Celebrity

27. ledna 2022 06:05

David Laštovka

Tereza Brodská o složitém vztahu s Janou Brejchovou. Proč říkala mámo jiné ženě?

Mít slavné rodiče nemusí být pro jejich děti pokaždé výhoda. Své by o tom mohla vyprávět Tereza Brodská, která se narodila slavnému hereckému páru Janě Brejchové a Vlastimilu Brodskému. Vyrůstala mimo domov a mámo a táto říkala úplně jiným lidem.

Herečka Tereza Brodská prožila zvláštní dětství. Její rodiče šli z role do role a na ni prakticky neměli čas. Prvních sedm let života ji tak vychovávala maminčina sestra Blanka se svým manželem Ladislavem. Jana Brejchová s Vlastimilem Brodským prý přijeli v neděli na svíčkovou nebo si ji občas brali na víkendy. Tereza tak za svou matku považovala úplně jinou ženu, svoji tetu. „Říká se, že citové pouto si děti vytvářejí do nějakých pěti šesti let. A to jsem byla u mámy Blanky a táty Ládi. Starali se o mě od mých šesti týdnů,“ přiblížila Tereza v rozhovoru pro Novinky.cz.

K vlastním rodičům se přestěhovala až před nástupem do první třídy základní školy. Rodinná idylka se ovšem nekonala. Brejchová se záhy zamilovala do osm let mladšího herce Jaromíra Hanzlíka a s Brodským šli od sebe. S otčímem navíc Tereza příliš dobře nevycházela. „Ve třinácti jsem se s mámou stěhovala k panu Hanzlíkovi, naši se rozvedli. Nechtěla bych žít podobný život jako maminka, která byla schopná pálit mosty bez ohledu na to, kolik lidí udělá nešťastnými,“ prozradila Brodská, kterou nyní můžeme vídat v novém rodinném seriálu ZOO FTV Prima.

Tereza Brodská na Instagramu popsala zdravotní stav maminky: Není ležák. Komunikuje s námi a poznává nás

S Hanzlíkem nebylo možné fungovat, tvrdí Brodská

Maminku Janu Brejchovou ale kvůli tomu neodsuzuje. „Beru to tak, že co člověka nezabije, to ho posílí. Všechno, co mi připravila, mě opravdu posílilo. I to, že jsem se už v sedmnácti odstěhovala z domova, protože tam pro mě nebylo možné fungovat. S panem Hanzlíkem to nešlo. Odstěhovat se takhle brzo byl nejlepší krok, jaký jsem mohla udělat,“ prohlásila herečka.

Teta a strejda, kteří ji vychovávali a k nimž měla možná větší pouto než k biologickým rodičům už nežijí. „Máma Blanka mi umřela před pár lety. Starala jsem se o ni, když onemocněla, zařizovala jsem převoz na Homolku a navštěvovala ji každý den. Její odchod mě hodně zasáhl. Pak umřel i táta Láďa,“ povzdechla si Tereza.

Jana Brejchová, která svého času patřila k nejkrásnějším českým herečkám už několik let pobývá v léčebně dlouhodobě nemocných. Trvale je upoutána na lůžko a péči potřebuje nepřetržitě čtyřiadvacet hodin denně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.