Celebrity

24. ledna 2022 10:38

Anna Kopečková

Tereza Ramba o pohlaví i jménu druhého miminka: Teodora to není, věděla hned po porodu

Rozhovor s manželem Terezy Ramby

Tereza Ramba si své soukromí velmi střeží. Narození svého druhého dítěte tak ohlásila až měsíc poté, co přišlo na svět. Nyní herečka prozradila nejen jeho pohlaví a jméno, ale přiblížila i to, jak probíhal porod.

Druhé těhotenství oznámila Tereza začátkem srpna loňského roku ve vtipném videu. Pohlaví ona ani její manžel, tanečník a akrobat Matyáš Ramba, dopředu nevěděli. Jak ale Tereza uvedla ve svém příspěvku na sociální síti, od prvního okamžiku cítila, že to bude holka – stejně jako u prvního dítěte věděla, že to bude kluk. A nespletla se. Holčičce, která se jim narodila těsně před Vánoci, dali přezdívku Hvězdička. Původně sice plánovali, že se bude jmenovat Teodora, nakonec to ale dopadlo jinak a miminko dostalo velmi neobvyklé jméno, které má v současné době v České republice jen jedna žena.

„Čekala jsem Teodoru, ale přišla Miřenka. Mira. Míra. V takovém klidu a lásce. Jako když se vám do duše rozprostírá zamilovanost. Ve vlnách, v tlaku, kdy každou další sekundou jsi blíž k zázraku a o bolesti se nedá mluvit. Matyáš mi tiskl ruku. Nenechal by mě v tom. On je můj Muž. Moje hvězdička z plastového madla přišla na svět. Malinkatá, klidná a tak tichá, že se mi svíralo srdce. To není Teodora. Asi ne, říká Matyáš. Je to Mira. A tak jsme kompletní,“ zavzpomínala Tereza na utajovaný porod.

Před prosincovým porodem si Tereza moc klidu a pohody neužila. I přes všechna opatření se totiž nakazila covidem a navíc musela řešit stěhování a obchodní projekt Láska je, který má se svým mužem. „Den před porodem jsem nemohla ani otevřít oči. Tělo se připravuje. Bude to pekelně dřív. Tak tak jsem zvedla sklenici s vodou.“

Ke Slunci přibyla Hvězdička

Tereza má se svým o tři roky mladším manželem ještě syna Mikoláše, který se narodil v roce 2019 krátce po jejich svatbě. Jeho narození rodiče také dlouho tajili. Dlouho se nevědělo ani to, jak se vlastně jmenuje, protože o něm všude mluvili jako o Slunci. Tereza ve svém příspěvku zavzpomínala i na to, jak se Mikoláš narodil. První porod byl totiž úplně jiný.

„Mikoláš přišel na svět za krve a řevu, strašně, nasál vzduch a přihlásil se ke světu. Vás si pamatuju, říkala sestřička. Malého vezli ze sálu a řval jako tygr. Tady v porodnici nepřestal. Doma taky ne, usmívám se pro sebe. Ale umazlili jsme ho. Nakonec mlíko–láska–mlíko, jak říká naše paní doktorka Barbora, všechno vždycky zachrání,“ svěřila se Tereza, která si dává na nějaký čas pauzu od hraní, aby si mohla maximálně užívat mateřství.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.