Celebrity

28. května 2021 06:10

Gabriela Kolinová

Pavlína Filipovská dala manželský slib třikrát. Jsem zamilovávací typ, tvrdí

Herečka a zpěvačka Pavlína Filipovská se proslavila už ve svých sedmnácti letech, když v televizi začala uvádět dětský pořad. Nastoupila jako záskok za Štěpánku Haničincovou, která zrovna odcházela na mateřskou. Když později začala vystupovat v divadle Semafor, stala se z ní hvězda.

„Na konkurz jsme přišly jen dvě, ta druhá slečna to vzdala, tak asi proto mě vzali. Musela jsem jen ustřihnout dlouhé copy, za což jsem byla štěstím bez sebe, ovšem rodiče to oplakali. Když se Štěpánka po mateřské vrátila zpátky, nechala si mě jako učednici. Moc mě toho naučila. Radila mi, jak mluvit, vystupovat, jak se oblékat, líčit. Perfektně všechno ovládala,“ zavzpomínala Filipovská.

Když o rok později začala vystupovat v divadle Semafor, stala se hvězdou. Mezi její největší hity patřila píseň Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Včera neděla byla.

Zatímco v kariéře se jí dařilo všechno, na co sáhla, v soukromém životě to tak veselé nebylo. Poprvé se vdávala v jednadvaceti letech za inženýra-ekonoma Ilju, se kterým se seznámila na jízdárně. Pojil je stejný koníček, láska ke koním. „Vždycky jsem se vdávala s tím, že je to napořád, jenže to bylo na rok,“ pokrčila rameny Pavlína.

Petr Splálený ji podváděl. „Celá Praha to věděla!“

Pak přišlo několik nešťastných lásek, u kterých uronila nejednu slzičku. Druhým manželem byl zpěvák Petr Spálený, s nímž se seznámila v divadle Apollo, kde oba získali angažmá. Vzali se a narodily se jim dvě dcery: Pavlína, současná moderátorka pořadu 360° na CNN Prima News a Johanka, která se vydala daleko od záře kamer a reflektorů. Nejdříve působila jako zdravotní sestra, poté se dala na veterinu a nyní pracuje v zubní ordinaci.

Manželství s rozlítaným hudebníkem ovšem nebyla procházka růžovou zahradou. Vydrželo sice dvanáct let, ale jak se zpětně dozvěděla, zhruba šest let ji její muž podváděl. „Byla jsem tolerantní a důvěřivá žena, absolutně jsem se na něj spoléhala a předpokládala, že budu odměněna tímtéž. A když mi známí chodili říkat: „Pozor, něco se děje,“ dlouho jsem si jejich řečí nevšímala. Pochopím, že někdo škobrtne a pak se omluví, to se stává. Ale nepřekousnu, když ze mě někdo před známými dělá vola. Celá Praha to věděla, bylo to v branži, tedy o to ostudnější,“ svěřila se Filipovská. Od začátku manželství prý bylo všechno jenom na ní. „V nejútlejším dětství mých dcer i během jejich dorůstání jsem s nimi byla sama. Musela jsem fungovat nejen jako máma, ale i jako táta,“ dodala Pavlína.

Zatímco Spálený odešel za svou láskou, zpěvačkou Miluší Voborníkovou, kterou si následně vzal za ženu, ona po tomto zklamání neměla na novou známost ani pomyšlení. „Neměla jsem pocit, že hned za každou cenu musím najít nějakého jiného chlapa. Měla jsem kolem sebe milované děti, nic mi nechybělo,“ prozradila.

Největší lásku poznala na horách, velký věkový rozdíl nehrál roli

Posledního osudového muže, o patnáct let mladšího Lubomíra Trávníčka, poznala na horách. „O zimních prázdninách jsme s dcerami vyrazily lyžovat a on tam dělal instruktora dětského oddílu. Uklidňoval mě, že se o ně postará, já mu odpověděla, že ony to nepotřebují, zato já ano, protože neumím chytit kotvu u vleku. (smích) Tak jsme se seznámili. Já už jsem přitom nepočítala s tím, že bych si nějakého muže pustila do soukromí a mohla s ním vydržet,“ usmála se herečka a zpěvačka.

Nejdůležitější pro ni tehdy bylo, že si velmi dobře rozuměl s jejími holkami. „Pavlína tehdy koketovala s pubertou, což bylo k nevydržení, Johanka dorůstala. Obě nerady chodily do školy, já měla hodně práce a čím dál hůř jsem všechno zvládala. Luboš s nimi báječně vycházel a ony s ním,“ přiblížila Pavlína.

Jak vzpomíná na tatínka Františka Filipovského?

Co se týče svých partnerských vztahů, má jasno. „Byla jsem zamilovávací typ. Mohlo jich být víc či míň, já to moc nepočítala, ale vždycky jsem se zamilovala. Tedy úplně nejvíce ze všeho jsem milovala koně, pak teprve přišli na řadu mládenci. Ve třetím svazku s Lubošem jsem zakotvila a už to tak nechám. S úsměvem říkávám, že on je taková moje cílová prémie. Jsme svoji už více než třicet let a stále je to krásné,“ uvedla oslavenkyně, jejímž tatínkem byl František Filipovský, výrazná herecká osobnost.

Na toho Pavlína často vzpomíná: „Byl velmi skromný. Nás děti přímo miloval a pořád rozmazloval. Když jsme přinesli vysvědčení, tak se jenom podíval a řekl: „Nemáš vyznamenání? No a co? Dvojky jsou také pěkné. A třeba i trojky.“ Maminka pak šílela, protože tahle metoda se maminkám a učitelkám vysvětluje strašně těžko. Tatínek se totiž celý život řídil jedním heslem: Hlavně nedostat rozum,“ prozradila Pavlína.

František Filipovský se proslavil také v dabignu, stal se například dvorním dabérem francouzské ikony Louise de Funèse. Přestože se objevilo několik zaručených zpráv o tom, že se spolu osobně poznali, nebyla to prý pravda. „Nikdy se neviděli, nikdy si ani nenapsali. Ale Funès o tatínkově dabingu věděl, a když už byl nemocný, zajímal se o to, jestli umí tatínek francouzsky, že by jej rovnou namlouval. Ale otce tento jazyk minul, takže z toho sešlo,“ uvedla věci na pravou míru Pavlína Filipovská.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.