Celebrity

23. června 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Míša Kuklová porazila rakovinu. Má za sebou rozchod a operaci, která jí vrátila úsměv

Michaela Kuklová o novém začátku

Herečka Michaela Kuklová si prošla náročným obdobím. Poté, co jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu, si nechala obě ňadra odstranit. Teď podstoupila složitou operaci a má své vnady zpátky. A po rozchodu s partnerem začíná nový život.

Míša Kuklová před rokem podstoupila operaci obou ňader a lékaři jí odebrali dvanác uzlin. Tenkrát prozradila, že to bylo psychicky náročné období: „Nejtěžší pro mě pak v nemoci bylo srovnat se se ztrátou ženských vnad. Odevzdáváte vlastně část svého těla. Není to o tom, že bych o odstranění prsou pochybovala. Preventivně jsem si nechala vzít i druhé prso. Zamávalo to však mojí psychikou i kvůli příteli,“ řekla před rokem pro pořad Showtime.

Teď už má Míša nová prsa a září štěstím: „Mám zpět své vnady a za to jsem šťastná. Můžu chodit nahoře bez, tedy ještě ne, ještě budu hodná a budu chodit ve stahovací podprsence. Časem. Najednou si člověk uvědomuje takové samozřejmé věci, které ho můžou dělat šťastným, ty si před tím neuvědomoval,“ svěřila se v reportáži.

Ještě před operací udělala Míša velké životní rozhodnutí a po dvou a půl letech definitivně ukončila vztah s přítelem Josefem Wittnerem. „My jsme se dohodli s Pepínem, že nebudeme komentovat věci ohledně rozchodu. Je to naše soukromá věc. A navíc to nepřináší užitek něco veřejně probírat. Já teď potřebuju klid, takže to oba respektujeme,“ vysvětlila v reportáži pořadu Showtime.

Náročná operace, která Míše dodala sebevědomí

A jakou operaci podstoupila? „Míša podstoupila zákrok rekonstrukce prsu. Před námi si nechala odstranit prsní žlázy pro onemocnění, které měla. Počkalo se chvíli, než se jizvy zahojily a my jsme jí pak udělali prsa nová,“ sdělil plastický chirurg Andrej Sukop.

Operace prý byla komplikovanější než lékaři čekali. „Pacientka má velmi tenkou kůži a dlouze se před tím hojila. Takže pod tou tenkou kůží měla velké silné jizvy. My jsme je museli odstranit, trvalo nám to dvojnásobek času. Bylo to složité. Vůbec jsme nevěděli, jestli operaci dokončíme. Jestli se nám to podaří udělat,“ přiznal své obavy profesor Sukop.

Pro Míšu však byla operace nesmírně důležitá a je šťastná, že se povedla. „Chci poděkovat panu doktorovi, že mi vrátil zpátky moje sebevědomí,“ řekla herečka. A prozradila, že má prsa o něco menší, než mívala. „Je to pohodlné,“ doplnila.

Plastický chirurg Sukop prozradil, že Míšu poznal jako dvě rozdílné osobnosti. A rozdíl je opravdu znát: „Když ke mně přišla, byla nesmírně smutná a taková rozložená. A teď, co jsem ji viděl, tak je úplně jiná – je to spokojený, šťastný člověk, kterého jsme vrátili do života. A to je smysl naší práce,“ prozradil.

Nádor tehdy neodhalil ani mamograf

Rakovina se u Míšy Kuklové objevila zcela nečekaně. Zákeřná byla v tom, že se ji nepodařilo objevit hned zpočátku. Míša sice absolvovala pravidelně preventivní lékařské prohlídky, při těch se však nic nenašlo. Ani mamograf nádor neodhalil. Ukázal se až při magnetické rezonanci, kdy už byl poměrně velký. „Potřebuji dostat mezi ženy informaci, že přístroje opravdu nejsou stoprocentní,“ upozornila tehdy herečka v pořadu Showtime.

Apelovala na ženy, aby daly na svoje pocity. „Nevím, jak vy, ale já neměla ani tušení, že existuje druh karcinomu, který nemusí být vidět ani na mamografu, ani na sonu. Nevěděl to nikdo z mého okolí. Podstoupila jsem mamograf a myslela si, že jsem tedy zdravá... Nevím přesně jak dlouho, ale možná tři roky jsem cítila změny v citlivosti prsu. Až o dost později jsem objevila jakési tvrdnutí žláz, nepravidelný útvar, žádná bulka. Pochopitelně jsem se utěšovala, že mi nic není, když mamografické vyšetření bylo v pořádku...,“ napsala před časem herečka na svůj Instagramu.

A co vzkázala všem ženám? „Poselství, které chci sdělit, je, že mamograf je důležitý, zachytí většinu nádorů a včas, ale samovyšetření a vnímání, co nám tělo říká, nepodceňovat,“ dodala Kuklová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.