zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Sedm důkazů, že se k vám ex brzy vrátí. Proč se muži rozcházejí jinak než ženy?

Rozchod
Autor: Universal pictures Rozchod
Petra Kloidová , Vydáno: 22.02.2021
Rozchod ještě neznamená konec vztahu. Pro některé bohužel, pro jiné bohudík. Láska je nevyzpytatelná a lidské emoce často nečitelné. Jak poznáte, že se váš milovaný nebo vaše milovaná vrátí zpět? A proč prožívají rozchody muži a ženy jinak?

reklama

Po bolestivém rozchodu se většina z nás dostává do momentu, kdy přemýšlí o tom, jestli je opravdu konec nebo je tu šance na návrat. Říká se, že ženy se rozcházejí těžce, muži déle. Ženy prožívají během rozchodu více emocionální bolesti. Ovšem poté, co si projdou fází zármutku, se do života vracejí vyrovnané. Muži se často snaží přeskočit fázi smutku tak, že si užívají nově nabitého single života plnými doušky. Emocionální bolest však zpracovávají mnohem déle.

Ženy si mohou dovolit truchlit, muži ne

Stereotyp o prožívání rozchodu u žen a mužů potvrdila i studie Binghamtonské a Londýnské univerzity, která pracovala s 5 705 respondenty v 96 zemích světa. Britští vědci zjistili, že ženy jsou rozchodem častěji psychicky i fyzicky zasažené mnohem více než muži. Emocionální bolest průměrné ženy se dá vyjádřit i čísly. Na stupnici od jedné do deseti 6,84 body, u muže pak 6,58. Nikoho nepřekvapí, že podobné rozdíly panují i v oblasti fyzické bolesti.

vztahy rozchody
Autor: istockphoto vztahy rozchody

Za takový výsledek může podle vědců i to, že ženám společnost toleruje vyjádřit psychickou nebo fyzickou bolest. U ženy se po rozchodu očekává, že bude plakat, bude o takové zkušenosti mluvit s přáteli a třeba si zajde na terapii, když bude mít zlomené srdce.

U mužů se předpokládá zcela jiné zpracování smutku. Muži se musí „vzmužit“. Pláč je pro ně projevem slabosti, „správný muž“ by měl mít emoce pod kontrolou a neměl by být závislý na něčí podpoře. Strach řešit vlastní pocity je tak možnou příčinou, proč muži mohou rozchod ve výsledku zpracovávat mnohem déle.

Rozchod Vztahy
Autor: istockphoto.com Rozchod Vztahy

Jak poznáte, že váš vztah není u konce?

  • Po rozchodu si ihned našel novou přítelkyni

Na to nemusíte být psychologové, abyste věděli, že takový akt je jen emocionální záplata, jak se vyrovnat se ztrátou partnera. Velice nešťastná a velice bolestivá strategie pro druhé. Je to ale i známka toho, že neunese být po vašem rozchodu sám. Chce na vás zapomenout, ale potřebuje na to někoho druhého.

  • Randí s někým, kdo je úplným opakem vás

Vědci takové chování vídají poměrně často. Podle psychologů je to jen další emocionální náplast na bolestivý rozchod. Nechce si připomínat někoho, koho miluje.

  • Je aktivní na sociálních sítích

I po rozchodu vás sleduje na všech sociálních sítích, ale záměrně je na nich sám aktivní a postuje jednu fotku z párty za druhou? Další důkaz toho, že mu hodně záleží na tom, abyste zůstali v kontaktu. Dost možná máte na tu prsatou blondýnu vedle něj žárlit.

Elegantní rozchod aneb Jak nebýt zahořklá
Autor: istock.com Elegantní rozchod aneb Jak nebýt zahořklá
  • Ještě si nevzal všechny věci

Pořád se vám na gauči válí jeho mikina a v koupelně straší jeho kartáček na zuby? Možná není připravený na to posunout se dál.

  • Nezměnil se

Nenechal si narůst vousy, nezměnil účes, nezačal chodit do posilovny a víkendy netráví novými aktivitami? Je pořád stejný a to znamená, že není připravený na změnu.

  • Neodstěhoval se

Ano, najít si v dnešní době nový byt je téměř nadlidský úkol, kdyby vedle vás ale opravdu nemohl vydržet, už by byl dávno pryč.

  • Jste pořád v kontaktu

Rozešli jste se, ale vlastně nerozešli. Jste denně v kontaktu přes sociální sítě a nic moc se nezměnilo, jen se nevídáte tak často. To je známka toho, že takový muž si spíš potřebuje utřídit myšlenky v hlavě a pochopit, co od vašeho vztahu vlastně chce.

reklama

Související témata: rozchod , expartner , vztah

reklama

Přečtěte si také

reklama