zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tománková: Rozhovor s prezidentem jsem nechtěla vyhrotit! Jsem v šoku z tolika vzkazů

Moderátorka Partie Terezie Tománková.
Autor: CNN Prima News Moderátorka Partie Terezie Tománková.
Gabriela Kolinová, Jakub Kvasnička , Vydáno: 28.04.2021
Moderátorka Terezie Tománková má za sebou nejtěžší rozhovor za celou svou kariéru. Na vyjádření prezidenta Miloše Zemana ke kauze Vrbětice čekal celý národ. Nechme stranou politiku. Snad každého muselo zarazit, jak se hlava státu k moderátorce chovala. Padaly výroky typu „sedíte si na uších“, „to byste nepochopila“. Terezie Tománková se však zachovala jako profesionálka a nenechala se rozhodit. Teď se k celému rozhovoru vyjádřila. „Nechtěla jsem situaci ani vyhrotit, ani eskalovat,“ říká.

reklama

Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie na CNN Prima News nařkl moderátorku z toho, že nedává pozor a že se ho ptá na otázky, na které podle něj odpověděl už ve svém projevu. 

Terezie Tománková uznala, že to byl nejtěžší rozhovor, který za celou dobu trvání pořadu Partie, vedla. „Rozhovor byl naplánovaný dlouho dopředu, přibližně měsíc. A v sobotu, tedy týden před prezidentskou Partií, přišla třeskutá zpráva, že byli ruští agenti zapojeni do kauzy Vrbětice. Celý týden všichni čekali na vyjádření prezidenta. Připravovala jsem se na všechny možnosti, nevěděla jsem, jaký názor bude Miloš Zeman zastávat. Tlak byl obrovský,“ prozradila v rozhovoru pro zpravodajský web CNN Prima News. 

ČTĚTE VÍCE: Celý rozhovor s moderátorkou Partie Terezií Tománkovou

Celé interview bylo o to náročnější, protože prezident těsně před začátkem Partie oznámil, že si přeje přednést projev. S tím nikdo nepočítal. „Úplně nám to zbořilo přípravu. Víte, že všechno bude jinak. Cítíte, že rozhovor musí navazovat na projev. Ale nebyl čas. Pan prezident trval na tom, že rozhovor budeme dělat bezprostředně poté, co projev dokončí,“ vysvětlila Terezie Tománková. 

Moderátorka Partie Terezie Tománková dostala po rozhovoru s prezidentem několik kytic od diváků.
Autor: CNN Prima News Moderátorka Partie Terezie Tománková dostala po rozhovoru s prezidentem několik kytic od diváků.

Vstát a odejít? To nepřipadalo v úvahu

Během rozhovoru prezident moderátorce mimo jiné řekl, že si „sedí na uších“ a že „není ve formě“. Padla i věta: „Jste půvabná, ale stejně byste to nepochopila.“ Na sociálních sítích jeho chování kritizovali nejen politici, ale také novináři.

Někteří dokonce říkali, že měla vstát a odejít. Co si o tom myslí ona sama? „To vůbec nepřipadalo v úvahu. Pro mě je zásadní, aby diváci dostali odpovědi na otázky, které považuje celé Česko za důležité. Přede mnou seděl prezident republiky, kterého zvolily téměř tři miliony lidí. A takto k tomu přistupuji. Nechtěla jsem tu situaci ani vyhrotit, ani eskalovat. Rozhodla jsem se, že ten rozhovor jednoduše dokončím,“ říká Tománková, které televize Prima za její profesionalitu poděkovala.

 

Podpory se jí dostalo nejen od politiků, ale i od diváků Partie. Do redakce jí přišlo několik květin a děkovných dopisů. Potěšilo ji to? „Velmi… A šokovalo mě to. Nikdy v životě jsem nedostala tolik vzkazů, mailů a esemesek. Včera jsem na ně odpovídala do noci, na každý zvlášť. Považuji to za slušnost,“ prozradila v rozhovoru.

Znají se třicet let, na škole byly nejlepšími přítelkyněmi, jedna druhé svědčila na svatbě.

Nejlepší přítelkyně ze školy. Poznáte známé moderátorky na staré fotografii?

Moderátorka Markéta Fialová.

Markéta Fialová: Covid nás posílí stejně jako povodně. I když je to těžké a bolí to

reklama

Související témata: Terezie Tománková , prezident Miloš Zeman , Miloš Zeman , partie

reklama

Přečtěte si také

reklama