Celebrity

12. prosince 2021 06:05

Zuzana Schneidewind

Stanislav Zindulka před smrtí cítil obrovskou zradu. Pohřbili mě zaživa, tvrdil

Narušitel - upoutávka

Herec Stanislav Zindulka, který zemřel před dvěma lety ve věku 86 let, se snažil být aktivní až do poslední chvíle. Kolegové naznačili, že bojoval s vážnou nemocí, ale nesl to velmi statečně. Co ho před smrtí nejvíce zarmoutilo?

Když jsme se Stanislavem Zindulkou telefonicky hovořili necelý měsíc před jeho skonem, přiznal, že ho trápí zdravotní problémy. Přesto byl plný optimismu a naděje. „Nějak se to se mnou v poslední době vleče, začalo to chřipkou, měl jsem vysoké horečky a stále se z toho nějak nemůžu dostat. Už to trvá dlouho, ale věřím, že to bude zase dobré. Vždycky si před spaním říkám, že až se ráno probudím, bude mi už konečně lépe,“ svěřoval se herec.

Byl milý, vstřícný, ochotný, jen jedna věc ho trápila. Postěžoval si, že některá média mylně informovala o tom, že s herectvím nadobro skončil a bude si užívat už jen důchodu. „Rozloučil jsem se pouze s jedním představením Jistě, pane ministře, které jsem hrál v Divadle Bez Zábradlí, jinak ale normálně hraji dál. Jsem například stále členem pražského Činoherního klubu. Rozhodně tedy nekončím. Divadlo je můj život, strašně moc pro mě znamená. Mrzí mě, že mě takhle pohřbili,“ povzdechl si s tím, že až se uzdraví, měl by natáčet i nový český film. K tomu už ale bohužel nedošlo. Krátce na to zemřel. Příčinou měl být zápal plic, spojený s vážnou, těžkou nemocí. Údajně rakovinou. Po jeho smrti vydal na své sociální síti Činoherní klub, kde Stanislav hrával, smutné prohlášení, které ledacos naznačilo. „Věděl to Standa a věděli jsme to i my. Věděli jsme to od poloviny prosince, kdy hrál v Činoheráku svoje poslední představení a vůbec mu nebylo dobře. Věděli jsme, že se jeho nemoc vrátila, tentokrát naposledy,“ napsalo divadlo.

Poslední filmová role Stanislava Zindulky

Před kamerou se Stanislav Zindulka naposledy objevil ve filmu Narušitel, v němž si zahrál společně například s Jiřím Dvořákem, Petrem Kostkou či Veronikou Arichtevou. Děj filmu pojednává o elitních českých pilotech prchajícími před StB. Snímek, který vychází ze skutečného příběhu armádního pilota Vladislava Baldy, natočil jeho vnuk David. Do kinematografie se ve svých osmnácti letech tímto počinem zapsal nejen jako scénárista, ale také režisér a kameraman. Přemluvit jako začátečník ke spolupráci české herecké hvězdy, prý nebyl až takový problém. „První, koho jsme pro film získali byl Stanislav Zindulka, kterému, jak se ukázalo, v sedmdesátých letech režim také dost zavařil. A líbilo se mu, že jsme mladí.

Pak jsem zavolal Jiřímu Dvořákovi, poslal mu scénář a on se mi za týden ozval, že do toho jde také. Na Veroniku Arichtevu mě přivedla moje mamka. Oslovil jsem ji a také souhlasila. V roli, kterou představuje Petr Kostka, jsem si představoval původně někoho jiného. Nevyšly mi dva tipy, a byl jsem už trochu bezradný. Poprosil jsem tedy Jirku Dvořáka, jestli by o někom nevěděl a ten mi navrhl právě pana Kostku, s nímž sdílel dvacet let divadelní šatnu. A nakonec to byla opravdu ta nejšťastnější volba,“ popisoval na premiéře snímku Balda. Na napínavý film s hvězdným obsazením se můžete podívat v neděli 12.12. ve 22:55 na TV Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.