Režisér Šimon Caban v roli porotce. Co musí mít správný Mistr dílny?

Slavný český architekt, režisér a scénograf Šimon Caban vystoupí premiérově v roli porotce v pořadu, v němž se dvanáct soutěžících, kteří se nebojí dřiny a mají skvělé nápady, utkají o titul vítěze. O nejlepším rozhoduje nejen šikovnost a zručnost, ale také estetika. Soutěžící v pořadu DREAM TEAM – Mistři dílny totiž musejí vytvořit funkční a zároveň designové výrobky.

„Skutečný výrobek může vzniknout jenom tak, když člověk ví, jak ho udělat – ví, jaký materiál a nářadí k výrobě použít, a samozřejmě musí mít ty šikovné ruce spojené s hlavou, aby z toho něco kloudnýho vzniklo,“ má dnes již jasno o kvalitní ruční výrobě všestranně nadaný umělec Šimon Caban, který v novém pořadu bude rozhodovat o postupu soutěžících společně s designérkou Kamilou Douděrovou, divákům známou z pořadu Jak se staví sen.

Mezi soutěžícími porotce rozhodně nemá žádného favorita. „Všichni jsou pro mě neznámí. U všech respektuji jejich dovednosti a samozřejmě mě zajímají i jejich povahové rysy, které jsou dalším řemeslem, protože to, jak se člověk umí ovládat, nebo naopak nabízet svoje schopnosti, k tomu také patří. Každá osobnost je jiná, což je bezvadná paleta, ale tady musí spolupracovat dohromady,“ říká dále Šimon Caban k velkolepé show světového formátu DREAM TEAM – Mistři dílny.

„Zvláště na začátku se nám zdálo, že muži se odsouvají před dominantními ženami. Teď už se zdá, že toho mají dost a vyrovnává se nám to,“ hodnotí Caban rozložení sil v dílně. Zprvu klidná show prý pomalu začne díl od dílu gradovat a soutěžící budou vystrkovat růžky.

Poslechněte si více v reportáži ze CNN Prima NEWS:

Jak moc nesmlouvavým a přísným porotcem Šimon Caban bude? „Je mi to hrozně líto, když musím někomu něco vyčíst a pak na něm vidím, že si řekne: ‚Jéžišmarja, já jsem vůl, že mě to nenapadlo.‘ Je logické, že v soutěžním presu se něco nepovede,“ pokračuje o soutěžících Caban s tím, že si cení práce všech, kteří do unikátního pořadu šli soutěžit.

A co by podle něho měl takový správný Mistr dílny určitě zvládat? „Měl by umět komunikovat a mít schopnost nějaké sebereflexe. Měl by mít také znalosti jak materiálové, tak technické, a měl by mít fantazii, aby to stálo za něco. Protože dneska už se dá vlastně sehnat všechno,“ konstatuje pan porotce. Mistři dílny se poprvé utkají o titul vítěze již v pondělí 10. ledna na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.