Celebrity

4. června 2021 11:00

Petra Kloidová

Pavlína Filipovská vzpomíná na Václava Klause: Uměl víc než učitel, ale s nikým se nebavil

Pavlína Filipovská nedávno oslavila osmdesáté narozeniny. Česká herečka, zpěvačka a moderátorka okolo sebe měla vždy velice zajímavé lidi, od tatínka Františka Filipovského až po spolužáka Václava Klause, na kterého se prý nedá zapomenout.

Pavlína Filipovská ani v osmdesáti letech neztratila břitký humor. Ve škole nepatřila mezi nejhorší žačky, ačkoliv její slavný tatínek, herec a dabér František Filipovský na školní známky nikterak nehleděl. Do třídy ale chodila s velkým premiantem a mužem, který za několik desítek let vedl Českou republiku.

„Tatínek byl vzácný v tom, že vůbec nevychovával. Mohli jsme ze školy nosit, co jsme chtěli, a taky nosili. Já byla ráda za dvojčičku. Říkala jsem si, že stačí prolézat a necpat se na výsluní. To u nás ve třídě ani nešlo, to místo obsadil Vašek Klaus, se kterým jsem chodila do jedné třídy. On věděl všechno líp než ten vyučující,“ zavzpomínala na školní léta a slavného spolužáka.

„Vašík seděl v poslední lavici, chtěl, aby měl klid. A protože už měl nastudováno, tak se tam upřímně nudil. Koukal na vyučujícího a myslel si své. On ale opravdu věděl. Kolektiv ho vlastně ani moc neznal, abych pravdu řekla. Seznamovali jsme se až na maturitním mejdánku,“ prozradila Pavlína Filipovská v 7 pádech Honzy Dědka.

Život s nejslavnějším českým hlasem Františkem Filipovským

Jaké bylo vyrůstat po boku herce a jednoho z nejslavnějších českých dabérů Františka Filipovského? „Byl velmi skromný. Nás děti přímo miloval a pořád rozmazloval. Když jsme přinesli vysvědčení, tak se jenom podíval a řekl: „Nemáš vyznamenání? No a co? Dvojky jsou také pěkné. A třeba i trojky.“ Maminka pak šílela, protože tahle metoda se maminkám a učitelkám vysvětluje strašně těžko. Tatínek se totiž celý život řídil jedním heslem: Hlavně nedostat rozum,“ prozradila Pavlína. Více se o osobním životě Pavlíny Filipovské dozvíte tady.

Filipovská se proslavila jako zpěvačka v Semaforu hitem Včera neděle byla. Natáčení videoklipu k tehdejšímu československému hitu probíhalo sparťansky. „Oční linky jsem si malovala krémem na boty Botas. To drželo úžasně, a ještě se to blýskalo, byly holky, které se ani na noc neodličovaly, páč to nestálo za to. Byl to geniální krém, už není,“ směje se herečka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.