Celebrity

26. října 2021 05:55

Takovou roli jsem nikdy nehrál, říká Petr Nárožný o Hvězdách nad hlavou

Hvězdy nad hlavou (7) - Jak to bylo s Maruškou

V seriálech je herec Petr Nárožný velkou vzácností a ve Hvězdách nad hlavou se objevuje jako vesnický lékař Otakar Mrázek. Je sice v penzi, ale své pacienty si stále hlídá. Vesnici drží pohromadě a uzdravuje už jen tím, že má pro své okolí vlídné slovo, kterým vám zpříjemňuje na televizi Prima pondělní večery.

Doktor Mrázek přesně ví, co koho trápí, a dobrými radami nešetří. „Je to takový doktor, který je občas mrzutý, v jádru je dobrák, zná svou vesnici a svoje pacienty. Myslím si, že generace takových doktorů, jako je Mrázek, už není, a proto jsme se o něj pokusili. Snaží se posloužit, zná všechny diagnózy, rodinné anamnézy… Má laskavé slovo, které taky pomůže. Je to taková čapkovská idyla, dnes už jsou lékaři hodně jiní,“ popisuje svoji úlohu herec, který účinkováním v seriálech velmi šetří.

Nárožného premiéra v seriálu Hvězdy nad hlavou

Za roli lékaře je velmi vděčný. „Nikdy jsem takovou roli nehrál, ale pustil jsem se do ní s gustem a jsem rád, že jsem byl ve společnosti báječných kolegů. Taky jsem poznal spoustu nových herců, protože v seriálech hraji výjimečně. Byl jsem rád, že jsem se ocitl mezi novými lidmi, a taky se točilo v době, kdy se nedalo hrát divadlo, tak bylo hezké něco dělat,“ dodává.

Doktor Mrázek často rozebírá své pacienty s Lucií v podání Terezy Kostkové a tihle dva si rozhodně nejsou cizí. „S Terezkou se známe mnoho let. V jednom seriálu jsem jí hrál tatínka a myslím si, že mě má ráda. Byla roztomilá, dnes je to zralá dáma a dobrá herečka. Myslím, že se nám spolu točilo velice dobře,“ přiznává Nárožný, který je rád, že se seriál líbí. „Snažili jsme se, aby se seriál líbil a udělal divákům radost.“

Seriál Hvězdy nad hlavou sledujte vždy v pondělí večer od 20:15 na Primě, podívat se na něj ale můžete také on-line v archivu iPrima!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.