Syn zesnulé zpěvačky Horké: Zabolela ji záda a bylo po všem, covid je svinstvo

Rozhovor se synem zemřelé herečky

Zpěvačka Hana Horká (†57) z folkové skupiny Asonance se úmyslně nakazila covidem, aby se nemusela očkovat a získala imunitu. Syn Jan prozradil médiím, jak vypadal průběh covidu u matky, která na sociálních sítích informovala o vývoji nemoci i své příznivce – naposledy před dvěma dny. V neděli zemřela.

„Za deset minut bylo po všem. Mamka byla jinak zdravá, byl to covid, je to svinstvo,“ řekl zdrceny syn zpěvačky Hany Horké webu Extra.cz. Hana Horká informovala svoje fanoušky na sociálních sítích, že se nakazí covidem schválně, aby nemusela jít na očkování. Covidem se nakazil její třiadvacetiletý syn Jan, jenž nakazil i otce – a toho Horká využila.

Bolela ji záda a náhle bylo po všem

Průběh u Jana a jeho otce byl ale odlišný než u zpěvačky. „S taťkou nám bylo blbě tři dny. Pak byla izolace kvůli infekčnosti, ztráta chuti a čichu, ale mamce bylo zle výrazně déle, asi pět šest dní. Teď už byla také dobrá, jen taky neměla chuť a čich, jinak už byla bez příznaků,“ prozradil Jan.

Odtajním😂ano,jsem Prodělanec😂😉a přežila jsem i zbloudilou Deltu😉 Ovšem bylo to velmi barvité.😂 Takže,pokud si pamatujete...

Posted by Hanka Horká on Friday, January 14, 2022

Nic nenasvědčovalo tomu, že se zdravotní stav Hany Horké zhoršuje, nic nepostřehla ani rodina. „V neděli ráno se převlékala, že půjde na procházku, ale zabolelo ji v zádech, tak jsme jí je namazali a šla si na chvíli lehnout. Během deseti minut bylo po všem. Našel ji taťka. Zavolali jsme sanitku, ale už jí nemohli pomoci,“ řekl syn. Ačkoliv ještě nebyla provedena pitva, Jan si je jistý, že za smrt jeho maminky může covid, jeho matka totiž byla jinak zdravá.

Za smrt matky mohou Daniel Landa a jiní

Jan Horký se v diskusi na Facebooku vyjádřil kriticky vůči lékařům a veřejným osobám, kteří jsou proti vakcinaci. „Tímhle komentářem ‚děkuju‘ za užitečnej příspěvek do diskuse. Jmenovitě – Andor Šándor, Duše K (Jaroslav Dušek), MUDr. Jan Vojáček, CFMP, Daniel Landa, Jaroslav Flegr, MUDr. Soňa Peková, Ph.D., Roman Šmucler a spol. Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám váma. Jste absolutní odpad a odteď na vás mám brutální pifku. ​Za pozůstalé – syn,“ napsal pod jeden z příspěvků zdrcený a zároveň naštvaný syn.