Celebrity

23. prosince 2021 05:10

Petra Kloidová

Pretty Woman: Julia Roberts udělala kouzelné gesto, které donutilo Richarda Gera roli vzít

Pretty Woman letos slaví jednatřicet let. Najít tehdy neznamé Julii Roberts filmového milence byl pro tvůrce vcelku oříšek. Režisér nakonec zavřel Richarda Gera a Julii Roberts do jedné místnosti a už se nevrátil.

Zpočátku měla Pretty Woman do romantické komedie daleko. První scénář byl temným dramatem vyprávějícím o závislosti na drogách. Původní název filmového fenoménu zněl 3000. Číslovka odkazovala na částku, kterou vyzývavá dívka na špinavém americkém bulváru dostala zaplaceno.

Julie Roberts byla z filmu vyhozena

„V původním scénáři na mě Richard hodí peníze a odjede. To měla být poslední scéna filmu,“ vzpomínala Julia Roberts. Tehdy jednadvacetiletá budoucí hvězda roli získala dříve než Gere, ještě během víkendu však práci ztratila. Scénář se totiž nečekaně prodal filmové společnosti Disney, která z něj vytvořila romanci mezi prostitutkou a boháčem. Mladá herečka se tak v jednom okamžiku znovu ocitla na dlažbě, ale nový režisér Garry Marshall na pohlednou zrzku dostával tak dlouho dobré reference, až jí dal s menší nelibostí šanci.

NEJSLAVNĚJŠÍ SLAVNÍ GIGOLOVÉ? RICHARD GERE A JUDE LAW

Daleko složitější bylo pro tvůrce najít někoho, kdo zpodobní bohatého podnikatele Edwarda, který si z rozmaru přivede do drahého hotelového apartmá prostitutku. Richardu Gerovi se do role absolutně nechtělo. Sám už měl za sebou hlavní roli ve snímku Americký gigolo. „Ani v tom původním scénáři tam pro mě nebylo co hrát,“ stěžoval si před pár lety v americké televizi NBC. Tehdy byl herec se slibnou kariérou rozhodnutý, že roli nevezme.

Prosím, řekni ano

Až okouzlení z Julie Roberts rozhodlo. Režisér Garry Marshall přivedl Julii do pokoje Richarda Gera. Chemie zafungovala okamžitě. „Byl jsem Julií tak ohromen, že si vůbec nepamatuji na Garryho,“ směje se pohledný herec. Režisér se po pár minutách vzájemného mezi tehdy ještě cizími lidmi omluvil, že jde na toaletu a už se nevrátil. Budoucí ikonický filmový pár nechal o samotě v jednom pokoji. „Zamilovali jsme se do sebe v podstatě hned, bylo to moc hezké. Ale abych byl upřímný, pořád jsem nevěděl, jestli roli vezmu,“ prozradil Gere.

Po hodině rozhovoru mezi Gerem a Roberts režisér konečně zavolal. „Flirtovali jsme a smáli se společně, když v tom volal Gerry a zeptal se mě krátce, jak to jde,“ vypráví herec, který na sobě před Julií Roberts nedal znát, kdo volá. I přes všechnu chemii Gere váhal s odpovědí.

V ten moment Julia Roberts udělala něco, co by udělala i filmová Vivien. Beze slova napsala na lístek: Prosím, řekni ano. „Julia mi lístek podala. A já jsem jen, celý konsternovaný, řekl režisérovi ano,“ zavzpomínal Gere. I pro něj se role v Pretty Woman stala tou, kterou už nikdy nepřekonal.

Oba dva aktéři na natáčení rádi vzpomínají a jsou dobrými přáteli. A jejich nejoblíbenější scéna? „Když se Julia prochází po bulváru v těch slavných šatech a v bláznivých botách. Hodně jsme se nasmáli. Celý ten outfit byl jen o jejích nohách,“ zavzpomínal Gere pro NBC News. Pretty Woman uvidíte 23. prosince ve 20.15 na FTV Prima.

ZDROJ: Smooth Radio


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.