zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Topmodelce Ashley Graham vypadaly všechny vlasy: Bylo to víc traumatizující než porod

Topmodelce Ashley Graham vypadaly všechny vlasy
Autor: profimedia Topmodelce Ashley Graham vypadaly všechny vlasy
Lenka Nováková , Vydáno: 21.06.2021
Ashley Graham patří mezi novou generaci modelek, která se stala tváří takzvaného plus size modelingu. Graham je známá tím, že je na svých sociálních sítích velice upřímná a ukazuje i nehezké stránky života. Jedním z nich byla i její zkušenost po porodu prvního potomka, kdy ji masivně vypadaly vlasy.

reklama

Ashley Graham od začátku své modelingové kariéry bojuje za reálný obraz ženského těla v médiích a v módním průmyslu. Stala se první modelkou s velikostí 46, která se v roce 2016 objevila na titulní stránce prestižního časopisu Sport Illustrated, kde zahájila kariéru i taková jména modelingu jako je Petra Němcová nebo Pavlína Pořízková.

Když topmodelka přijde o vlasy

Na svých sociálních sítích Graham ukázala možné dopady porodu na ženské tělo. Těch je samozřejmě nesčetné množství a jedním z nich je i masivní vypadávání vlasů během kojení. Ztráta chuchvalců vlasů tak není pro čerstvé matky ničím překvapivým. Topmodelce, jejíž jmění se odhaduje na více jak 10 milionů dolarů, ale vypadala většina vlasů.

„Vlasy jsem začala ztrácet čtyři měsíce po porodu, vypadaly mi skoro všechny v jeden moment. Byla jsem naprosto vyděšená, ztrácela jsem chuchvalce. Uvědomila jsem si, že je to to, o čem všechny slýcháme,“ píše. Ztráta vlasů byla tak velká, že nakonec vše musela řešit sestřihem skoro na ježka. I takový zážitek však komentuje s humorem, prý si sice nezahraje Bond girl, ale možná dostane roli Bond záporáka.

Ztráta vlasů je pro ženy po porodu normální

To, co přožila Ashley Graham, je podle lékářů nepříjemný, ale dočasný jev, který po porodu postihne nejednu maminku. Na svědomí ho mají hormony. Stav se většinou upravuje spontánně do 6–15 měsíců po porodu. Důležitá je vyvážená strava s dostatkem vitaminů a minerálů (vitamin A, B, E, hořčík, vápník, zinek a železo). Po porodu se někdy podávají léky podporující prokrvení kůže, vhodné jsou masáže kůže vlasaté části hlavy.

Ashley Graham během těhotenství
Autor: profimedia Ashley Graham během těhotenství

Novopečené matky také mohou zkusit odvar z kopřiv, kokosový, olivový, arganový nebo mandlový olej (stačí je vetřít do vlasů, nechat chvíli působit a pak smýt). Na trhu jsou k dostání i speciální posilující šampony nebo séra. Vždy je ale dobré poradit se s lékařem.

Petra Hřebíčková s partnerem Matějem Dadákem

Petra Hřebíčková o těhotenství: Tvrdili, že nebudu mít děti. Pomohl až šaman

reklama

Související témata: Ashley Graham , porod , ztráta vlasů , padání vlasů po porodu

reklama

Přečtěte si také

reklama