Celebrity

9. prosince 2021 06:01

Zuzana Schneidewind

Tajemství herecké legendy Petra Kostky: Tragická smrt manželky, dcera miluje ženy

Zítra vstanu a opařím se čajem - upoutávka

Z charismatického herce Petra Kostky vyzařuje laskavý úsměv a pohoda, v životě to přitom neměl vůbec jednoduché. Největší ranou pro něj byla tragická smrt jeho první ženy, s kterou měl dvě děti. Jak se zachoval, když mu jedna z dcer oznámila, že je lesba?

První manželkou Petra Kostky byla Ingrid Vavrouchová. Vztah se zpočátku jevil skoro až idylicky. Z jejich čisté lásky se narodily dvě dcery: Zuzana a Helena. Pak se ovšem herec zakoukal do čerstvě rozvedené půvabné kolegyně Carmen Mayerové, která z prvního manželství měla dceru Kateřinu.

„Oba si dodnes velmi silně pamatujeme ten okamžik, kdy se naše pohledy střetly. Zaujal mě svým šarmem, měl smysl pro humor, byl výtečný vypravěč a bylo ho všude plno,“ vzpomínala Carmen v rozhovorech na osudové setkání s Petrem Kostkou. Nebyl to románek na jednu noc, zamilovali se do sebe a zjistili, že bez sebe nemůžou být. Herec se následně rozvedl a začali spolu žít. Koncem šedesátých let došlo ovšem k obrovské tragédii, když jeho bývalá manželka tragicky zahynula při autonehodě. Petr si vzal okamžitě obě dcerky do své péče a s Carmen tak najednou společně vychovávali tři děti. Život nové rodiny zpočátku nebyl snadný.

Chvíli trvalo, než se všichni dokázali sžít a normálně fungovat. Do svatby se ale nehrnuli a nebýt jejich dcer, možná by to tak zůstalo napořád. Nakonec před oltář předstoupili v roce 1972. „Přiměly nás k tomu naše holky, které si přály, abychom spolu nežili jen tak na hromádce,“ líčil herec. Úsměvné během obřadu prý bylo, když oddávající odříkával obvyklou řeč o budoucí rodině, přitom oni už vychovávali tři děti...O čtyři roky později se jim narodila dcera Tereza, dnes úspěšná moderátorka a herečka, kterou můžeme vídat například v seriálu TV Prima Hvězdy nad hlavou.

Ne vždycky ale bylo v rodině všechno zalité sluncem. Kostka dlouhá léta nevycházel s dcerou Zuzanou, která ho zklamala. V mládí sice porodila syna Kryštofa, ale poté už udržovala vztah výhradně se ženami. To, že je jeho dítě odlišné sexuální orientace, mu nevadilo, ale ranilo ho, jak se zachovala ke své tehdejší přítelkyni Janě, když onemocněla rakovinou. V době, kdy jí bylo nejhůř, se na ni údajně vykašlala a našla si jinou partnerku. O nemocnou Janu se tak nakonec staral on sám. Čas ale nakonec všechny rány zahojil, dnes je již všechno zlé zapomenuto a s dcerou opět vychází skvěle. Navíc se těší z několika vnoučat, která mu dělají velkou radost.

Petra Kostku si můžeme připomenout v nesmrtelné komedii Zítra vstanu a opařím se čajem, kterou ve čtvrtek 9. 12. ve 20:00 vysílá Prima MAX a v sobotu 11. 12. ve 12:45 TV Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.