zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Herec Roman Zach zápasí se zvláštní nemocí. O co se jedná?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 25.10.2021
Jeden z nejvyšších českých herců, více než dvoumetrový Roman Zach má zdravotní problémy. Jak přiznal, trpí poruchou pozornosti s hyperaktivitou, která se obecně označuje jako ADHD. V případě fyzického a psychického vypětí může být velmi nebezpečná. Jak proti ní hvězda seriálu Hvězdy nad hlavou bojuje?

reklama

ADHD patří mezi neurovývojové poruchy a projevuje se už od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy postihuje 3 až 7 procent dětí. U více než poloviny symptomy přetrvávají až do dospělosti. Spíše než hyperaktivita v pozdějším věku převládají pocity vnitřního neklidu, impulzivita a porucha pozornosti. Přibližně třikrát častěji je tato nemoc, kterou zřejmě trpí i herec Roman Zach, diagnostikována u chlapců než u dívek.

„Bývám hodně zavařenej, vystresovanej. Někdy jsem vycukanej, zároveň mám rád, když toho mám hodně. Před nedávnem mi má kamarádka s psychologickou aprobací řekla, že mám příznaky ADHD,“ svěřil se herec v rozhovoru pro Instinkt. 

Roman Zach jel dříve vždy na dřeň

Jedinec trpící touto chorobou, který si nedopřeje dostatek odpočinku, může kdykoliv zkolabovat. „Dvě varovné příhody už proběhly, ale zatím dobrý. Vzal jsem si ponaučení a dávám si pozor. Dřív jsem to prostě dojel až na dřeň a pak se skácel. A všechny resty a problémy mezitím nabobtnaly. To už nedělám,“ prozradil Roman, který doufá, že už našel způsob, jak problémy eliminovat. „Když cítím, že je to na hraně, odvolám, co můžu, vyřídím nezbytné a odjíždím. Nejdřív si ale sednu, vytáhnu diář, telefon a s bolestí začínám likvidovat a odfajkovávat resty a úkoly. Něco vyřídím, něco zruším, něco poplatím, už nedělám mrtvého brouka. A cítím, jak se tělu ulevuje. Až když je kompletně odfajkováno, stůl uklizený, odjedu odpočívat a je mi dobře. Pak můžu jet nanovo,“ nastínil herec.

Roman Zach jako Ing. Arch. Veselý
Autor: FTV Prima/ Hvězdy nad hlavou Roman Zach jako Ing. Arch. Veselý

Architekt ze seriálu Hvězdy nad hlavou

Pro ideální relax mu slouží chalupa, kde tráví čas s manželkou Andreou, patnáctiletým synem Prokopem a dvanáctiletou dcerou Agátou. Nejlépe si odpočine u manuální práce. Stal se z něj nadšený kutil. Sám si prý předělal už polovinu chalupy, udělal dětem pokojíky a není pro něj problém vyštukovat či provést jakékoliv další zednické práce. „Děti už mě vyhánějí ze svých pokojů, abych jim zase něco nezboural,“ popsal s úsměvem Roman. Není divu, že je mu stavařina blízká. Po vzoru svého otce studoval Střední průmyslovou školu stavební, ale nakonec ho polapily múzy a vydal se na DAMU. „Stavařina mě lákala od dětství, protože tatínek jezdil u vodohospodářských staveb s mixem. Já s ním chodil občas do práce, kde jsem míchal beton, a přál jsem si, abych mohl s tím mixem také jezdit,“ zavzpomínal Roman Zach, kterého nyní můžeme vídat v seriálu FTV Prima Hvězdy nad hlavou. Tento projekt je pro něj příjemnou změnou. „Po dlouhé době nehraju v seriálu doktora, ale architekta,“ usmál se herec.

Jak Romanu Zachovi role Jana Veselého, který se uchází o lásku Lucie (Tereza Kostková), pasuje, to posuďte v pondělí ve 20:15 na Primě v premiérových epizodách seriálu Hvězdy nad hlavou, které můžete sledovat také dříve než v televizi – v exkluzivních on-line předpremiérách v iPrima Videopůjčovně.

Tereza Kostková

Tereza Kostková má covid. Herečka ze seriálu Hvězdy nad hlavou ruší své plány!

Roman Zach hraje v seriálu se svým synem Prokopem.

Roman Zach dává bacha na svého syna. Není se čemu divit!

reklama

Související témata: Hvězdy nad hlavou , FTV Prima , seriál hvězdy nad hlavou , hvězdy nad hlavou online , Roman Zach , adhd

reklama

Přečtěte si také

reklama