zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nový videoklip písně k filmu Gump. Vzpomínáte na debatu o přítomnosti psa v kostele?

Stella Novotná , Vydáno: 17.07.2021
Do kin bude vstupovat výjimečný film Gump – pes, který naučil lidi žít. Nově můžete k filmu, který ještě před svým uvedením rozvířil třaskavou debatu, zhlédnout videoklip k jeho úvodní písni. Již před časem rozpoutala diskuzi fotografie, která vznikla během jeho natáčení, a již umístil na sociální síť kněz Zbigniew Czendlik.

reklama

Jedna fotografie, a co dokáže! Známý kněz Zbigniew Czendlik sdílel na sociálních sítích snímek z natáčení filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Sám možná nečekal, jakou lavinu tím spustí. Hlavní zvířecí představitel je na něm zachycen v kostele. A právě přítomnost čtyřnohého mazlíčka v církevní stavbě vyvolala vlnu pozitivních i negativních reakcí.

Fotografie z natáčení filmu Gump - pes, který naučil lidi žít.
Autor: FTV Prima Fotografie z natáčení filmu Gump - pes, který naučil lidi žít.

Jelikož má Czendlik na svém profilu velký počet sledujících z řad polských věřících, strhla se pod příspěvkem ohromná diskuze o tom, zda je vhodné mít psa s sebou v kostele. V Polsku je to totiž nepřípustné. Pravá mela ale začala ve chvíli, kdy příspěvek sdílel známý polský spisovatel Mariusz Szczygiel. K fotce, na níž pes Gump sedí u nohou faráře Czendlika a svého páníčka – autora knížky Filipa Rožka, napsal: „Zde je fotka pořízená z profilu kněze Zbigniewa Czendlika. Pod oltářem českého kostela sedí kněz, spisovatel a pes. A teď úkol: napište pět vlastností, které odlišují farnost v Lanškrounu od polských farností.“

Pes v kostele. Fotky z natáčení filmu rozhořčili polské věřící.

Natáčení filmu Gump pobouřilo polské věřící. Co přesně je naštvalo?

Jedním z témat diskutujících byla nadřazenost církevních hodnostářů i jiných profesí. Mnozí z nich také odsoudili skutečnost, že je pes často považován za „pouhé zvíře“ a je s ním tak také zacházeno. „V českém kostele je pes uvnitř, v polské farnosti uvázaný na řetězu - u boudy,“ zněl jeden z komentářů, který rozvířil další mohutnou debatu. Jiný pisatel se podělil o svůj zážitek, kdy v jednom italském kostele zaslechl během mše psí štěkání. Po jejím konci si všiml faráře, který se svým mazlíčkem odcházel.

Přístup kněze Zbigniewa Czendlika veřejnost ohromil 

Nicméně přístup kněze Czendlika polskou veřejnost uchvátil. Z komentářů jasně vyplynulo, že lidé oceňují jak jeho přístup ke svým farníkům, tak ke zvířatům. Nad nikým z nich se totiž nepovyšuje. Jeden z komentujících se například vyjádřil slovy: „Na té fotce není ani patrné, kdo je kněz a kdo autorem knihy! Žádný rozdíl mezi farářem a farníkem… Skromnost, přirozenost.“

Z této obrovské diskuze měli radost především tvůrci filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Je zřejmým důkazem toho, že tento jedinečný film režiséra F. A. Brabce, který vstoupí do kin 22. července, v sobě nese více poselství.

Poeticky natočený příběh toulavého psa Gumpa v režii F. A. Brabce vstupuje do kin 22. července.
Autor: FTV Prima Poeticky natočený příběh toulavého psa Gumpa v režii F. A. Brabce vstupuje do kin 22. července.

Nový videoklip k písni z filmu Gump - pes, který naučil lidi žít 

Již nyní mohou diváci zhlédnout videoklip k písni Kometa pre Gumpa, kterou k filmu složila kapela DESmod a rapper Majself. Samotná skladba ale není žádnou novinkou. Vznikla již před rokem a půl a zejména na Slovensku zaznamenala nevídaný úspěch. Pro nejednu rádiovou stanici byla nejhranější skladbou roku.

 

 

Zpěvák kapely DESmod Kuly odtajnil, že inspirací při skládání mu byla především Gumpova audiokniha, kterou namluvil český herec Ivan Trojan. „Dostali sme ponúku spraviť citlivú skladbu, ktorá by komunikovala s filmom. Vyzpočul som si audioknihu o Gumpovi. Dojala ma už v prvých desiati minútach a súhlasil som“, svěřil se Kuly. Rapper Majself ještě doplnil, že jedním z jejich cílů byl velký úspěch skladby. Tento záměr jim vyšel na jedničku, hlavně ve spojení s filmem ve vás píseň zanechá hluboký dojem.

Eva Holubová při natáčení

Rodinný film Gump: Pes z útulku si zahrál hlavní roli ve filmu po boku Rodena, Krajča nebo Holubové

Speciálně pro Českou republiku byl nahrán ještě jiný videoklip s písní Vítr do plachet od Marka Ztraceného. Na premiéru očekávaného filmu se silným příběhem o unikátní psí lásce se můžete těšit 22. července, kdy proběhne jak v Česku, tak na Slovensku.

Ivan Trojan propůjčil hlas Gumpovi 1

Ivan Trojan propůjčil svůj hlas filmovému psímu hrdinovi Gumpovi

reklama

Související témata: Zbigniew Czendlik , Gump , Gump - pes , nový film , pes , pes v kostele , diskuze

reklama

Přečtěte si také

reklama