Celebrity

15. května 2023 08:00

David Laštovka

Tajemství herečky Marie Rosůlkové: Chlapy k životu nepotřebovala. Žila s bratrem knězem

Od úmrtí legendární herečky Marie Rosůlkové, kterou nejvíce proslavila role babičky posedlé detektivkami v seriálu Taková normální rodinka, uplynulo už 30 let. V lásce nikdy štěstí neměla a nedočkala se ani dětí.

Prvním manželem Marie Rosůlkové byl nepříliš známý herec Jarmil Škrdlant. Vdávala se, když jí bylo jedenadvacet let. Vztah ale příliš nefungoval a po pěti letech vyústil v rozvod.

Druhou vážnou známost prožívala herečka s českým letcem, který byl ovšem ženatý. Byla do něj strašlivě zamilovaná a doufala, že se kvůli ní rozvede a vezme si ji za manželku. Nakonec zůstalo jen velké zklamání. I tato láska byla nešťastná. „Před vypuknutím války odletěl do Anglie, byl tam po celou válku a bojoval za tuhle zemi. Když válka skončila, jeho žena, jak mi to líčila Mařenka, udělala nejgeniálnější tah. Sedla na autobus, co tam jezdil, a jela si pro svého muže do Anglie a bylo vymalováno,“ prozradila v dokumentu Příběhy slavných herečka Jaroslava Adamová.

Přečtěte si také: Tajemství herečky Jarmily Krulišové. Manžel byl agentem, který povinně sváděl ženy

Marie Rosůlková se smířila s tím, že nebude matkou. Na vztahy zanevřela

Od té chvíle Rosůlková na vztahy a lásku zanevřela. Smířila se také s tím, že se nikdy nestane matkou a zůstane bezdětná. Žila herectvím, které milovala, a pánskou společnost doma také měla. Více než půl století žila pod jednou střechou se svým o rok starším bratrem, katolickým knězem Janem. Vycházeli spolu náramně a byli na sebe citově fixovaní. Pořád si měli o čem povídat a její jediný sourozenec se stal pro ni osudovým mužem. Když v roce 1990 zemřel, zhroutil se jí svět a nic už pro ni nebylo tak jako dřív. Přežila ho o pouhé tři roky. Zemřela v květnu 1993 ve věku 91 let.

Mohlo by vás zajímat: Proč krásná herečka Helga Čočková málem skončila ve vězení?

Kolegové na ni vzpomínali s úctou a láskou. „Když jsem nastoupil do angažmá v Městském divadle na Vinohradech, přijaly mě vlídně dvě herečky, od nichž jsem se vlastně nikdy neodloučil. Byly to Marie Rosůlková a Eva Svobodová. Marie Rosůlková, Mařenka nebo Meryčka, jak ji nazýváme, hrávala sice ženy, o jejichž přízeň muži bojovali, ale ve skutečnosti zůstala po celý život naivkou. Jako by kdysi (říká, že poslední narozeniny měla, když jí bylo třicet devět let) zastavila ručičky na hodinách. Nikdy ji nic nevyvedlo z míry, klouzala po laškovných vlnách života s úsměvem na rtech,“ řekl o ní herec Svatopluk Beneš.

Sdílejte článek
Štítky válka Anglie láska muži vztahy herec Divadlo na Vinohradech osud kněz Jaroslava Adamová Marie Rosůlková Taková normální rodinka Svatopluk Beneš Eva Svobodová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.