Celebrity

15. srpna 2021 05:50

Petra Kloidová

Nový trend mezi celebritami: Nemyjí se. Denní koupel je prý přeceňovaná

Mají miliony dolarů na účtě, ale tvrdí, že se pravidelně nemyjí. Světové celebrity jako je Mila Kunis, Ashton Kutcher nebo Jason Momoa možná odstartovali nový trend. Nebudeme se tak kvůli nim pravidelně mýt i my? Podle odborníků se názor na osobní hygienu kvůli pandemii dost proměnil.

Hygienické návyky většiny z nás jsou jasné, denní sprcha je zkrátka podmínkou. Zvlášť, chce-li být člověk sociálně úspěšný. Fakt, že se lidé v minulých desetiletích koupali třeba jen jednou týdně a rozhodně ne denně, upozorňuje na to, že i něco takového jako je osobní hygiena podléhá společenským trendům.

Děti myjeme, až když je na nich vidět špína

Zajímavou diskuzi odstartovali manželé a herci Mila Kunis a Ashton Kutcher, kteří si v rozhovoru udělali legraci z toho, že své malé ratolesti umývají až v případě, že jsou viditelně špinavé. „Pokud na nich uvidíte špínu, prostě je umyjte. Jindy to nemá smysl,“ smáli se a nevědomky tak rozpoutali diskuzi mezi ostatními celebritami.

K takovému postoji se připojili i herci Dax Shepard a jeho žena Kristen Bell, kterou Češi znají ze seriálu Veronica Marsová. „Lidé by se neměli zbavovat přirozeného oleje v pokožce zbytečně častým mytím. Až když ucítíte odér, je to znamení, abyste se umyli,“ prozradili manželé svůj zajímavý názor na hygienu.

Denní koupel je zbytečná, a co sprcha?

Další hvězda, Gake Gylenhall, herec nominovaný na Oscara za roli ve snímku Zkrocená hora, prozradil v kampani pro parfém Prada, že koupání tak úplně neholduje. „Čím dám tím více zjišťuji, že denní koupel je zbytečná. Nekoupat se je opravdu nápomocné pro naši kůži, kromě toho se naše tělo dokáže očistit samo,“ říká herec.

Něco podobného pronesl i filmový stvořitel komiksového Aquamana a hvězda Hry o Trůny, Jason Momoa, který ale svůj komentář směřoval k pravidelné koupeli ve vaně. Otázky médií na sebe nenechaly dlouho čekat, herec musel vysvětlovat. „Nebojte se, jsem Aquaman, rodilý Havajan, jsem neustále ve vodě. Nechci tu rozjíždět nové trendy. Sprchuji se, věřte mi“ smál se v dalším rozhovoru pro Acces Hollywood.

Reakce na přehnanou péči o sebe a změny návyků po pandemii

Hvězdy tak nejspíše reagují na neudržitelný životní styl (nejen) v dokonalém světě Los Angeles, kde se přehnaná péče o sebe stala vírou. Slavní se ohánějí pletí napjatou neustálým koupáním, odborníci se shodují na tom, že mýt se každý den není potřeba, zároveň však dementují představu o tom, že pravidelná osobní hygiena není důležitá. Všeho s mírou, jak se říká. Lékaři si všímají, že pandemie a vynucené karantény změnily návyky lidí i v osobní hygieně. Mnoho z nich poznalo, že pravidelná sprcha jednou denně není vždy nutně potřeba, jak například upozornil The Guardian.

V rámci společenské diskuze se k totálnímu opaku přihlásil herec a bývalý wrestler The Rock, jenž má alespoň dva tréninky denně, sport mu pomáhá bojovat proti depresím. „Jsem úplný opak celebrit, které se nemyjí. Ráno si dávám studenou sprchu, abych se probudil, po ranním tréninku si dám horkou sprchu před prací a další sprchu, když se vracím po práci domů,“ píše na Twitter. Koupání samozřejmě vyvolává i otázku směrem k ekologii. Během průměrné sprchy spotřebujeme 30 až 60 litrů vody, plná vana pohltí až 150 litrů vody.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.