznala. A když jsem ho poznala, pochopila jsem, jaká to byla škoda, že jsem ho neznala.“

Odmítá však jakéhokoli podezření, že by jí coby herečce ze vztahu s režisérem plynuly nějaké výhody. „Tak to možná bývalo, když byly pevné soubory, ve kterých byl nějaký režisér, a mohlo možná hrát roli, koho obsadí, ale dnes je to úplně jinak. Většinou obsazuje šéf toho divadla režiséra i herce. Takže nás dalo dohromady skutečně jen to divadlo.“ O tom, že by hledala nějaký specifický typ muže, neví, podle svých slov vždy hledala něco jiného než v předešlém vztahu. „Každý muž je specifický. Já to neumím posoudit, moji muži a manželé prokazují určitou osobitost, ačkoliv jsou úplně jiní,“ vysvětluje tvář francouzské kosmetické značky Orlane.

Hospodská, tajemnice a brigádnice

Tereza Kostková patří v dnešní době mezi nejoblíbenější televizní tváře, které můžeme vídat na obrazovce. Nedávno zazářila v seriálu Temný kraj po boku Lukáše Vaculíka, moderuje úspěšnou taneční soutěž a v rozhlase má vlastní pořad. Ne vždy ale tomu tak bylo.

Dcera slavných rodičů se musela hodně otáčet, aby si jako mladá herečka vydělala na živobytí. „Nosila jsem pivo v hospodě, to mě moc bavilo, měla jsem na starosti zahrádku. V té době jsem uměla roztočit deset velkých piv! To se nezdá, ale to je umění. Tři roky jsem dělala tajemnici v Divadle pod Palmovkou a pak jsem dělala milion různých brigád,“ vzpomíná na své začátky.

Spokojená matka a hospodyňka

Dnes je Tereza maminkou dvanáctiletého Tondy, který se zajímá o techniku a miluje zvířata. Doma mají hada a stará se o něj i Tereza. Ačkoliv má od práce stejně jako ostatní herci pauzu, cítí se prý stále vytížená. „Naskočila nám tam spousta nových věcí, například ve škole nebo domácnosti. Já mám pořád co na práci, pořád čeká něco ve frontě. A když mi něco z jakéhokoli důvodu odpadne, mám hned co dělat.“ Kupodivu ji to ale baví a necítí se dobou ani v nejmenším rozkolísaná. „Ráno začínám tím, co na mě volá, a to je pokaždé něco jiného,“ vysvětluje herečka, „někdy je to bábovka, která volá: upeč mě, jindy kytička: zalej mě, jindy had: zavlaž mě,“ směje se herečka.

Kromě vzdělávání svého jediného dítěte dává pozor i na to, aby se z malého Tondy stal slušný člověk. „Učím ho pravdu a slušnost. Řekni pravdu a řekni to slušně. Neznamená to, že musíte říkat všechno, ty máš právo na to mít svůj svět. Člověk ale musí říct slušným způsobem – do toho vám nic není. Nekličkovat, nevymýšlet, nehrát. Je důležité sám sebe chránit a mít svůj sen. Být slušný a k tomu i galantní a příjemný k ženám,“ vysvětluje.

Během pandemie točila 5 měsíců na Zbirožsku

Nedá se říci, že by Tereza Kostková neměla v období pandemie do čeho píchnout. Pět měsíců natáčela seriál pro televizi Prima s názvem Hvězdy nad hlavou. „Hvězdy nad hlavou pro mě znamenají hodně, znamenají pět nádherných měsíců na Zbirožsku, v krajině, kterou jsem objevila. Vlastně jsme ji objevili všichni, celý štáb. Bylo to hodně dřiny, nekomfortní podmínky jako třeba natáčení během zimních rán, ale pořád to pro mě byly mentálně prázdniny. Báječný tým lidí, hezký scénář a fajn kolegové. Pro mě to byl nezapomenutelný dárek,“ zavzpomínala na svou poslední hereckou práci.

TEREZA KOSTKOVÁ NIKDY NEDOSTANE ROLI VE FILMU OD HŘEBEJKA. VÍME PROČ!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.