Celebrity

8. srpna 2021 06:10

David Laštovka

Filmová máma Zdena Hadrbolcová: Proč se rozhodla nemít děti? Důvod vás překvapí

Zatímco v herecké profesi dokázala Zdena Hadrbolcová autenticky představovat milující, oddané matky, v soukromí byla o tuto možnost ochuzena. Rozhodla se tak ale dobrovolně. Důvody byly dva. Chtěla mít život bez závazků a zároveň se obávala, aby jednou z potomka nevyrostl člověk, za kterého by se musela stydět.

Pravdou ovšem také je, že k založení rodiny nikdy neměla potřebné štěstí, zázemí ani podmínky. Vdaná byla pouze jednou, když si v raném mládí vzala svou studentskou lásku. Manželství nemělo dlouhého trvání a brzy se rozpadlo. „Byla jsem vdaná jen kratičce, v podstatě z romantismu, a celým způsobem života jsem zůstala slečna. Ve svatební ráno jsem plakala, ale maminka řekla, že když už to stálo tolik peněz, že jsem si to měla rozmyslet dříve,“ prozradila Zdena Hadrbolcová.

Poté byla dlouho sama, upnula se na hereckou kariéru a společnost mužů příliš nevyhledávala. Když se konečně znovu zamilovala, a to do dokumentaristy a kameramana Jiřího Průchy, na početí dítěte už bylo pozdě. Jak ale přiznává, stát se maminkou pro ni nikdy nebyla priorita. „Byla to moje volba. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní. Netoužila jsem po nich, což ale neznamená, že bych je neměla ráda. Naopak k nim chovám něžné city. Chtěla jsem mít život bez jakýchkoli závazků. Mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych děti měla a ony se třeba nepovedly... Je to celoživotní úvazek a někdy, jak vidím kolem sebe, je to nejen radost, ale občas je to i velmi těžké,“ svěřila se herečka.

U machistických mužů mockrát narazila

Čas, který mohla obětovat rodině, věnovala sama sobě. Jejím velkým koníčkem se stalo studium světových jazyků. Ovládá hned tři: angličtinu, francouzštinu a italštinu. Jednu dobu si dokonce přivydělávala jako překladatelka. Život ji naučil nebýt na nikom a ničem závislá. Za feministku se ovšem nepovažuje. „Řekla bych to tak, že jsem samostatná. Zpětně jsem si uvědomila, jak jsem v mládí u ‚machistických‘ mužů mockrát narazila,“ uvedla.

Přestože má k mateřství negativní postoj, režiséři jí celý život nejčastěji obsazují paradoxně právě do rolí obětavých maminek. Stačí vzpomenout snímek Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže, film pro děti a dospělé Páni kluci, seriály Létající Čestmír či Chlapci a chlapi, kde by se pro svého rozmazleného syna Ctibora Voříška doslova rozdala. Anebo oblíbenou komedii František je děvkař, kde dělá rozdíly mezi svými dvěma dospělými syny: Františkem v podání Josefa Poláška a Milošem, kterého ztvárnil Leoš Noha. Na její skvělý výkon v tomto filmu se můžete podívat v neděli ve 20:15 na Primě nebo o den později v 11:20 na Prima MAX.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 3. 2024

Co se týče lásky a romantiky, je situace rozhodně příznivá pro vás, Berani. Pozor byste si dnes měli dávat na to, že by mohlo dojít k určité manipulaci ze strany někoho z vašich blízkých. Dejte si pozor, aby potřeba svobody někoho jiného negativně neovlivnila váš vztah. Pro udržení zdravého románku na jakékoli úrovni je klíčová komunikace.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.