Celebrity

21. června 2021 05:59

Petra Kloidová

Topmodelce Ashley Graham vypadaly všechny vlasy: Bylo to víc traumatizující než porod

Ashley Graham patří mezi novou generaci modelek, která se stala tváří takzvaného plus size modelingu. Graham je známá tím, že je na svých sociálních sítích velice upřímná a ukazuje i nehezké stránky života. Jedním z nich byla i její zkušenost po porodu prvního potomka, kdy ji masivně vypadaly vlasy.

Ashley Graham od začátku své modelingové kariéry bojuje za reálný obraz ženského těla v médiích a v módním průmyslu. Stala se první modelkou s velikostí 46, která se v roce 2016 objevila na titulní stránce prestižního časopisu Sport Illustrated, kde zahájila kariéru i taková jména modelingu jako je Petra Němcová nebo Pavlína Pořízková.

Když topmodelka přijde o vlasy

Na svých sociálních sítích Graham ukázala možné dopady porodu na ženské tělo. Těch je samozřejmě nesčetné množství a jedním z nich je i masivní vypadávání vlasů během kojení. Ztráta chuchvalců vlasů tak není pro čerstvé matky ničím překvapivým. Topmodelce, jejíž jmění se odhaduje na více jak 10 milionů dolarů, ale vypadala většina vlasů.

„Vlasy jsem začala ztrácet čtyři měsíce po porodu, vypadaly mi skoro všechny v jeden moment. Byla jsem naprosto vyděšená, ztrácela jsem chuchvalce. Uvědomila jsem si, že je to to, o čem všechny slýcháme,“ píše. Ztráta vlasů byla tak velká, že nakonec vše musela řešit sestřihem skoro na ježka. I takový zážitek však komentuje s humorem, prý si sice nezahraje Bond girl, ale možná dostane roli Bond záporáka.

Ztráta vlasů je pro ženy po porodu normální

To, co přožila Ashley Graham, je podle lékářů nepříjemný, ale dočasný jev, který po porodu postihne nejednu maminku. Na svědomí ho mají hormony. Stav se většinou upravuje spontánně do 6–15 měsíců po porodu. Důležitá je vyvážená strava s dostatkem vitaminů a minerálů (vitamin A, B, E, hořčík, vápník, zinek a železo). Po porodu se někdy podávají léky podporující prokrvení kůže, vhodné jsou masáže kůže vlasaté části hlavy.

Novopečené matky také mohou zkusit odvar z kopřiv, kokosový, olivový, arganový nebo mandlový olej (stačí je vetřít do vlasů, nechat chvíli působit a pak smýt). Na trhu jsou k dostání i speciální posilující šampony nebo séra. Vždy je ale dobré poradit se s lékařem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.