Celebrity

8. listopadu 2021 18:55

Gabriela Kolinová

Saudková o manželství s fotografem: Moji nevěru by Jan nesnesl. Vzala jsem si ho z praktických důvodů

POVÍDEJ (9)

Přestože je známý český fotograf Jan Saudek pověstný tím, že si rád zpestřuje život ženskou společností, nevěru by od své manželky Pavlíny Saudkové nikdy nestrpěl. „Jan je žárlivý, což je trochu paradox. Tvrdí, že by nevěru nesnesl a že by mě asi vyhnal i s dětmi. Je to trochu nevyrovnaný přístup,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Saudková.

Se Saudkem tvoří pár dlouhých 17 let. Přiznává, že ze začátku hodně žárlila. Časem si však srovnala priority a dnes už nežárlí vůbec. „Zažila jsem toho docela dost. V jednu chvíli mě z toho vysvobodily děti, na které jsem se začala vymlouvat, že s nimi musím být a nemusela jsem být svědkem jeho avantýr. Je jednodušší to nevědět,“ přiznala.

Saudek patří mezi nejznámější české fotografy. Jeho práce byly hojně vystavovány také v zahraničí. Kromě focení se věnuje také malířství. Do seznámení s Pavlínou byl třikrát ženatý. „Vztah k Janovi jsem si musela obhájit. Objevovaly se totiž hlasy, že jsem s ním pro peníze. Pak tam byla spousta přítelkyň, snoubenek, milenek a budoucích manželek, jak jim Jan říkal, které nebyly rády, že jsem se objevila a byla jsem ta, která zůstávala. Byla jsem mladá, bylo mi 24 let. O životě jsme věděla málo,“ vysvětlila.

Pavlína Saudková: Jan umí oblbnout ženu

Jeho milenky ji přesto nikdy neděsily. „Kdyby ano, vezmu nohy na ramena a uteču. V mnoha ohledech jsem naivní a důvěřivá a Jan dokáže jednu věc velmi silně, a to zapůsobit na ženu tak, že mu uvěří každé slovo. Trochu ji oblbne,“ vysvětlila Saudková. „Až po čase jsem poznala, že ženám často píše totožné první dopisy a více dívkám říká, že je miluje a chce si je vzít. Zpětně mě to už nebolelo tolik, jako kdybych to věděla na začátku,“ doplnila.

Manželé Saudkovi se vzali v roce 2014, každý z jiného důvodu. „Jan říkal, že vstupoval do manželství z lásky, já naopak kvůli praktickým věcem, jako jsou děti a budoucnost. Manželství nevnímám jako úplnou potřebu, pokud nejde o racionální důvody. Láska může být i bez manželství,“ uvedla Saudková.

S fotografem Saudkem Pavlína budoucnost neplánovala

V rozhovoru s Radkou Červinkovou také přiznala, že vztahu s Janem Saudkem zprvu nedávala velké naděje. „Skutečně jsem nevěřila, že náš vztah mohl dojít k prvnímu, druhému a třetímu dítěti a už vůbec ne k 17 společným letům života. S Janem jsem nikdy neplánovala naši budoucnost a spíše čekala, kdy bude konec. V náš vztah jsem nevěřila. Nebyla jsem si jistá ze strany Jana, ne své,“ vysvětlila Saudková.

Jistotu však nezískala ani po letech. „Vím, že kdyby se rozhodl odejít, nebude to citově úplně lehké a nebude snadné vše vysvětlit dětem, ale stát se to může. Myslím si, že tam je i jeden zásadní konec, který nás může vzhledem k Janovi věku čekat, a to pak bude trvalý odchod,“ uvedla Saudková.

Jan Saudek mluví často o smrti

Janovi je teď 86 let. O smrti prý mluví poměrně často. „Nedávno jsem našla dopis, který mi psal před více než 15 lety. Uváděl v něm, že by chtěl vydržet ještě 5 nebo 10 let. Dnes říká: Dejte mi rok nebo dva, abych dokončil vše, co dokončit mám. Mluví o smrti hodně často, hlavně když umře někdo mladší,“ popsala.

Pavlína Saudková se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídala také o seznámení se svým manželem, své kariéře a plánech na divadelní představení o Janu Saudkovi. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.