Celebrity

30. října 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Mirai: Myslí si, že jsem Španěl nebo Mexičan. Jak to má s láskou a city?

Japonská kultura se prolíná napříč celým životem Miraie Navrátila. Ať už v hudbě, jídle nebo v jeho lehce exotickém vzhledu, díky kterému ale zpěvák sám u sebe žádnou velkou jinakost nepociťuje. Jak sám říká, lidé si ho spíš než s Asiatem pletou se Španělem či Mexičanem. A jak to má Mirai s láskou a city? Umí je dávat najevo?

Skupina Mirai vydává novou desku Maneki Neko, která je opět inspirovaná japonskou kulturou. Frontman kapely, Mirai Navrátil, se narodil v japonském městě Ógaki. Když byl malý, přestěhoval se s rodiči do Frýdku-Místku. Jeho matka je Japonka, otec Čech.

Mirai má tedy asijské kořeny, ale jak sám říká, svou odlišnost už ani moc nevnímá. „Myslím, že ta doba je dneska už asi jiná, než bývala v těch devadesátkách, když jsme byly děti. Svět je mnohem víc globalizovaný a jsme zvyklí na různá etnika,“ vysvětlil v pořadu Showtime.

V Česku už prý ani moc nevyčnívá z davu. „Když jsem byl děcko, tak to bylo extrémnější. To jsem byl takový větší Asiat, než jsem teď. Spíš tipují, že jsem Španěl, Mexičan nebo tak něco," dodal se smíchem Mirai.

Mirai Navrátil: S vyjadřování citů mám problém. David Stypka byl můj supervizor

Jak už bylo řečeno, značný otisk Japonska bude i na nové desce, která spatří světlo světa 11. listopadu. Polínat se tam budou témata jako štěstí, pestrost, city nebo vzpomínka na zesnulého Davida Stypku. Na toho Mirai s láskou vzpomíná. „David byl pro mě takový supervizor. Když jsem měl problém s textem, nebo když jsem potřeboval poradit i v životě, tak David byl moudrý, chytrý člověk, IQ trilion, takže jsem si k němu vždycky zašel rád pro radu," svěřil se zpěvák.

A právě David Stypka byl i spoluautorem jedné z Miraiových nejúspěšnějších písniček s názvem I přes to všechno, která je o tom, jak je důležité projevovat svému protějšku city a lásku. Je Mirai ten typ, který často říká, že má rád? „Nejsem, právě, no. Já se stydím. Fakt, regulérně," svěřil se zpěvák. V tomhle je prý trochu po tátovi. „My se schováváme za ten poker face, pod kterým se ale skrývá nějaká citlivá duše," dodal upřímně.

Podle něj je co zlepšovat. Projevovat emoce zkrátka není jeho silná vlastnost. „Myslím, že to v sobě někdo má, že třeba víc chválí, dává najevo ty pozitivní emoce...Přemýšlím nad tím, co zlepšit. Jsem takový kritický, ale myslím, že konstruktivně. A stejně to mám s tou láskou. Člověk prostě nedává najevo ty elementární pocity, protože není úplně lehký vyjadřovat tyhle věci upřímně," uznal Mirai.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.