Celebrity

17. srpna 2021 06:05

David Laštovka

Děsivý osud Reginy Rázlové: Rok za mřížemi a opakovaný pokus o sebevraždu

Život se s novou hvězdou seriálu Slunečná, herečkou Reginou Rázlovou rozhodně nemazlil. Ocitla se na dně, ztratila smysl života a pokusila o sebevraždu. Smůlu měla i na muže. Jejím prvním manželem byl herec Petr Štěpánek, druhým mužem herec Petr Oliva. Oba ji začali podvádět už krátce po svatbě.  

Už jako mladá Regina Rázlová onemocněla vážnou krevní chorobou a k tomu ji sužovaly velké deprese. Dostala se do stavu, kdy chtěla skoncovat se životem. O sebevraždu se pokusila několikrát. „Poprvé se mi to stalo, když jsem byla hospitalizována v nemocnici a doktorům se nedařilo srovnat ten můj krevní problém, měla jsem vysazená antidepresiva, z čehož jsem dostala těžkou depresi. Léky na deprese mi přitom vysadili, protože jsem musela jít na dost těžkou operaci. Najednou jsem se sebrala a z nemocnice odešla domů, kde jsem si podřezala žíly. Našel mě tatínek, který mi chodil náhodně dvakrát týdně zalévat květiny, protože věděl, že jsem v nemocnici,“ svěřila se herečka.

Pokusy o sebevraždu

O jejich problémech neměli její kolegové ponětí. Když se dala dohromady, vrátila se zpátky do práce a dělala jakoby nic. Psychicky na tom ale nebyla dobře, depresí se nedokázala zbavit. Byla tak nešťastná, že se opět odhodlala k zoufalému činu a rozhodla se skoncovat se svým utrpením. Tentokrát jiným způsobem. „Spolykala jsem prášky. Odvezli mě do nemocnice, kde mi vypumpovali žaludek. Několikrát,“ popsala Regina.

Drsný osud se s ní vleče už od dětství. Měla bratra a sestru, kteří tragicky zahynuli a rodiče se pak upnuli na ni. „Mým rodičům se stalo to, co nepřeji žádnému rodiči. Pochovali dvě ze svých tří dětí,“ posteskla si.

Konec komunismu jako konec herectví a vězení

Její otec Stanislav Rázl, byl komunistický funkcionář, který od šedesátých let až do revoluce 1989 patřil k nejvlivnějším mužům s prakticky neomezeným vlivem. Když padl totalitní režim, skončila i její zlatá éra, kdy šla z role do role. Propustili ji z Národního divadla a nesměla učit na DAMU. „Protloukala jsem se životem, jak se dalo. Vázala jsem věnce, malovala pohlednice, prodávala chlebíčky, proutkařila, věštila,“ přiblížila herečka.

Nakonec se vrhla na podnikání, v němž se vypracovala až na předsedkyni představenstva v liberecké firmě Skloexport s téměř 12 tisíci zaměstnanci a obratem 12 miliard korun. Jak se ukázalo, byla to špatná volba. „Třicetiletí kluci mě oslovili, abych prodávala v jejich stánku s občerstvením. Za týden za mnou přišli, že je mě na to škoda. Že budu poradcem. A tak jsem radila a radila, až jsem se dostala ke sklářům. Moje role ve Skloexportu byla vlastně herecká. Měla jsem reprezentovat a usmívat se,“ napsala ve své knize.

O pár let později byla obžalována za vytunelování firmy a strávila jedenáct měsíců ve vězeňské samotce. Způsobená škoda měla činit téměř půl miliardy korun. Její případ nakonec ukončila amnestie. Rázlová se dodnes cítí nevinná a tvrdí, že za mřížemi skončila neprávem. Soudní spor nakonec skončil až u Evropského soudu, kde Rázlová za roční vazbu na České republice vysoudila odškodné ve výši 145 tisíc korun. Z vězení se herečka vrátila s podlomeným zdravím a byla jí diagnostikována roztroušená skleróza.

Petr Štěpánek Reginu Rázlovou opustil kvůli o čtrnáct let starší ženě

Ani v lásce štěstí neměla. První manželství s hercem Petrem Štěpánkem skončilo fiaskem. „Poznali jsme na škole na DAMU, zamilovala jsem se do něj, byla to studentská láska. Byl to krásný, jemný, něžný muž. Vzali jsme, ale asi po půl roce odešel za jinou ženou,“ povzdechla si Rázlová. Štěpánek ji vyměnil za o čtrnáct let starší režisérku Vlastu Janečkovou, kterou si následně vzal za ženu.

Ani s druhým manželem, hercem Petrem Olivou, s kterým měla dceru Adélu jí manželství nevydrželo. Oliva ji měl podvádět už pár let po svatbě. „V životě jsem narazila většinou na muže, na něž nebylo spolehnutí. Byli i nevěrní, šmejdi, a já byla většinou poslední, kdo na to přišel,“ prohlásila před lety. Dlouho se mělo za to, že otcem jejího prvorozeného syna Lukáše je právě Oliva, což herečka ale nedávno popřela. S kým ho počala, si však nechává pro sebe. „To je moje tajemství,“ uvedla tajuplně herečka, kterou brzy uvidíte v seriálu Slunečná.

Štěstí našla až v náručí architekta a scénografa Jindřicha Santara, za kterého se provdala v roce 1999. Právě on jí byl největší oporou v době, kdy skončila za mřížemi. „Zamilovat se můžete i v base,“ uvedla herečka. V prosinci 2013 její muž zemřel a od té doby žije sama.

Sdílejte článek
Štítky děti manžel deprese sebevražda herec Slunečná Petr Štěpánek Regina Rázlová Petr Oliva seriál slunečná Divadelní fakulta Akademie múzických umění Stanislav Rázl Vlasta Janečková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.