Osudy Marfuši a Nastěnky z Mrazíka. Kterou kvůli nevěře škrtil partner?

Nesmrtelná ruská pohádka Mrazík se stala fenoménem a vyrostlo na ní už několik generací. Kam vedly další životní kroky dvou hlavních hereckých představitelek, které ztvárnily Marfušu a Nastěnku? Jaká z nich udělala větší díru do světa? A proč Ivánek skončil v kriminále a zemřel na psychiatrii?

Nastěnka - Nataliji Sedych: Ivánka skutečně milovala

V době natáčení jí bylo pouhých čtrnáct let. Na konkurz se tehdy vydala tajně, bez souhlasu rodičů. Porotu okamžitě zaujala, role jí byla nabídnuta, a tak doma musela s pravdou ven. Matka s otcem byli zpočátku zásadně proti. Přesvědčil je až honorář, který měla jejich dcera slíbený. Po premiéře filmu se stala hvězdou, o sňatek ji žádalo tisíce mužů. Mezi ctiteli byli i trestanci, kteří jí z vězení psali zamilované i oplzlé dopisy. Všem raději trpělivě odepisovala, neboť se bála, že by jí jinak po propuštění podřezali krk.

Nataliji, která se vedle herectví věnovala také baletu a krasobruslení, v mládí věrnost nic moc neříkala. Seznámení s jejím prvním manželem ruským skladatelem Viktorem Lebeděvem neprobíhalo zrovna podle společenských etiket. Oba byli v té době zadaní. Lebeděv byl ženatý a také ona měla vážnou známost. Ani to jim ovšem nebránilo v tom, aby se s hudebníkem tajně scházela. Když to její přítel zjistil, škrtil ji ručníkem. Nataliji i Viktor poté své vztahy ukončili, vzali se a narodil se jim syn Alexej. Pro herečku se rodina stala vším a kariéru odsunula na druhou kolej. Manželství vydrželo deset let. Teprve potom se znovu vrátila k herectví. Dodnes hraje v moskevském divadle a příležitostně se objevuje ve filmech. Letos v červenci jí bylo třiasedmdesát let.

A jedna zajímavost na závěr. Během natáčení Mrazíka se platoniky zamilovala do Eduarda Izotova, který ztvárnil Ivánka. Když se před kamerou líbali, byla to vůbec první pusa od kluka, kterou kdy dostala.

Marfuša - Inna Čuriková: Komplexy kvůli svému vzhledu

Ke své první a zároveň nejslavnější filmové roli se dostala tak trochu náhodou. Herečka, která ji původně měla hrát, na poslední chvíli z projektu vycouvala. Byly doby, kdy litovala i ona. Když se poprvé po zásahu maskérů uviděla v zrcadle, rozbrečela se a chtěla z natáčení utéct. Ze svého vzhledu, který ji v pohádce „zdobil“, měla řadu let komplex. Navíc se stávala terčem posměchu lidí. Jak v rozhovorech přiznávala, v roli Marfuši se na sebe nebyla schopná dívat, Mrazíka viděla pouze jednou v životě, ale dobře si uvědomuje, že nebýt této role, nebyla by tam, kde je dnes.

Inna se postupně vypracovala na jednu z nejslavnějších ruských hereček. Září ve filmech i v divadlech. Letos na podzim oslavila osmasedmdesáté narozeniny, ale stále je k nezastavení. Před dvěma lety přímo při představení spadla z jeviště a skončila v nemocnici pomlácená se zlomenými žebry. Sotva ji pustili domů, už hnala zase do divadla. Jejím manželem je slavný ruský režisér Gleb Panfilov, s kterým má syna Ivana.

Za roli Marfuši Čuriková obdržela od českého velvyslance Jaroslava Bašty stříbrnou Masarykovou medaili.

Představitel Ivánka skončil ve vězení a zemřel na psychiatrii

Když pohádka Mrazík spatřila světlo světa, herec Eduard Izotov, který ztvárnil Ivánka se stal hvězdou, idolem dívek a žen. Nenadálou slávu ovšem neunesl. V roce 1983 si v Moskvě pokusil vyměnit valuty, což se tenkrát považovalo za rozvracení devizového hospodářství.

Nejenže mu byl zabaven veškerý majetek, ale navíc skončil ve vězení, kde si odseděl tři roky. A to se následně podepsalo i na jeho zdravotním stavu. Postihlo ho celkem šest mrtvic, po poslední z nich dokonce ztratil paměť. Poslední roky života prožil na psychiatrii, kde nakonec i zemřel. Bylo mu šestašedesát let.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.