Celebrity

17. března 2021 11:30

Petra Kloidová

Nenáviděná kuchařka Pavlína: Lidé byli zlí jen on-line, na ulici se chovali mile

V minulém roce snad nikdo v Česku neschytal na internetu tolik nenávistných komentářů jako televizní kuchařka Pavlína Lubojatzky. Internetové útoky se brzy proměnily v kyberšikanu. Podle Pavlíny je však velký rozdíl mezi on-line světem a realitou. Prozradila i to, s čím v životě nejvíc bojuje.

Pavlína vstoupila do povědomí diváků jako finalistka jedné televizní soutěže, v níž amatérští kuchaři usilují o vítězství. Rozdíl mezi realitou a tím, co se děje na internetu a na televizních obrazovkách, poznala na vlastní kůži.

Sama prý nevěděla, co tvůrci sestříhají do jednotlivých dílů pořadu. Jeden díl natáčeli i šestnáct hodin a celé se to sestřihalo do padesáti minut: „Je to obrovský rozdíl. Musím přiznat, že jsme s manželem každý týden sedali k televizi a čekali jsme, jak to vlastně dopadne. Realita se liší, dokud si to člověk nevyzkouší na vlastní pěst, tak netuší jak moc,“ říká Pavlína.

Šla by do podobného experimentu znovu? „Být v reality show je něco úplně jiného než cokoli, co jsem znala předtím. A kdybych věděla, jaké to je, nikdy tam nepůjdu,“ dodává absolventka Vysoké školy ekonomické. „Hodně jsem přemýšlela, proč tam lidi tolik irituju, a ono je to často v tom, že se jim do někoho zrcadlím,“ zamyslela se.

Bývalá marketingová specialistka uznává, že je emotivní člověk, ale velkou roli podle ní hraje televizní střih. Emoce jí jindy do života výrazně nezasahují. „Myslím si, že kromě kuchařské show mi moje emoce nikdy neuškodily. V normálním životě se emoce rozprostřou během celého dne,“ vysvětlila. Takhle jsou v jednom díle pořadu.

Kyberšikana Pavlíny na sociálních sítích

Pavlína se díky reality show dostala do hledáčků všech, kteří si snaží zchladit žáhu na internetu. Reakce některých diváků byly skutečně velmi bouřlivé, neadekvátní a sprosté. „Ani jsem to nechtěla číst, protože mi to bralo energii,“ říká. Zároveň to prý bylo velmi náročné období i pro její manželství. Největší negativní odezvu poznala ve chvíli, kdy ve spolupráci s jedním potravinovým řetězcem vytvořila bagetu, která se prodávala po celé České republice. Zatímco na internetu byla nenáviděná, na ulici to bylo naopak.

„Nikdy se mi nestalo, že by na mě někdo byl zlý nebo ke mne měl negativní přístup, když jsme se potkali tváří v tvář. Všichni reagovali velice pěkně, lidé byli milí a nadšení z toho, že potkali tu Pavlínu z kuchařské show,“ vysvětlila Pavlína

Váha jako celoživotní boj kuchařky

Nedávno Pavlína zhubla celých třiadvacet kilogramů. Spouštěčem hubnutí byla chvíle, kdy si začala vybírat svatební šaty a pohled do zrcadla ji absolutně netěšil. Tehdy hodně jedla a nehýbala se, s manželem tak během dvou let zhubli dohromady šestačtyřicet kilogramů.

„Moje váha pro mě bude asi celoživotní boj, protože čím více vařím, tím více jde váha nahoru. Jídlo miluji. Musím říct, že úměrně k tomu kolik vařím, tak cvičím. Zhubla jsem tolik kilogramů proto, že jsem začala jíst více zdravě, člověk musí přemýšlet nad tím, kolik toho jí a co jí. Kromě jídla je nutné zařadit pohyb a správně si nastavit hlavu,“ usmívá se.

Pavlína momentálně pracuje se svým manželem šestnáct hodin denně na své kuchařce a také připravuje speciální oříškové máslo.

Více uvidíte v Show Jana Krause na Primě ve 21:35.

Sdílejte článek
Štítky rozhovor Show Jana Krause manželé reality show Česko TV Prima Vysoká škola ekonomická v Praze Pavlína Lubojatzky Pavlínka Internet skutečnost

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.