Celebrity

6. března 2021 06:00

beccy@seznam.cz

Sever, Jablko nebo Žalm. Nejpodivnější jména, která rodiče dali svým dětem

Dávat dětem netradiční jména je trend. Vypadá to, že známé osobnosti se skoro trumfují, kdo pojmenuje svého potomka originálněji. Jenže někdy to už tak trochu přehánějí. Nemyslíte? Žalm, Okvětní Lístek, Květ Duhy nebo třeba Modrý Zvonek, to všechno jsou jména ratolestí slavných osobností.

Syn miliardáře Muska se jmenuje podle průzkumného letounu

Rozhodně nejdivnější ze všech jmen, je to syna miliardáře Elona Muska a zpěvačky Grimes. Nejmladší z šesti synů šéfa společností Tesla a SpaceX se jmenuje X Æ A-12. Že to nejde ani vyslovit? Nejste jediní, kdo si to myslí. Zarazilo to i moderátora podcastu Experience Joea Rogana, který se Muska při rozhovoru zeptal, ja se jméno správně vyslovuje. „Opravdu se jmenuje X, následující Æ vyslovuje jako anglické slovo Ash (prach) a A-12 je zkratkou Archangel 12, což byl krycí název nejvýkonnějšího průzkumného letounu dvacátého století patřícímu CIA – Lockheed A-12,“ popsal Musk v rozhovoru. Zbylých pět sourozenců se jmenuje celkem normálně, výjimkou může být snad jen Nevada Alexander. Zajímavostí také je, že rodiče syna nebudou vychovávat podle jeho pohlaví, ale počkají, až si sám vybere, kým se cítí být.

Žalm, Chicago nebo Sever

Manželé Westovi mají nejen velkou rodinu, ale také velkou fantazii. Poslední dobou se sice skloňuje hlavně to, že Kim podala žádost o rozvod, jména jejich dětí jsou však neméně zajímavá. Samozřejmě všemu dodává určitý šmrnc otcovo příjmení, které v překladu znamená „Západ“. Sedmiletá dcera je North West (Severozápad), pětiletý syn je Saint West (Svatý Západ), dvouletá dcera je Chicago West (Chicago Západ) a nejmladší syn dostal jméno Psalm West (Žalm Západ).

Kuchař Jamie Oliver má velkou fantazií

Kreativita nelze upřít ani kuchaři Jamiemu Oliverovi. S manželkou Juliette doma mají: osmnáctiletou dceru Poppy Honey Rosie (Maková Medová Rosie), sedmnáctiletou Daisy Boo Pamelu (Sedmikráska Miláček Pamela), jedenáctiletou dcerku Petal Blossom Rainbow (Okvětní Lístek Květu Duhy), devítiletého syna Buddy Bear Maurice (Kámoš Medvěd Maurice) a čtyřtletého River Rocket Blue Dallase (Říční Raketa Modrý Dallas). Musíme uznat, že paměť musí mít rodiče opravdu sloní.

Jméno podle hyacintu i popové královny

Zpěvačka a bývala hvězda dívčí skupiny „Spice Girls“ Geri Halliwell pojmenovala svou dceru Bluebell Madonna. Tady si můžeme vybrat: Madonna je italské označení pro Panu Marii nebo je tu někdo fanouškem zpěvačky Madonny. Alespoň u prvního jména „Modrý zvonek“ máme jasno. Je to rostlina hyacintovec, jehož květy zvonky připomínají.

Jablko, Lyra nebo Broskvoň

Vedle těchto jmen pak Apple (Jablko), jméno dcery Gwyneth Paltrow a zpěváka Chrise Martina, působí docela obyčejně.

Zpěvák Ed Sheeran s ženou Cherry jsou rodiči půl roční dcerky, která dostala až umělecké jméno: Lyra Antarctica.

Dlouhé prvenství divných jmen vedla dcera zpěváka Boba Geldofa - Peaches Honeyblossom, což v překladu znamená Medový Květ Broskvoně. To ale bývávalo před 30 lety.

Český showbyznys

I některé české osobnosti zvolili pro své ratolesti zvláštní jména. Například herci Pavel Liška s Barborou Polákovou mají dceru Ronju, podle knihy Ronja, dcera loupežníka, a mladší Riku, která připomíná název ukrajinské řeky.

Veronika Žilková s Martinem Stropnickým pojmenovali dceru Kordula, je to sice jméno neobvyklé, nicméně staročeské. Svatá Kordula je patronkou lodníků, poutníků a cestujících.

Máme dokonce i českou Salmu Hájek, která je dcerou Zuzany Belohorcové a podnikatele Vlastimila Hájka. Mezi českými dětmi ale najdeme také netradiční jména. Příkladem mohou být Quentin a Sven Koktovi. Jejich maminka, Ornella Koktová, čeká holčičku a nechala se slyšet, že jméno zvolí opět netradiční. Uvažuje nad Lórien, Leonor, Lior nebo Clementine. Jméno Orphee des Blins podle dostihové klisny, jí u manžela Josefa Kokty neprošlo.

Netradiční jména mají i Nelly Sofie Gottová, Tommaso Řepka nebo Darien Amanat (syn Heleny Houdové).


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.