Celebrity

12. listopadu 2021 06:03

David Laštovka

Miroslav Krobot alias řidič Karel z Účastníků zájezdu: V životě měl pouze jednu ženu

Herec, režisér, dramatik a pedagog Miroslav Krobot slaví 70. narozeniny. O jeho soukromém životě se toho příliš neví. Známé je snad pouze to, že jeho dcera Lenka je rovněž úspěšnou herečkou. Věděli jste například, že si za manželku vzal svoji první lásku, se kterou je dodnes?

S osudovou ženou, herečkou Hanou Doulovou, se Miroslav Krobot seznámil už během studií na brněnské JAMU. Působili ve stejném ročníku, jen ona studovala herectví a on režii. „Znali jsme se celou dobu studia, ale dohromady jsme se dali až ve čtvrtém ročníku,“ prozradila pro Novinky.cz Krobotova manželka. Asi ani jeden z nich tehdy netušil, že jim láska vydrží celý život. Za tři roky oslaví zlatou svatbu, tedy padesát let manželství.

Krásné na jejich vztahu je, že se stále bezmezně milují a hodně se spolu nasmějí. „Hrozně mě baví reakce na nečekaný humor nebo když člověk řekne něco, co vypadá jako pravda, ale je to úplná blbost. Absurdity a poťouchlosti, to je vlastně už taková česká tradice. Je to moje krevní skupina a strašně rád do ní patřím. Zkouším si to na manželce. Je to příjemné, ona totiž docela dobře skáče na špek,“ popsal s úsměvem herec.

Dcera Lenka Krobotová je také herečkou

S manželkou mají tři děti, dva syny a dceru Lenku, která se vydala ve šlépějích svých rodičů. „Když jsem byla malá, naši nás nijak nesvazovali povinnostmi, ale ani nás nevodili nějak často do divadla. Někdo občas říká, že strávil svoje dětství zavřený v divadelní šatně. Já ani moji sourozenci ne. První zkušenost s herectvím jsem měla až díky tomu, že maminku oslovila agentura, jestli nemá dceru, která by hrála na klavír,“ vypráví Krobotova dcera Lenka.

„Dostala jsem pak roli v koprodukčním seriálu Wolfgang, který točil Juraj Herz. Bylo to o Mozartovi a já hrála jeho starší sestru Nannerl. Bylo to skvělé, ve čtrnácti letech jsem si užívala šaty, líčení, bydleli jsme v Hiltonu ve Vídni. Máma byla tenkrát těhotná a taky si to asi vychutnávala. K snídani nám nosili jahody až na pokoj,“ zavzpomínala Lenka Krobotová na své dětství a herecké začátky.

S dcerou hrál milenecký pár

Se svým tátou si zahrála v řadě filmů. Ve hře Příběhy obyčejného šílenství spolu dokonce představovali milenecký pár. „To byl pro mě tvrdý oříšek,“ uvedla s úsměvem. Když spolu hráli poprvé, měla z něj obrovskou trému. „Mám k němu respekt, i když je v hledišti. A teď jsem s ním měla hrát... Při zkouškách jsem nemohla chodit, mluvit, koktala jsem. Pak jsem pochopila, že v rámci sebezáchovy musím začít zkoušet, a překonala jsem to. Kolegové se tenkrát docela bavili,“ přiblížila Lenka.

Miroslava Krobota nejvíce proslavila postava řidiče Karla v komedii Účastníci zájezdu. „Vy si z toho děláte srandu, ale jestli se ty hnědý podšálky zase poztrácej, tak si to budete pít z těch rozpálenejch kelímků. A to se fakt nedá,“ hlásil do mikrofonu k pasažérům. V té době mu bylo pětapadesát a byla to teprve jeho třetí filmová role.

Za sebou už ovšem měl celou řadu divadelních režií. Ale až díky této komedii ho znal téměř každý. Moc toho nenamluvil, ale když už něco řekl, tak to stálo za to. Kvůli natáčení se musel naučit řídit autobus. „Asi dva kilometry jsem skutečně jel a jsem na to patřičně hrdý. Samozřejmě jsem jel po uzavřené silnici, ale předstírali jsme, že se řítím po dálnici, která byla vidět okýnkem,“ zavzpomínal herec.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.