Celebrity

17. července 2021 06:05

Žaneta Dernerová

Nový videoklip písně k filmu Gump. Vzpomínáte na debatu o přítomnosti psa v kostele?

Do kin bude vstupovat výjimečný film Gump – pes, který naučil lidi žít. Nově můžete k filmu, který ještě před svým uvedením rozvířil třaskavou debatu, zhlédnout videoklip k jeho úvodní písni. Již před časem rozpoutala diskuzi fotografie, která vznikla během jeho natáčení, a již umístil na sociální síť kněz Zbigniew Czendlik.

Jedna fotografie, a co dokáže! Známý kněz Zbigniew Czendlik sdílel na sociálních sítích snímek z natáčení filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Sám možná nečekal, jakou lavinu tím spustí. Hlavní zvířecí představitel je na něm zachycen v kostele. A právě přítomnost čtyřnohého mazlíčka v církevní stavbě vyvolala vlnu pozitivních i negativních reakcí.

Jelikož má Czendlik na svém profilu velký počet sledujících z řad polských věřících, strhla se pod příspěvkem ohromná diskuze o tom, zda je vhodné mít psa s sebou v kostele. V Polsku je to totiž nepřípustné. Pravá mela ale začala ve chvíli, kdy příspěvek sdílel známý polský spisovatel Mariusz Szczygiel. K fotce, na níž pes Gump sedí u nohou faráře Czendlika a svého páníčka – autora knížky Filipa Rožka, napsal: „Zde je fotka pořízená z profilu kněze Zbigniewa Czendlika. Pod oltářem českého kostela sedí kněz, spisovatel a pes. A teď úkol: napište pět vlastností, které odlišují farnost v Lanškrounu od polských farností.“

Jedním z témat diskutujících byla nadřazenost církevních hodnostářů i jiných profesí. Mnozí z nich také odsoudili skutečnost, že je pes často považován za „pouhé zvíře“ a je s ním tak také zacházeno. „V českém kostele je pes uvnitř, v polské farnosti uvázaný na řetězu - u boudy,“ zněl jeden z komentářů, který rozvířil další mohutnou debatu. Jiný pisatel se podělil o svůj zážitek, kdy v jednom italském kostele zaslechl během mše psí štěkání. Po jejím konci si všiml faráře, který se svým mazlíčkem odcházel.

Přístup kněze Zbigniewa Czendlika veřejnost ohromil

Nicméně přístup kněze Czendlika polskou veřejnost uchvátil. Z komentářů jasně vyplynulo, že lidé oceňují jak jeho přístup ke svým farníkům, tak ke zvířatům. Nad nikým z nich se totiž nepovyšuje. Jeden z komentujících se například vyjádřil slovy: „Na té fotce není ani patrné, kdo je kněz a kdo autorem knihy! Žádný rozdíl mezi farářem a farníkem… Skromnost, přirozenost.“

Z této obrovské diskuze měli radost především tvůrci filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Je zřejmým důkazem toho, že tento jedinečný film režiséra F. A. Brabce, který vstoupí do kin 22. července, v sobě nese více poselství.

Nový videoklip k písni z filmu Gump - pes, který naučil lidi žít

Již nyní mohou diváci zhlédnout videoklip k písni Kometa pre Gumpa, kterou k filmu složila kapela DESmod a rapper Majself. Samotná skladba ale není žádnou novinkou. Vznikla již před rokem a půl a zejména na Slovensku zaznamenala nevídaný úspěch. Pro nejednu rádiovou stanici byla nejhranější skladbou roku.

Zpěvák kapely DESmod Kuly odtajnil, že inspirací při skládání mu byla především Gumpova audiokniha, kterou namluvil český herec Ivan Trojan. „Dostali sme ponúku spraviť citlivú skladbu, ktorá by komunikovala s filmom. Vyzpočul som si audioknihu o Gumpovi. Dojala ma už v prvých desiati minútach a súhlasil som“, svěřil se Kuly. Rapper Majself ještě doplnil, že jedním z jejich cílů byl velký úspěch skladby. Tento záměr jim vyšel na jedničku, hlavně ve spojení s filmem ve vás píseň zanechá hluboký dojem.

Speciálně pro Českou republiku byl nahrán ještě jiný videoklip s písní Vítr do plachet od Marka Ztraceného. Na premiéru očekávaného filmu se silným příběhem o unikátní psí lásce se můžete těšit 22. července, kdy proběhne jak v Česku, tak na Slovensku.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.