Celebrity

20. března 2021 09:30

Petra Kloidová

Padesát byste jim rozhodně nehádali. Které známé ženy oslaví životní jubileum?

Zlomové životní jubileum čeká letos mnoho známých žen. A nutno dodat, že málokteré z nich byste tento věk hádali. Oslavy čekají světovou topmodelku, ale i mnoho českých hereček, moderátorek a novinářek. Které to jsou? Jak o sebe pečují, co pro svoji krásu dělají a jak vnímají přibývající léta? 

Padesátiny mohou být významným mezníkem v životě ženy. Některé je ale tak vůbec nevnímají. Jak se k nim postaví herečky, topmodelky nebo slavné televizní tváře? Kdo oslaví kulatiny, a jak je stráví?

Dana Morávková, 29. července: Začala navrhovat kabelky

Pro svůj vzhled dělá maximum a velmi o sebe pečuje. Pravidelně chodí na kosmetiku, do kadeřnictví a sleduje aktuální módní trendy. „Můj obličej lidé pravidelně vídají, takže už kvůli tomu se o sebe starám. Ženy by si podle mě měly najít čas a chodit v pravidelném intervalu na kosmetiku a používat krémy, které jim pomohou pleť vyživovat. I když pravdou je, že třeba herečka Květa Fialová, která měla vždy dokonalou pleť se mazala jenom indulonou. A to samé tvrdila i Kamila Moučková, která na svůj vypadala také bezvadně. Já ale sázím na značky, které jsou ověřené,“ prozradila Dana, která je pečlivá i na outfit a je velkou sběratelkou kabelek. „Je to moje posedlost. Doma jich mám už nepočítaně. Dokonce jsem je začala i sama navrhovat,“ pochlubila se herečka, která dokazuje, že každá žena v jakémkoliv věku může vypadat neodolatelně a sexy. „Z věku si těžkou hlavu nedělám,“ mávla rukou.

Adriana Sklenaříková, 17. září: Stala se mámou v 46 letech

Slovenská topmodelka s nekonečně dlouhýma nohama, která se pyšní štíhlým tělem, krásnými vlasy a dokonalou pletí, je jasným důkazem toho, že věk je pouze číslo. Ve svých šestačtyřiceti letech se navíc poprvé stala maminkou a porodila dceru Ninu. I díky tomu si připadá stále mladě. „Ale není to zadarmo. O své tělo musím pečovat a dodávat mu správné živiny a vitamíny. I já jsem byla milovnice chipsů a spořádala několik balíčků na posezení. Klíčem k úspěchu je disciplína. Důležitý je také pohyb. Jak se říká před čtyřicítkou sportujeme kvůli zadku, po čtyřicítce kvůli srdci. Velmi mně také prospívá meditace, což je taková očista, která mi dělá dobře. Pomáhá mi rozlišovat to důležité od toho nepodstatného,“ přiblížila svůj recept modelka.

Klára Pollertová Trojanová, 17. září: Módní trendy neřeší

Přestože i ona na svůj věk vůbec nevypadá, vše nechává takzvaně na přírodě a nijak zvlášť o sebe nepečuje. „Nikdy jsem nesledovala módní trendy, nebavilo mě to. Čas na nákupech oblečení nebo u kadeřníka je pro mě ztracený. Na druhou stranu jsem ráda, když mi někdo řekne, že mi to sluší,“ prozradila s úsměvem. Pohybu jako čtyřnásobná maminka má více než dost a aktivně provozuje také několik sportů. „Odmalička lyžuju, k čemuž jsem přivedla celou rodinu a dlouhá léta se věnuji pilates,“ dodala herečka, která stárnutí bere s pokorou. „Každý věk má něco do sebe. Až všechny děti dorostou, vyletí z hnízda a založí rodiny, budu se těšit zase na vnoučata. Je třeba si na každém najít to příjemné,“ uvedla manželka herce Ivana Trojana.

Klára Melíšková, 29. listopadu: Cítím se konečně žensky

Čím je starší, tím se podle svých slov cítí lépe. „Stárnutí se nebojím. Připadám si nejvíce žensky, a to jsem dřív vůbec neměla. Když žena začne samu sebe vnímat ne vnějškově, ale víc dovnitř, do sebe, do vnímání sama sebe, kam ji stárnutí a zrání vede, zjistí, že plastikami a malováním to neukočíruje. Už před lety jsme s kolegyní Simonou Babčákovou říkaly, že začínáme na našem stárnutí makat. Čím dříve začnete, tím lépe to snášíte. Když vidím některé své starší kolegyně, které mají v sobě zdravého ducha a pracují na sobě, dobře jedí a cvičí, říkám si, že se to zvládnout dá,“ míní herečka.

Tereza Maxová, 31. srpna: Přeji si stárnout zdravě

Modelka, která střídavě žije v Praze a Monaku už dlouhá léta vypadá stále stejně a ze svého půvabu a sex appealu neztratila vůbec nic. Na stárnutí má jasný názor. „Základ všeho je genetika a normální zdravější životospráva. Já například aktivně sportovala naposledy jako dítě. Když jsem žila v Paříži, chodila jsem tak dvakrát do měsíce do fitka. Po prvním dítěti jsem začala s jógou a naposledy s baletem. Ovšem ne kvůli hubnutí, ale pro zábavu a dobrý pocit, který po tréninku máte. Na huntování pod diktátem trenéra, aby tělo vypadalo na osmnáct, na to nemám čas ani nervy. Osobně bych si přála hlavně stárnout zdravě,“ svěřila se Tereza.

Kristýna Frejová, 26. října: Pravidelně cvičím a nemarodím

Představitelka lékařky Emy Vlčkové ze seriálu Sestřičky Modrý kód si stále udržuje štíhlou figuru a mladiství vzhled. Místo vysedávání na kosmetice a vyhledávání nejnovější módy se zaměřuje především o svou duševní schránku. Před několika lety podstoupila terapii tmou a upíná se k alternativní medicíně. „Každé ráno cvičím pět tibeťanů, bez toho bych snad ani nevylezla na ulici. Jednou až třikrát týdně chodím na pilates a jógu a občas ještě na taj-či, což je čínské bojové umění, které dnes pěstuje mnoho lidí jako cvičení pro zdraví a zlepšení kvality života,“ uvedla herečka, která nemoci léčí jinak než bývá obvyklé. „Nikdy mi nebylo jedno, jaké léky mi doktor předepsal. Vždycky jsem se zajímala, co v nich je a jestli neexistuje nějaká alternativa. Čínská medicína, celostní medicína, homeopatie. Výsledek je zatím ten, že s dcerou Ráchelkou marodíme minimálně, a když, tak k léčbě většinou nepotřebujeme žádné razantní medikace. Když mám teplotu necpu se prášky, ale uvařím si bylinky,“ vylíčila.

Bára Munzarová, 28. prosince: Vizáž se dá koupit. Ne, díky

Podle dcery slavného hereckého páru Luďka Munzara a Jany Hlaváčové hraje pro zachování mladistvého vzhledu, zásadní roli psychika. „Vizáž se dá zaplatit, dokoupit, donalíčit, plasticky dořešit. Ale klidný, vyrovnaný a bohatý vnitřní svět si musí každý vybudovat poctivou cestou sám v sobě. A je to určitě cesta plná dlouhého hledání a rozhodování. Já se dostala do fáze, kdy mohu s radostnou úlevou prohlásit, že jsem šťastná. Mám skvělého muže, milující rodinu,“ svěřila se herečka. Ke čtyřicátým narozeninám si udělala sama sobě radost a pořídila si novou motorku. Co si dopřeje letos, nechtěla předjímat. Prosinec je její měsíc. Nejenže má narozeniny, ale navíc ještě i svátek. „Když jsem byla malá, tak mě trošku mrzelo, že ostatní děti měly oslavy rozhozené do celého roku a mně se to nakupilo všechno na jeden čas. Svátek, Mikuláš, Ježíšek, narozeniny, Silvestr,“ zavzpomínala Barbora.

Pavlína Wolfová, 22. prosince: Máma říká, že jsme bezvěké

Také moderátorce CNN Prima News byste její věk nejspíše nehádali. Stačí se podívat na její maminku, Pavlínu Filipovskou, které bude letos v květnu osmdesát let, ale rozhodně na to nevypadá. Geny se prostě nezapřou. „Já ale mívám sinusoidu, kdy si nárazově připadám hrozně stará. Poprvé jsem to zažila ve svých osmadvaceti letech. Byla jsem nešťastná a měla pocit, že všechno pro mě už skončilo. Máma mi vždycky uklidňovala, ať se tím vůbec nestresuju, že jsme bezvěké,“ prozradila Pavlína Wolfová. O svou tělesnou schránku pečuje především pravidelným sportováním. Ze všeho nejraději lyžuje.

Markéta Fialová oslavila narozeniny 5. února


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.