Celebrity

30. ledna 2021 05:59

beccy@seznam.cz

Rodinný film Gump: Pes z útulku si zahrál hlavní roli ve filmu po boku Rodena, Krajča nebo Holubové

Trojan namluvil psího hrdinu Gumpa

Sen snad každého začínajícího herce – zahrát si po boku slavných kolegů v celovečerním filmu. Tento sen se splnil i Gumpovi, toulavému psovi, který se stal symbolem psa z útulku a nyní i hlavní hvězdou stejnojmenného filmu.

Nejdřív klip pak film

Film vznikl až neuvěřitelně přirozeně. Režisér F. A. Brabec byl požádán, aby natočil klip Olgy Lounové k písni „Protože to nevzdám“, která měla podpořit knihu knihu „Gump – pes, který naučil lidi žít“ od autora Filipa Rožka. Brabec, který má s manželkou doma několik psů, se rozhodl knihu přečíst a řekl si, že tento dojemný příběh natočí jako film. Oslovil proto Filipa a své kamarády a celé léto se pečlivě natáčelo. Když říkáme kamarády, myslíme tím: Bolka Polívku, Karla Rodena, Richarda Krajča, Janu Plodkovou, Ivanu Chýlkovou, Evu Holubovou, Patricii Pagáčovou a mnoho dalších slavných jmen.

Silný příběh

Kniha vypráví o psím tulákovi a příběh je vyprávěn jeho očima. Tak bude vypadat i film. Nejúžasnější na tom celém je, že se nejedná o vycvičená filmová zvířata, ale všichni, kteří si ve filmu zahrají, jsou opravdu psi z útulku. I když je příběh smyšlený, mnoho jeho částí má reálný základ. Gumpa si zahrál, jak jinak než adoptovaný pes autora knihy. Tedy v určitém životním období, musel se obsadit mladší Gump i Gump štěně. Několik psů, kteří se na filmu podíleli, našlo nové domovy u členů štábu. Voříšek Pepa dokonce skončil přímo u režiséra Brabce.

„Jsem přesvědčený, že takový film tady ještě nebyl. Jak svojí výtvarností, tak pravdou těch příběhů, které jsou natočené s pejskama, kteří si něco podobného zažili ve svém reálném životě. My jsme nechtěli, aby v rámci natáčení byli jakkoli připravovaní, drezurovaní, ale aby to zahráli tak, jak oni tu situaci cítí. Celý film v rámci tohoto vyšel maximálně a bude podle mě ojedinělý a výjimečný svojí pravdou,“ dodal režisér snímku F. A. Brabec.

Milovníci zvířat

Další zajímavostí je, že do filmu byla sice obsazena zvučná jména, ale všichni mají blízko ke zvířatům. Bolek Polívka má koně, psa, kočky a mnoho zkušeností se zvířaty. Patricie Pagáčová má dvy psy z útulku a je velkou bojovnicí za lepší podmínky pso psy. Richard Krajčo má doma kočku, tři psy a osm želv. Do písně o Gumpovi se například připojila i jedna z nejznámějších českých milovnic zvířat – Marta Kubišová.

Z autora knihy producentem

Autor knižní předlohy si film, na který pečlivě dohlížel jako spolu producent, chválí a přiznal se, že se mu splnil sen. Filip je zakladatelem organizace Se psem mě baví svět, díky které zachránil i svého Gumpa. Už samotná kniha pomáhala, jelikož se z jejího výdělku přispívalo na fungování českých útulků a zvířecích organizací, na konci roku byl v prodeji i kalendář, jehož výtěžek opět pomohl, plánuje se otevření útulku pro zvířata Gump a i samotný příběh je osvětový a měl by motivovat k adopcím psů.

Na tento snímek, který rozhodně potěší celou rodinu, se můžete nejspíš těšit už 15. dubna. letošního roku.