Celebrity

28. listopadu 2021 06:00

To musíte vidět! Marek Lambora jako princ v nové pohádce. Kvůli natáčení si užil své

Princezna zakletá v čase - upoutávka

Hvězda seriálu Slunečná FTV Prima a idol mnoha dívek, Marek Lambora, ztvárnil jednu z hlavních rolí v nové české fantasy pohádce Princezna zakletá v čase. Jestli mu role prince sedí víc než postava Janka Linharta, to můžete posoudit v neděli večer na Primě. Největší radost z toho měla jeho babička. Kvůli natáčení si mladý herec užil své.

Pro roli prince se například musel naučit zacházet s mečem. Aby tyto scény vypadaly co nejpřirozeněji, absolvoval několikatýdenní tréninky s kaskadérem a choreografem bojových scén Igorem Krištofem.

„V tomhle je neuvěřitelný třeba herec Tom Cruise, který si všechny tyto náročné scény opravdu dělá sám. Naučí se třeba kvůli natáčení létat s vrtulníkem a podobně. Mě osobně to také moc baví, a to včetně akrobacie a podobných věcí. Když v sobě překonám strach, nejraději bych také vše na natáčení dělal sám. Ale kdybych měl třeba točit bouračku v autě, to bych asi nechtěl,“ prohlásil Marek Lambora v rozhovoru v pořadu Drive na ÓČKU.

Role prince byla pro Marka Lamboru vysněná

Zahrát si prince v pohádce byl jeho splněný sen. „Moje babička si moc přála, abych už konečně jednou v nějaké hrál jako princ a každý rok mě o to dokonce několikrát prosila. Musel jsem jí vysvětlovat, že nejsem jediný mladý herec vhodný pro roli prince. Pak mi jednoho dne volala manažerka s touto nabídkou. Zaujal mě scénář, byl jsem na castingu a pak už jsem věděl, že do toho chci určitě jít,“ popsal herec, který poodhalil i něco z děje.

„Moje postava je udatný šermíř a vítěz mnoha šermířských klání, který má ale jednu slabinu, což je princezna Ellena. Miluje ji již od dětství a od té doby se snaží nějakým způsobem o její srdce. Ale jak už to bývá, není to jednoduché, takže se během celého filmu snaží, aby se do něho také zamilovala,“ přiblížil Lambora.

Pohádka je výpravná. Natáčelo se například na hradě Točník, Bouzov, v zatopených lomech v okolí Lipnice nad Sázavou, nebo v zámeckém resortu v Sobotíně na Šumpersku. „Když jsme tam natáčeli první den, panovalo obrovské vedro a my byli poprvé v kostýmech. Ještě jsme s nimi nebyli sžití, a to vedro bylo opravdu únavné,“ zavzpomínal herec, který si momentálně užívá velké popularity a slávy. Jeho Janek Linhart ze seriálu Slunečná ho proslavil napříč celou společností!

„Nedávno se mi stalo, že se za mnou řítily tři dívky ve věku jedenácti let. Myslel jsem si, že se budou chtít se mnou fotit, a tak jsem už z dávky kýval, že je to možné. Vzápětí se ukázalo, že mě každá z nich chtěla pouze obejmout. Jako prkno jsem stál na místě a každá z nich mě objala. Udělalo jim to takovou radost, že mou překvapením otevřenou pusu okamžitě vystřídal úsměv od ucha k uchu. Takový pocit jsem ještě nezažil,“ svěřil se v rozhovoru pro Radiožurnál.

V pohádce, kterou v neděli ve 20:15 vysílá FTV Prima, dále uvidíme například Elišku Křenkovou, Jana Révaie, Romana Zacha, Veroniku Freimanovou, Martina Dejdara, Martina Písaříka, či Jiřího Dvořáka. Pokud byste Princeznu zakletou v čase náhodou nestihli v televizi, podívejte se na ni on-line zdarma v archivu iPrima.cz!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.