zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tajemství herecké legendy Petra Kostky: Tragická smrt manželky, dcera miluje ženy

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka, foto: FTV Prima , Vydáno: 09.12.2021
Z charismatického herce Petra Kostky vyzařuje laskavý úsměv a pohoda, v životě to přitom neměl vůbec jednoduché. Největší ranou pro něj byla tragická smrt jeho první ženy, s kterou měl dvě děti. Jak se zachoval, když mu jedna z dcer oznámila, že je lesba?

reklama

První manželkou Petra Kostky byla Ingrid Vavrouchová. Vztah se zpočátku jevil skoro až idylicky. Z jejich čisté lásky se narodily dvě dcery: Zuzana a Helena. Pak se ovšem herec zakoukal do čerstvě rozvedené půvabné kolegyně Carmen Mayerové, která z prvního manželství měla dceru Kateřinu.

„Oba si dodnes velmi silně pamatujeme ten okamžik, kdy se naše pohledy střetly. Zaujal mě svým šarmem, měl smysl pro humor, byl výtečný vypravěč a bylo ho všude plno,“ vzpomínala Carmen v rozhovorech na osudové setkání s Petrem Kostkou. Nebyl to románek na jednu noc, zamilovali se do sebe a zjistili, že bez sebe nemůžou být. Herec se následně rozvedl a začali spolu žít. Koncem šedesátých let došlo ovšem k obrovské tragédii, když jeho bývalá manželka tragicky zahynula při autonehodě. Petr si vzal okamžitě obě dcerky do své péče a s Carmen tak najednou společně vychovávali tři děti. Život nové rodiny zpočátku nebyl snadný. 

Herec Petr Kostka
Autor: profimedia Herec Petr Kostka

Chvíli trvalo, než se všichni dokázali sžít a normálně fungovat. Do svatby se ale nehrnuli a nebýt jejich dcer, možná by to tak zůstalo napořád. Nakonec před oltář předstoupili v roce 1972. „Přiměly nás k tomu naše holky, které si přály, abychom spolu nežili jen tak na hromádce,“ líčil herec. Úsměvné během obřadu prý bylo, když oddávající odříkával obvyklou řeč o budoucí rodině, přitom oni už vychovávali tři děti...O čtyři roky později se jim narodila dcera Tereza, dnes úspěšná moderátorka a herečka, kterou můžeme vídat například v seriálu TV Prima Hvězdy nad hlavou. 

Tereza Kostková jako Lucie

Tereza Kostková je tři roky vdanou paní. Jak jí to v manželství klape?

Ne vždycky ale bylo v rodině všechno zalité sluncem. Kostka dlouhá léta nevycházel s dcerou Zuzanou, která ho zklamala. V mládí sice porodila syna Kryštofa, ale poté už udržovala vztah výhradně se ženami. To, že je jeho dítě odlišné sexuální orientace, mu nevadilo, ale ranilo ho, jak se zachovala ke své tehdejší přítelkyni Janě, když onemocněla rakovinou. V době, kdy jí bylo nejhůř, se na ni údajně vykašlala a našla si jinou partnerku. O nemocnou Janu se tak nakonec staral on sám. Čas ale nakonec všechny rány zahojil, dnes je již všechno zlé zapomenuto a s dcerou opět vychází skvěle. Navíc se těší z několika vnoučat, která mu dělají velkou radost.

Petra Kostku si můžeme připomenout v nesmrtelné komedii Zítra vstanu a opařím se čajem, kterou ve čtvrtek 9. 12. ve 20:00 vysílá Prima MAX a v sobotu 11. 12. ve 12:45 TV Prima. 

Hrdinové komedie Zítra vstanu a opařím se čajem.

Zítra vstanu a opařím se čajem: Jak dopadl dvojník Petra Kostky a čím děsil filmový Hitler?

Tereza Kostková v pořadu 7 pádů Honzy Dědka

Syn Kostkové má výhrady k jejímu natáčení. Jakou roli by si pro ni představoval?

 

Veronika Žilková a Agáta Hanychová

Veroniku Žilkovou šokoval prezident Miloš Zeman. Co jí řekl o její dceři Agátě?

Jan Hartl

Smutné tajemství herce Jana Hartla: Manželka mu zemřela, na děti zůstal sám

reklama

Související témata: Zítra vstanu a opařím se čajem , Petr Kostka , dcera Petra Kostky , lesba , Carmen Mayerová , Tereza Kostková , herecká rodina

reklama

Přečtěte si také

reklama